مطالعات نشان داده دقت سنسور اکسیژن گلکسی واچ 4 مثل دستگاه‌های حرفه‌ای است

نتیجه یک مطالعه نشان داد که دقت سنسور اشباع اکسیژن خون در گلکسی واچ 4 به اندازه دستگاه های پزشکی حرفه ای دقیق و قابل اعتماد است.

بارها شنیده ایم که عملکرد سنسورهای مختلف در گجت های پوشیدنی به اندازه ابزارهای حرفه ای پزشکی خوب و دقیق نیست. به عنوان مثال، بسیاری بر این باورند که تحت فشار شدید این ویجت ها نمی توانند آنطور که باید دقیق کار کنند و در نتیجه آمار اشتباهی را نشان می دهند. حتی گزارشی منتشر شد که دقت این محصولات در اندازه گیری میزان کالری مصرفی بسیار پایین است.

اما ظاهراً می توان در یک زمینه به ساعت های هوشمند اعتماد کرد و آن حسگر است که اشباع اکسیژن خون را کنترل می کند. از آنجایی که اخبار منتشر شده مربوط به این محصول است، در این مقاله تنها به گلکسی واچ 4 می پردازیم. اما بعید است که سنسور SpO2 در این ساعت خوب باشد، اما به عنوان مثال در اپل واچ سری 7 ضعیف عمل خواهد کرد.

مطالعه‌ای که اخیراً توسط مجله پزشکی بنیاد ملی خواب منتشر شده است، نشان می‌دهد که گلکسی واچ 4 می‌تواند به طور دقیق و قابل اعتماد برای نظارت بر شرایط خواب و بررسی مشکلاتی مانند آپنه خواب کار کند. البته این تحقیق توسط مرکز پزشکی سامسونگ انجام شده اما در یک نشریه معتبر منتشر شده است. بنابراین می توان به اصالت آن اعتماد کرد.

در این مطالعه 97 بزرگسالی که آپنه خواب یا به طور کلی مشکلات خواب داشتند مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد که به لطف گلکسی واچ 4 بدون نیاز به پرداخت هزینه زیادی برای دستگاه های آزمایش پزشکی، مشکل خود را حل کرده اند. ، شناسایی می کنم

گلکسی واچ 4 در این زمینه بسیار حرفه ای است، زیرا سامسونگ آن را به یک ماژول پالس اکسیمتر بازتابنده مجهز کرده است که وقتی روی بازوی کاربر قرار می گیرد با پوست در تماس باقی می ماند. سنسور SpO2 همچنین از هشت فتودیود (دیودهای ساطع کننده نور) استفاده می کند که گرد و غبار منعکس شده از پوست را حس می کند و سیگنال های PPG را با فرکانس 25 هرتز دریافت می کند.

دقت سنسور اکسیژن گلکسی واچ 4 آنقدر بالاست که می توان به آن اعتماد کرد

دقت سنسور اکسیژن گلکسی واچ 4

جدا از مشخصات فنی، این مطالعه دقت سنسور اکسیژن گلکسی واچ 4 را در برابر یک دستگاه پزشکی اندازه گیری می کند تا مشخص کند افراد چقدر می توانند به نتایج اعتماد کنند. محققان دریافتند که تمامی نتایج ثبت شده توسط این دو دستگاه یکسان بوده و نشان می دهد که گلکسی واچ 4 می تواند مشکلات اکسیژن خون را در هنگام خواب به دقت تشخیص دهد. دارندگان گلکسی واچ 4 نیز باید پس از خواندن این خبر خوشحال شوند، زیرا دیگر نیازی به مراجعه به پزشک و پرداخت هزینه های زیادی برای این منظور ندارند.

طبق آمار، آپنه خواب مشکلی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. این اختلال آزاردهنده تقریباً در 38 درصد از بزرگسالان دیده می شود که از میان آنها 50 درصد مردان و 25 درصد زنان هستند که از آپنه خواب طبیعی تا شدید رنج می برند. روش های درمانی زیادی برای این منظور وجود دارد اما بهترین روش مراجعه به پزشک است زیرا گلکسی واچ 4 تنها با تشخیص این بیماری می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

همانطور که به نظر می رسد، ساعت های هوشمند سامسونگ واقعاً در مورد سلامتی پیشرفت می کنند. با انتقال از سیستم عامل تایزن به WearOS، این شرکت کره ای تصمیم گرفت آشکارا با نمایندگان اپل که حاکم بلامنازع بازار در این بخش هستند، رقابت کند. اگر قرار باشد گلکسی واچ 4 چنین عملکرد دقیقی را نشان دهد، قطعاً می‌توان انتظار داشت که شکاف بین نمایندگان سامسونگ و اپل در چند سال آینده به حداقل برسد.

دقت بالای سنسور اکسیژن در گلکسی واچ 4 باعث شد که منتظر گلکسی واچ 5 باشیم زیرا شایعه شده است که این محصول از قابلیت های بیشتری نسبت به ساعت 4 برخوردار خواهد بود البته گفته می شود سنسور دماسنج ممکن است نباشد با دقتی که انتظار داریم در این ساعت نصب شده است، اما همین که دقت سنسورهای دیگر افزایش یابد همین کافی است.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا