مشخصات تراشه‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون 8 نسل 2 لو رفت

کوالکام اولین نسل تراشه اسنپدراگون 8 را سال گذشته معرفی کرد و مدل پلاس نیز چندی پیش وارد بازار شد. حال یکی از مطلعین مشخصات نسل دوم اسنپدراگون 8 را فاش کرده است که بر اساس آن به نظر می رسد طراحی پردازنده با تغییر اساسی روبرو شود.

این افشاگر معروف ادعا می کند که این تراشه از فناوری TSMC 4 نانومتری و پردازنده گرافیکی Adreno 740 استفاده می کند. با توجه به اینکه TSMC از نظر تولید تراشه از سامسونگ بهتر است، این خبر خوبی برای مصرف کنندگان است. گفتنی است مدل استاندارد اسنپدراگون 8 نسل 1 ساخت سامسونگ است اما کوالکام تصمیم گرفت از کارخانه های TSMC برای مدل پلاس استفاده کند.

همانطور که گفتیم به نظر می رسد پردازنده این تراشه طراحی بسیار متفاوتی با نسل های قبلی داشته باشد. به طور خاص، این پردازنده از 4 قسمت تشکیل شده است. گفته می شود این پردازنده دارای یک هسته Cortex-X3، دو هسته Cortex-A720، دو هسته Cortex-A710 و سه هسته Cortex-A510 است. به عبارت دیگر، ما با یک پردازنده مبتنی بر طراحی 1 + 2 + 2 + 3 کار خواهیم کرد. در مقایسه، کوالکام از طراحی 1 + 3 + 4 برای تراشه های پرچمدار خود در سال 2019 استفاده کرده است.

اسنپدراگون 8 نسل 2

Cortex-X3 و Cortex-A720 هنوز جزو این هسته ها نیستند. اگرچه می توان انتظار استفاده از هسته های Cortex-A510 را داشت، اما استفاده از هسته های Cortex-A710 کمی عجیب است. خبرچین در رابطه با این تصمیم نوشت که کوالکام تصمیم گرفته است دوباره از این هسته ها برای پشتیبانی از معماری 32 بیتی استفاده کند. اگرچه گوگل در چند سال اخیر فشار زیادی بر توسعه دهندگان وارد کرده است تا معماری 32 بیتی را کنار بگذارند، اما به نظر می رسد که کوالکام هنوز آماده کنار گذاشتن این معماری نیست.

همچنین استفاده از 3 هسته کم توان راه حل جالبی است. لازم به ذکر است که تراشه های پیشرو فعلی کوالکام، سامسونگ و مدیاتک از یک A510 چهار هسته ای استفاده می کنند. هنوز هیچ اطلاعاتی از اسنپدراگون 8 نسل 2 در زمینه یادگیری ماشینی و قابلیت پردازش تصویر منتشر نشده است.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا