فناوری اطلاعات

مشخصات دقیق باتری سری آیفون 14 منتشر شد

در رویداد هفته گذشته، اپل از نسل جدید گوشی های پرچمدار سری آیفون 14 متشکل از آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس رونمایی کرد. این شرکت بزرگ فناوری طبق معمول در رویدادها ظرفیت باتری محصولات خود را اعلام نکرد و تنها از بهبود شارژ سری آیفون 14 خبر داد که در همین راستا وب سایت MySmartPrice لیستی از مدل های سری آیفون 14 را به همراه آنها منتشر کرد. شماره مدل و ظرفیت دقیق باتری ظاهراً از وب سایت گواهی 3C گرفته شده است.

همانطور که می دانید، امسال اپل مدل Mini را از مدل های آیفون 14 حذف می کند و در عوض مدل پلاس را که بزرگتر از آیفون 14 است، در بازار گوشی های پرچمدار عرضه می کند. با توجه به لیست موجود در وب سایت 3C، ظرفیت باتری و شماره مدل های سری آیفون 14 به شرح زیر است:

ظرفیت باتری مدل آیفون
3279 آیفون 14
4325 آیفون 14 پلاس
3200 آیفون 14 پرو
4323 آیفون 14 پرو مکس

همانطور که در جدول بالا اشاره شد، ظرفیت باتری آیفون نسبت به سری 13 عرضه شده در سال گذشته افزایش چندانی نداشته است. اما مانند همیشه، اپل وعده شارژ بهتر را به کاربران داده است که امیدواریم نتیجه مدیریت بهتر انرژی و مصرف انرژی کمتر از چیپست جدید در مدل های Pro باشد. به گفته این شرکت، تراشه جدید A16 در مدل های پرو بر روی بهبود مصرف انرژی متمرکز شده است.

این تراشه جدید مانند نسل قبل از پردازنده مرکزی 6 هسته ای شامل 2 هسته پرمصرف و 4 هسته کم مصرف بهره می برد. این غول فناوری آمریکایی نسبت به سطح بهبود عملکرد هسته‌ها ابراز امیدواری کرد و مدعی شد که هسته‌های پرقدرت 20 درصد انرژی کمتری نسبت به نمونه‌های مورد استفاده در A15 مصرف می‌کنند و هسته‌های کم‌مصرف یک سوم انرژی را مصرف می‌کنند. قدرت مسابقه دهندگان

باتری سری آیفون 14

ظرفیت باتری آیفون 14 تقریباً برابر با آیفون 13 است که از باتری 3227 میلی آمپر ساعتی استفاده می کند. باتری آیفون 14 پرو نیز نسبت به آیفون 13 پرو با ظرفیت 3095 میلی آمپر ساعت کمی بهبود یافته است. اما ظرفیت باتری آیفون 14 پرو مکس نسبت به نسل قبلی خود یعنی. آیفون 13 پرو مکس با باتری 4352 میلی آمپر ساعتی کاهش یافته است که کمی عجیب به نظر می رسد.

مدل جدید آیفون 14 پلاس که جایگزین مدل مینی سال گذشته شد، دارای بیشترین باتری در بین مدل های سری آیفون 14 با ظرفیت 4325 میلی آمپر ساعت است. به طور کلی می توان گفت به جز مدل پرو مکس، اپل ظرفیت باتری دو مدل دیگر را نسبت به نسل قبل افزایش داده است تا عملکرد بهتر در حفظ شارژ را تا حدودی توجیه کند. البته باید منتظر ماند و دید که ظرفیت باتری این گوشی ها در عمل چقدر خواهد بود.

منبع: Mysmartprice

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا