مراحل بهبود کد ترافیک بالا وردپرس

WordPress یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای بلاگ نویسی (CMS) است. بهترین چیز در مورد وردپرس این است که رایگان و منبع آزاد و در عین حال قدرتمند است. او به جامعه در حال توسعه متعهد شده است كه افزونه ها و مضامین ایجاد می كند. براساس ویکی پدیا ، وردپرس بیش از 12٪ از 1000،000 وب سایت بزرگ اینترنت را در اختیار دارد. این باعث می شود وردپرس در این نوع CMS بی نظیر باشد.

اما مانند شمشیر دو لبه ، وردپرس بسیار قدرتمند است بلکه یک مکنده منبع نیز هست. این سیستم پیشرفته تر و منابع بیشتری برای به دست آوردن خواهد بود. اگر فقط نصب وردپرس امری عادی باشد ، به منابع زیادی احتیاج ندارد. اما اگر افزونه ها و مضامین پیچیده تری اضافه کنید ، منابع زیادی را می طلبد. پس چرا همه افزونه ها را پس از آن حذف نکنید؟

بیایید به چه افزونه های WordPress بیاییم. هدف اضافی وردپرس گسترش قابلیت اصلی وردپرس برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به وردپرس است. از آنجا که افزونه های وردپرس توسط جامعه یا توسعه دهنده شخصی ایجاد شده اند ، همه افزونه های وردپرس خوب نیستند. بیشتر آنها پروژه های مرده یا پروژه های متروکه هستند. این مشکلات زیادی برای خود وبلاگ وردپرس ایجاد خواهد کرد. بار پردازنده بالا یکی از آنهاست.

یک وبلاگ وردپرس با ترافیک کم معمولاً مشکلی در بار زیاد CPU یا استفاده از حافظه زیاد ایجاد نمی کند. اما وقتی صحبت از وبلاگ پر ترافیک است ، باید در مورد بار CPU و استفاده از حافظه فکر کنید. در غیر این صورت ، وبلاگ شما کند خواهد شد و حساب شما بدتر تعلیق می شود. به حالت تعلیق در اکانت شما یک تجربه واقعاً بد است ، شما بازدید کنندگان را گم کرده اید و این برای سئو سایت شما مناسب نیست.

نکات زیر را برای بهبود وبلاگ پر ترافیک خود دنبال کنید:

1 موارد اضافی

سیستم افزودنی وردپرس یکی از قدرتمندترین ویژگی های وردپرس است. توسعه دهندگان یا انجمن می توانند به راحتی افزونه هایی را برای گسترش ویژگی وردپرس ایجاد کنند. علاوه بر کاربرد آسان API ، دارای مستندات کامل API نیز می باشد. نمونه ها و مقالات زیادی بصورت آنلاین در مورد چگونگی توسعه افزونه وردپرس وجود دارد. اما این مزیت دو لبه است. حتی قدرتمند است ، همه افزونه ها خوب نیستند. برخی از آنها یک پروژه مرده یا متوقف شده و بدتر از همه اینها باعث ایجاد حفره های امنیتی برای وبلاگ وردپرس شما می شود. بنابراین پیشنهاد من این است که استفاده از افزونه های وردپرس را به حداقل برسانید. فقط از افزونه های بسیار توصیه شده (دارای رتبه بالا و بیشتر بارگیری ها) و افزونه های زنده (خاموش نیست) استفاده کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که افزونه را قبل از آپلود در سایت زنده خود ، در وب سایت جعلی خود تست کنید. یک اشتباه می تواند برای سایت شما فاجعه ایجاد کند. بنابراین با دقت انتخاب کنید.

2 ظواهر

سیستم / قالب های قالب وردپرس نیز یکی از بهترین ویژگی های وردپرس است. به راحتی می توانید تم ها را تغییر داده و تنظیم کنید. بسیاری از ویژگی های رایگان یا حق بیمه وجود دارد که می توانید در آن بیابید. من به شما پیشنهاد می کنم از تم های ساده و خواندن آسان و زیبا برای وبلاگ بسیار موبایل خود استفاده کنید. زیرا اگر ظاهر شما پیچیده باشد ، منابع بیشتری به سرور شما می دهد. به عنوان مثال ، Moving Featured Post ، این ویژگی خوبی برای کاربر است. اما بارگیری سرور نیست. برای بهبود بار سرور ، مضامین خود (CSS ، تصویر و جاوا اسکریپت) را به حداقل برسانید.

3 بهینه سازی اسکریپت

بهبود اسکریپت به معنای حذف اسکریپت غیر ضروری و اصلاح آن برای بهبود الگوریتم اسکریپت است. اسکریپت ها شامل php ، css ، sql و javascript بودند. زمان اجرای اسکریپت ، بهینه سازی ، بهینه سازی و بهینه سازی را بررسی کنید.

4 از مکانیسم حلقه استفاده کنید

این یکی از مهمترین چیزهایی است که شما باید برای یک وبلاگ با ترافیک بالا ، مکانیسم قرقره داشته باشید. افزونه های وردپرس زیادی برای ذخیره موقت وجود دارد. 4 مکانیسم بافر وجود دارد: حافظه پنهان در پایگاه داده ، ذخیره صفحه ، حافظه پنهان و حافظه پنهان. بانک اطلاعاتی و حافظه نهان صفحه ای که باید داشته باشید. برخی از افزونه ها برای این کار وجود دارد ، اما من اکیداً نصب حافظه بارگیری مجدد cb db و حافظه نهان بیش از حد را توصیه می کنم. این 2 مورد افزودنی بهترین برای مکانیسم حافظه پنهان است.

5 عکس ها را در یک سرور دیگر میزبان یا از cdn استفاده کنید

میزبانی از عکسهای شما روی سرور دیگر یا استفاده از cdn می تواند بهتر باشد. تصاویر میزبان روی سرور یا cdn دیگر بار CPU را به سرور شما اضافه می کنند. تصور کنید اگر تصاویر 1k در سرور خود ذخیره کرده اید ، دارید. شما باید روزانه به 10،000 بازدید کننده خدمت کنید. این کار منابع CPU شما را به خود اختصاص می دهد و نتیجه آن کندتر پاسخ سایت شما خواهد بود. علاوه بر تصاویر ، می توانید فایلهای css و جاوا اسکریپت را نیز بر روی سرور یا سی دی دی دیگر قرار دهید.

6 ترافیک خود را تحلیل کنید

از برنامه تحلیلی یا کنترل ترافیک خود استفاده کرده و آنالیز کنید. من Google Analytics و Awstats را توصیه می کنم. Google Analytics برای تجزیه و تحلیل منابع ترافیک ، ترافیک روزانه و موارد دیگر. از این داده ها می توانید تصمیمی در مورد مکان میزبانی سایت خود بگیرید ، به عنوان مثال بیشتر ترافیک از ایالات متحده وارد می شود ، سپس سایت خود را در داخل ایالات متحده میزبان کنید. ترافیک خود را با Awstats (موجود در Cpanel) تجزیه و تحلیل کنید تا ساعت کمتر ترافیک پیدا کنید. در این ساعات باید از نسخه پشتیبان تهیه کرده یا به روزرسانی کنید.

7 به طور مرتب پایگاه داده و پشتیبان گیری را بهبود بخشید

بهینه سازی پایگاه داده نیز مهم است ، اگر داده زیادی در پایگاه داده MySql خود داشته باشید ، داده های کلی را تهیه خواهید کرد. بنابراین ، شما برای حفظ عملکرد پایگاه داده MySql خود باید مرتباً پایگاه داده خود را بهبود بخشید. و شما باید از نسخه پشتیبان تهیه شده از پایگاه داده خود بطور مرتب تهیه کنید تا از بروز حوادث جلوگیری کنید.

8 به VPS ارتقا دهید

سرانجام ، هنگامی که 5000 ترافیک در روز دریافت می کنید ، چاره دیگری ندارید اما به VPS (سرور خصوصی مجازی) بروید. فقط VPS کوچکتر یا متوسط ​​را فقط برای شروع خریداری کنید. بعداً با رشد سایت شما ، منابع بیشتری به VPS خود اضافه کنید.

فعلاً این همه است. حرف آخر ، موفق باشید برای وبلاگ های خود و وبلاگ نویسی مبارک.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا