مسیر مریخ‌نورد «پشتکار» را به صورت زنده ببینید

ناسا یک برنامه وب معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد وضعیت فعلی ماموریت “مارس 2020. ماموریت فرود یک فضانورد دائمی در این سیاره در 18 فوریه 2021” را مشاهده کنند.

آخرین باری که ما این ماموریت را در مارس 2020 دیدیم، در 30 جولای بود، زمانی که پرتاب شد و سفر خود را به مریخ آغاز کرد. با چشمان منظومه شمسی ناسا و نرم افزار مبتنی بر وب، کاربران اکنون می توانند هلیکوپترهای Perseverance و Ingenuity را هدایت کنند که طی شش ماه آینده میلیون ها مایل را طی خواهند کرد. به دهانه مریخ برسید، در زمان واقعی دنبال کنید.

برای استفاده از این نرم افزار می توانید به صفحه ماموریت مارس 2020 در وب سایت چشم ناسا مراجعه کنید.

چشمان ناسا به منظومه شمسی از همان داده هایی استفاده می کند که تیم هدایت و ناوبری این ماموریت از مارس 2020 برای تعیین مسیر استفاده کردند. فرناندو ابیلیرا، مدیر طراحی و ناوبری ماموریت در آزمایشگاه پیشرانه JPL ناسا، گفت: “اگر می خواهید در این سفر به ما بپیوندید، اینجا جایی است که باید بروید.”

به گفته ناسا، این نرم افزار کاملا تعاملی است و کاربران به راحتی می توانند نماهای مختلف فضاپیما را مشاهده کنند. از فواصل دور تا نمای نزدیک، مریخ نورد دائمی با این ابزار در دسترس کاربران قرار می گیرد. حتی می توان سرعت نسبی مریخ را با زمین یا دیگر اجرام منظومه شمسی مانند سیاره کوتوله پلوتو مطالعه و مشاهده کرد. همچنین شامل توانایی کشف زمین یا سیارات فراخورشیدی می شود.

به گفته جان نلسون، رئیس فناوری توسعه شبیه‌سازی و برنامه کاربردی در JPL، این نرم‌افزار داده‌ها و تصاویر مأموریت‌های مارس 2020 و سیاره سرخ را در هر زمان ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد ماموریت‌های دیگری مانند مریخ یا مدارگردهای کنجکاوی را مشاهده کنید. (InSight) نیز موجود است. او گفت: اساساً، اگر مریخ را از چشم ناسا در منظومه شمسی ندیده اید، به این معنی است که مریخ را ندیده اید.

کنترلرهای موجود در این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهند تا نمای مشاهده شده را به طور کامل شخصی سازی کنند. در اطراف سفینه فضایی بچرخید یا حتی حالت سه بعدی را برای تجربه واقعی تر با استفاده از عینک های آناگلیف فیروزه ای قرمز انتخاب کنید.

نرم افزار چشم ناسا نه تنها از داده ها و تصاویر بلادرنگ استفاده می کند، بلکه داده های ناسا از سال 1950 تا کنون را نیز شامل می شود و داده ها را تا سال 2050 محاسبه و پیش بینی می کند. این به کاربران امکان می دهد در منظومه شمسی و حتی در زمان سفر کنند.

ماموریت مارس 2020 بخشی از طرح بزرگ ناسا برای مطالعه انسان ها و ماموریت های مریخ است که از ماه به عنوان سکوی آموزشی نیز استفاده می کند. ناسا قصد دارد تا سال 2024 یک ماموریت سرنشین دار به ماه انجام دهد و تا سال 2028 با برنامه اکتشاف ماه آرتمیس یک حضور پایدار انسانی در ماه ایجاد کند.

عکس روی جلد: طراحی گرافیکی ماموریت 2020 و زمین

اعتبار: ناسا / JPL

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا