مشخصات دقیق دوربین آیفون 14 پرو و پرو مکس فاش شد

اگرچه در حال حاضر سری آیفون 14 در بازار موجود است، اما به تازگی اطلاعات جدیدی در مورد سخت افزار دوربین مدل های پرو فاش شده است.

اپل در ماه سپتامبر سری آیفون 14 را معرفی کرد. این اتفاق در هفته اول این ماه رخ داد و چند روز بعد شاهد عرضه این گوشی ها بودیم. سری آیفون 14 در چهار مدل استاندارد، پلاس، پرو و ​​پرو مکس وارد بازار شد که دو مدل استاندارد و پلاس را باید همان آیفون 13 با سایزهای مختلف (برای مدل پلاس) در نظر گرفت. در غیر این صورت تفاوت معنی داری بین آنها وجود ندارد.

بزرگترین تغییر مربوط به مدل های Pro است. گوشی هایی که نه تنها از نظر ظاهری (به لطف حفره جدیدی که از عملکرد جزیره پویا استفاده می کند)، بلکه از نظر قابلیت های سخت افزاری نیز نسبت به قبل دستخوش تغییرات چشمگیری شده اند. آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس به جز حجم و ظرفیت باتری، هیچ تغییر دیگری از نظر سخت افزاری ندارند. در نتیجه اطلاعات جدیدی که در مورد دوربین آنها منتشر شد در واقع به هر دوی آنها مربوط می شود.

ابتدا سنسور دوربین اصلی این دو گوشی از رزولوشن 48 مگاپیکسلی استفاده می کند. این اولین بار در چند سال اخیر است که می بینیم اپل از سنسوری بزرگتر از 12 مگاپیکسل برای گوشی های خود استفاده می کند. این سنسور جدید می تواند تصاویر بسیار خوبی را در نور کم ثبت کند و عملکرد آن بسیار بهتر از سنسور استفاده شده در آیفون 13 پرو است.

دوربین آیفون 14 پرو

مدل سنسور IMX803 است، به این معنا که سونی مسئول ساخت آن است. اندازه پیکسل در این سنسور جدید به 1.22 میکرومتر می رسد که با اضافه کردن فناوری ترکیب پیکسل به 2.44 میکرومتر افزایش می یابد. این در حالی است که در آیفون 13 پرو سنسور اصلی اگرچه ساخت سونی بود اما IMX703 با اندازه پیکسل 1.9 میکرومتر بود. به طور کلی، هرچه اندازه پیکسل بزرگتر باشد، عملکرد جذب نور آنها بهتر است. اینکه عملکرد دوربین های سری آیفون 14 پرو در نور کم بسیار بهتر از نسل قبلی است نیز به همین موضوع مربوط می شود.

دوربین فوق عریض در سری آیفون 14 پرو نسبت به نسل قبلی بهبود یافته است، اما این بهبود در وضوح قابل مشاهده نیست. البته اپل کل سنسور را تغییر داده و به جای IMX772 این بار ترجیح می دهد از IMX633 استفاده کند. در سنسور قدیمی اندازه پیکسل به 1 اینچ می رسید اما در سنسور جدید این مقدار به 1.4 میکرومتر افزایش یافته است که باز هم عملکرد بهتر سنسور در هنگام جذب نور را هدف قرار داده است. این را قبل از عرضه گوشی های آیفون 14 شنیده بودیم، اما اکنون متوجه شدیم که کاملا درست است. نکته جالب دیگر در مورد دوربین فوق عریض به کار رفته در سری آیفون 14 پرو این است که از نظر کیفیت، این دوربین با دوربین اصلی سری آیفون 12 پرو برابری می کند.

دوربین سلفی در سری آیفون 14 نیز بهبود یافته است. این بار اپل ترجیح داد به جای سنسور IMX514 از IMX714 استفاده کند. متاسفانه ما مشخصات فنی این دو سنسور را نداریم. در نهایت باید به دوربین تله فوتو و مدت زمان پرواز اشاره کرد که گفته می شود نسبت به قبل تغییری نکرده است.

منبع: نوت بوک چک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا