فناوری اطلاعات

مطالعات سامسونگ Health نشان داده کرونا الگوی خواب ما را تغییر داده است

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Samsung Health، به نظر می رسد ویروس کرونا که بیش از دو سال است با آن مواجه هستیم، الگوی خواب ما را تغییر داده است.

سامسونگ به تازگی مطالعه ای را بر اساس داده های جمع آوری شده از طریق پلتفرم بهداشتی خود در طول شیوع ویروس کرونا منتشر کرده است. این مطالعه برای نشان دادن چگونگی تغییر الگوی خواب کاربران توسط کرونا انجام شد. بسیاری از افراد در طول شیوع ویروس کرونا الگوهای خواب خود را به دلایل مختلف تغییر داده اند و تحقیقات انجام شده توسط سامسونگ در این زمینه نشان می دهد که واقعاً چنین است.

به نظر می‌رسد افراد در دوره کرونا بیشتر وقت خود را صرف خواب می‌کردند و در نتیجه کیفیت و کمیت خواب به میزان قابل توجهی کاهش یافت. سامسونگ برای ارزیابی نتیجه این تحقیق از دو عامل استفاده می کند. مدت و کیفیت خواب. در این مطالعه، سامسونگ “مدت زمان خواب” را به عنوان مدت زمانی که افراد در رختخواب صرف تلاش برای به خواب رفتن می کنند، توصیف می کند. “کیفیت خواب” نیز به عنوان درصد زمانی که کاربران خوابیده اند تعریف می شود.

رویای تاج

تاثیر ویروس کرونا بر الگوی خواب جهانی بر اساس سن و جنس

سامسونگ دریافت که کیفیت خواب کلی بدتر شده است، اما شواهد نشان می دهد که مردم بیشتر می خوابند. به عبارت دیگر، مردم در طول ویروس کرونا سعی می‌کردند به جای اینکه واقعاً بخوابند یا استراحت کنند، سخت‌تر بخوابند. این شرکت کره ای نیز به این نتیجه رسیده است که الگوی خواب کاربران بسته به سن و جنسیت آنها متفاوت است. با این حال، هم مردان و هم زنان در دوره کرونا زمان بیشتری را به خواب می گذرانند، اگرچه مردان کیفیت خواب کمتری نسبت به زنان دارند. با افزایش سن، کیفیت خواب افراد نیز کاهش می یابد، اما بر اساس نتایج این مطالعه، کیفیت خواب در افراد بین 20 تا 39 سال افزایش می یابد.

سامسونگ مطالعه ای در مورد الگوهای خواب در دوران کرونا در 16 کشور مختلف انجام داده است

رویای تاج

این شرکت کره ای از طریق پلتفرم Samsung Health تحقیقات مذکور را در 16 کشور مختلف انجام داد تا مشخص شود که الگوی خواب کاربران از نظر کیفیت و مدت زمان چگونه تغییر کرده است. از جمله این کشورها می توان به فرانسه، کره جنوبی، آمریکا، آلمان، آرژانتین، اندونزی، ویتنام و مکزیک اشاره کرد.

در فرانسه، مدت زمان خواب بیشتر از همه کشورهای دیگر است، اما کیفیت خواب کاهش یافته است. کره جنوبی از نظر مدت زمان و کیفیت خواب رکورد جالبی دارد و یکی از معدود کشورهای این مطالعه با آمار مثبت در هر دو دسته است. علاوه بر این، بیشترین کاهش کیفیت خواب در ایالات متحده مشاهده شد. آلمان که بالاترین امتیاز کیفیت خواب را قبل از شیوع ویروس کرونا داشت، در جریان کرونا تاثیر چندانی نداشت و با کاهش جزئی مواجه شد.

مطالعات سامسونگ Health نشان داده کرونا الگوی خواب ما را تغییر داده است

5 کشور برتر برای طولانی ترین مدت و بالاترین کیفیت خواب، 5 کشور برتر برای میزان تغییر در مدت زمان و کیفیت خواب

آرژانتین از نظر کیفیت خواب در زمان شیوع ویروس کرونا وضعیت بسیار خوبی داشت و نسبت به سایر کشورها بهتر بود. اندونزی همچنین بیشترین افزایش کیفیت خواب را از قبل تا بعد از شیوع این بیماری داشته است. مردم مکزیک همچنین با بیشترین تغییر در الگوی خواب خود مواجه می شوند و میانگین زمان خواب و بیداری آنها به ترتیب 11 و 17 دقیقه تغییر می کند.

در این تحقیق، سامسونگ همچنین در مورد قابلیت های سری گلکسی واچ و نحوه استفاده از آن برای بهبود خواب صحبت می کند. ساعت های این شرکت به لطف قابلیت نظارت بر وضعیت خواب، می توانند با اندازه گیری اکسیژن خون و تشخیص خروپف، کیفیت خواب خود را به کاربر اطلاع دهند تا به مرور زمان و به لطف Sleep Coaching، خواب خود را بهبود بخشد. عملکرد، بهترین شرایط خواب را آماده کنید.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا