مخفی‌کاری‌های اپل تولید آیفون 14 در هند را پیچیده کرده است

اپل قصد دارد حدود دو ماه پس از عرضه اولین موج سری آیفون 14 در بازارهای خارج از چین، تولید این گوشی ها را در هند آغاز کند. این تاخیر نیز به دلیل پیچیدگی و رویکرد خاص شرکت اپل به زنجیره تامین محصولات خود و اسرار این شرکت است.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در حال همکاری با تامین کنندگان قطعات خود برای افزایش تولید در کارخانه های هند است. این شرکت در ابتدا قصد داشت تولید خود را در چین و هند به طور همزمان آغاز کند، اما مدیران به این نتیجه رسیدند که حداقل امسال نمی توانند به این هدف دست پیدا کنند.

گفته می‌شود که اپل می‌خواهد در بحبوحه تنش‌های آمریکا و چین و قرنطینه‌های سخت که کارخانه‌های چینی را با مشکل مواجه کرده است، در اسرع وقت جایگزین مناسبی برای چین فراهم کند. به همین دلیل، Foxconn از 14 ماه پیش فرآیند ارسال قطعات مختلف به هند و آماده سازی کارخانه ها را برای تولید آیفون آغاز کرد.

علاوه بر چالش‌های هماهنگی با صدها تامین‌کننده قطعات مختلف، فاکس‌کان در حفظ استانداردهای محرمانه سخت‌گیرانه اپل نیز با چالش‌های متعددی روبرو بود. ظاهراً مدیران اپل نیز بسیار نگران مقامات گمرک هند هستند زیرا این افراد معمولاً بسته‌های وارداتی را باز می‌کنند تا ببینند آیا با اظهارنامه‌های پر شده مطابقت دارند یا خیر. این می تواند اسرار اپل را به خطر بیندازد.

با در نظر گرفتن همه این نگرانی ها و چالش ها، اپل و فاکسکان تصمیم گرفته اند تا چند ماه دیگر تولید مدل های مختلف آیفون 14 را آغاز کنند. همانطور که احتمالا می دانید، سری آیفون 14 به همراه نسل جدید اپل واچ حدود دو هفته دیگر رسما معرفی خواهند شد.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا