اخبار مشتریان

مراقب باشید کرونا لابلای جواهرات تان کمین نکرده باشد | دکتر رضا غیاثوند

دستان ما هر روز با بسیاری از اشیا that که می توانند باکتری های مضر را حمل کنند در تماس هستند. یک مطالعه جدید توسط یک جواهرفروش نشان می دهد که فقط یک هفته چقدر خاک و باکتری می تواند روی جواهرات شما جمع شود و بهترین روش تمیز کردن آن است

طبق یافته های بانک اطلاعاتی “آینه” ، جواهرات شما فقط در یک هفته استفاده می توانند به میزان 428 برابر میکروب های کاسه توالت میکروب جذب کنند.

به عنوان بخشی از این آزمایش ، متخصصان یک حلقه ، ساعت و گوشواره به مدت یک هفته را بررسی کردند و دریافتند که هر هفته حدود 21000 باکتری از استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین تا دیفتری در جواهرات را شامل می شود. ممکنه باعث بشه مسمومیت غذایی کلنی های باکتری نیز باعث ذوب شدن می شوند.

اما کدام جواهر باکتری بیشتری دارد؟

این حلقه تنها در یک هفته استفاده بیشتر باکتری ها را جذب کرد و پنج نوع باکتری در این قطعه یافت شد. در مجموع 504 کلنی باکتری ، یک کلنی قارچ و یک کلنی کپک سیاه در حلقه یافت شد.

این ساعت دومین جواهر از نظر آلودگی بود که چهار نوع باکتری در آن یافت شد. 485 کلنی باکتری نیز در گوشواره ها یافت شد.

متخصصان جواهرات توضیح می دهند که خرافات زیادی در مورد تمیز کردن جواهرات وجود دارد و گرچه این روش ها می توانند درخشش برخی از جواهرات را جبران کنند ، اما استفاده از موادی مانند کوکاکولا برای تمیز کردن جواهرات شما باعث از بین رفتن باکتری های چسبنده نمی شود و باعث آسیب می شود. بیشتر از مزایای آن است.

کارشناسان طلا و جواهر برای تمیز کردن محتویات جعبه جواهرات خود یک روش ساده 4 مرحله ای را به شرح زیر توصیه می کنند:

مرحله 1

برای شروع ، چند قطره مواد شوینده را با آب گرم در یک ظرف پلاستیکی بزرگ مناسب برای مسواک زدن مخلوط کنید و جواهرات را به مدت 30 دقیقه در محلول خیس کنید.


گام 2

مسواک خود را برداشته ، درون محلول قرار داده و از مرطوب بودن آن اطمینان حاصل کنید ، سپس برس را به آرامی دور جواهرات بمالید و مطمئن شوید که به تمام زوایا رسیده است ، سپس با آب سرد بشویید و تمیز کنید به طوری که هیچ ذره کف و باقی مانده مواد شوینده باقی نماند.

مرحله 3

پس از خوب شستشو ، از یک پارچه خشک و نرم برای صیقل دادن جواهرات استفاده کنید و اگر احساس می کنید هنوز کثیف هستند ، یک محلول تمیز کننده جدید تهیه کنید و از پارچه جدید آغشته به محلول برای صیقل دادن هر قسمت استفاده کنید. از جواهرات استفاده کنید ، این فرایند باید به طور منظم تکرار شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مرحله 4

در آخر ، آب را بجوشانید و با استفاده از انبر ، جواهرات خود را به آرامی در فاصله مطمئنی از منبع آبی که به نقطه جوش رسیده است ، نگه دارید تا با رسیدن بخار به جواهرات ، باکتری های موجود در سطح جواهرات از بین بروند. ادامه مطلب

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D9%84%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9/
تاریخ انتشار :
2020-10-14 12:19:07

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا