مرورگر مایکروسافت Edge این ماه به لینوکس می‌آید 

مرورگر مایکروسافت اج اخیراً بهبودهای قابل توجهی دریافت کرده است. اگرچه این مرورگر جدید هنوز با برخی از رقبای خود فاصله زیادی دارد، اما اضافه شدن این پیشرفت ها باعث شده تا کاربران بیشتر از نسخه قبلی از این مرورگر استفاده کنند.

اگرچه این مرورگر جدید مبتنی بر Chromium است و بسیاری از کاربران در حال حاضر از آن به عنوان جایگزینی برای مرورگرهای محبوب کروم و فایرفاکس استفاده می کنند، کاربرانی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند هنوز نمی توانند. یک مرورگر جدید روی این سیستم عامل نصب کنید. این نسخه جدید در حال حاضر فقط برای ویندوز و مک در دسترس است.

اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که پس از مدت ها باید شاهد عرضه این مرورگر جدید برای سیستم عامل لینوکس باشیم. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط نسخه توسعه یافته مایکروسافت اج، می توان گفت که مرورگر محبوب مایکروسافت سرانجام در ماه اکتبر (مهر) به لینوکس خواهد آمد.

اگر هم اکنون و قبل از انتشار نسخه نهایی بر روی سیستم عامل لینوکس قصد دارید از این نسخه در حال توسعه استفاده کنید، ممکن است هنگام استفاده از آن با خطاهای مختلفی مواجه شوید. البته مهندسان مایکروسافت در هنگام استفاده از این مرورگر در سیستم عامل لینوکس، قطعاً سعی خواهند کرد تا خطاهای موجود در این مرورگر را اصلاح کنند.

کاربرانی که سیستم عامل لینوکس را اجرا می کنند، پس از انتشار آخرین نسخه مرورگر در ماه اکتبر، می توانند دو کار را برای استفاده از آن انجام دهند. در روش اول کاربران می توانند با مراجعه به سایت Edge Insider این مرورگر را دانلود کنند. در روش دوم این کاربران برای نصب این مرورگر باید از سیستم عامل لینوکس بسته منیجر استفاده کنند.

مرورگر مایکروسافت اج

بسیاری از کاربران توییتر به این خبر پاسخ مثبت داده اند و گفته اند که انتظار دارند مرورگر به لینوکس بیاید و از آن استفاده کند.

مایکروسافت از کاربران خواسته است پس از استفاده از مرورگر، نظرات خود را با لینوکس به اشتراک بگذارند. برای انجام این کار، کاربران می توانند نظرات خود را در انجمن Edge Insider به اشتراک بگذارند یا در حساب توییتر Edge Dev پست کنند.

به نظر نمی رسد تفاوت زیادی بین این نسخه از مرورگر مایکروسافت اج و نسخه های موجود برای سیستم عامل های دیگر مانند ویندوز و مک وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید به راحتی افزونه‌های خود را به این مرورگر اضافه کنید و از تمام پیشرفت‌هایی که به دلیل توسعه مبتنی بر کروم آن در سیستم عامل لینوکس ایجاد شده است، استفاده کنید.

منبع: TECHSPOT

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا