اخبار مشتریان

معاون وزیر بهداشت:افرادبدون ماسک شناسایی می‌شوند | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

علی رضا رییسی شنبه شب در یک اخبار زنده تلویزیونی درباره مجازات های عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ماسک نداشتن در برابر شیوع ویروس کرونا افزود: می تواند در جمع وجود داشته باشد و افراد دیگر را آلوده کند.

وی ادامه داد: ستاد ملی مبارزه با کرونا و رئیس جمهور بسیار تلاش کردند تا جریمه ای وضع نکنند ، اما اکنون یکی از الزامات افرادی که پروتکل های بهداشتی کرونا را دنبال می کنند این است که چرا ، علی رغم رعایت ، آنها باید دلیل بی توجهی دیگران باشند ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب است.

تنها راه مقابله با تاج از طریق سلامت فردی و اجتماعی است

رییسی گفت: “در 7 ماه گذشته ، با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده ایم.” تنها راه مبارزه با ویروس کرونا ، که درمان و واکسن مشخص و موثری ندارد ، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است. این مسئولیت مردم ، دولت و همه افراد در زمینه سیاستگذاری و کلیه شهروندان است. این یک مسئولیت اجتماعی است که همه ما باید آن را داشته باشیم. در این دوره که جریمه ای در کار نبود ، نیمی از مردم پروتکل های بهداشتی کرونا را دنبال می کردند و حتی برای رعایت شرایط به مسافرت نمی رفتند.

کاهش انطباق با پروتکل های بهداشتی

وی اظهار داشت: در اواخر آوریل و اوایل ماه مه میزان انطباق با پروتکل های بهداشتی به 76 درصد و در برخی از استان ها بیش از 80 درصد بود اما در پایان ماه مه کاهش چشمگیری داشتیم. حدود یک ماه پیش ، میزان پایبندی به پروتکل های بهداشتی به 72 درصد رسیده و اکنون حدود 42 درصد است.

برای مخفی کردن علائم کرونر مجازات در نظر گرفته شده است

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بخشی از جریمه ها فقط برای استان تهران تعیین می شود. به محض اصلاح نقص ، می توان آنها را در سراسر کشور مستقر کرد. مهمترین نکته ای که تأکید می شود این است که برخی از افراد مبتلا به شریان کرونر علائم خفیف و حتی آزمایش و آزمایش مثبت دارند اما بیماری را پنهان می کنند و به دولت و مردم مراجعه می کنند و این بسیار خطرناک است.

وی افزود: “هنگامی که در اپیدمی کرونا قرار داریم ، حتی اگر علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مشاهده شود ، ابتدا باید بگوییم که اثبات خلاف تاج است.

رییسی اظهار داشت: افرادی که علائم کرونر دارند و آنها را پنهان می کنند و اگر آگاهانه این کار را انجام دهند جریمه می شوند. اگر فردی با بیماری کرونر اثبات شده در محل کار خود حاضر شود ، جریمه می شود.

ثبت نتایج کرونر از آزمایشگاه های خصوصی در سیستم های وزارت بهداشت

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: امروز ستاد ملی کرونا تصویب کرده است که همه آزمایشگاه های خصوصی باید نتایج آزمایشگاه ها را در سیستم های وزارت بهداشت ثبت کنند. هر آزمایش کرونا باید در سیستم وزارت بهداشت ثبت شود. ما از برنامه Mask و افرادی که مطمئن هستند این برنامه را روی تلفن های همراه خود نصب می کنند استفاده می کنیم. مورد دیگر مربوط به ارائه دهندگان خدمات درمانی و کارگران است ، جایی که هر 2500 نفر در کشور تحت پوشش یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی هستند و اگر فردی به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا باشد ، تحت مراقبت یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی قرار خواهند گرفت. اگر متخصص مراقبت های بهداشتی متوجه شود فرد مبتلا به بیماری کرونر قلب سفر کرده است ، به وی اطلاع داده می شود و در مرحله اول فرد 200000 تومان جریمه می شود.

جریمه نقدی برای افرادی که ماسک ندارند

وی گفت: اگر راننده تاکسی نقاب نداشته باشد ، اگر پلیس راهنمایی و رانندگی متوجه شود ، این راننده تاکسی که 100000 تومان است جریمه می شود. اگر مسافری سفر کند و ماسک نزند ، راننده 20 هزار تومان جریمه می شود و مسافر نیز 50 هزار تومان جریمه می شود.

جریمه ها کجا هزینه می شود؟

رییسی اظهار داشت: محل پرداخت جریمه در ستادهای ملی تصویب شده است تا شخص بدهکار شود. شماره حساب نیز متعلق به وزارت بهداشت است که افراد با آن بدهکار خواهند بود و باید بدهی های خود را پرداخت کنند. این مبالغ فقط برای تاج و قسمت پیشگیری هزینه می شود.

وی ادامه داد: “این اقدام برای پول نیست ، زیرا هر بیماری که وارد بیمارستان می شود ، علاوه بر مشکلات اقتصادی که برای کشور ایجاد می کند ، هزینه های بیمارستان را نیز ایجاد می کند”.

وضعیت تاج در کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در ابتدا موج تاج در قم و گیلان آغاز شد. در ماه مه ، از نظر تاج ، وضعیت بسیار مسالمت آمیزی داشتیم و از هفته اول تا اواخر ماه مه ، وضعیت خوبی بود. در این دوره ، میزان انطباق با پروتکل های بهداشتی در کشور بسیار بالا بود. نتیجه کاهش شدید بیماری و مرگ و میر بود. از عید فطر ، زمانی که سفر و کاهش پروتکل های سلامتی آغاز شد ، در هفته اول ماه اوت اوج شدیدی را تجربه کردیم و به 12000 بیمار در هفته رسیدیم.

وی افزود: از تاریخ 6 جولای استفاده از ماسک اجباری شده است و مردم به خوبی مشاهده کرده اند. میزان پایبندی به پروتکل های بهداشتی به 70 تا 80 درصد رسید و سپس دوباره شروع به کاهش کردیم. در نتیجه ، آینده کاملاً به نحوه برخورد ما با ویروس بستگی دارد. ویروس همان ویروس قبلی است ، آنچه تغییر کرده است تغییر در رفتار اجتماعی است. هر زمان رفتار تغییر کند ، ویروس تسلیم می شود و هر زمان که آن را جدی نگیریم ، بیماری افزایش می یابد.

رییسی ادامه داد: “ما 45 شهر داریم که مشکلاتی ایجاد کرده اند.” مردم در این 45 شهر بیشترین شیوع بیماری کوید 19 را دارند. شهرهایی مانند آذرشهر ، جلفا ، عجب شیر ، مراغه در آذربایجان شرقی از جمله این موارد هستند. اصفهان ، خمینی شهر ، کاشان و نجف آباد در استان اصفهان ، دره شهر در استان ایلام نیز شامل می شوند.

وضعیت مرگ بیماران کرونر

معاون وزیر بهداشت گفت: پیش از این از هر 100 بیمار بستری شده ، 28 نفر فوت می کردند و اکنون حدود 12 نفر در حال مرگ هستند. تعداد آزمایشات در برخی کشورها بسیار زیاد است ، اگر تعداد آزمایشات در کشور افزایش یابد ، بیماران بیشتری پیدا خواهیم کرد. امروز ، رئیس جمهور اعلام کرد که 10 هزار آزمایش روزانه اضافه می شود تا بتوانیم بیماران را شناسایی ، قرنطینه کرده و زودتر معالجه کنیم.

وی گفت: همه می توانند به آن مبتلا شوند اما افراد مسن بالای 70 سال احتمال مرگ بیشتر دارند. همه باید بدانند که پدربزرگ و مادربزرگ و افراد مسن نیاز به مراقبت بیشتری دارند. نوه ها آلوده هستند و علائمی ندارند و به آغوش مادربزرگ ها می روند و آنها را آلوده می کنند. از هر دو نفر 80 تا 90 ساله یک نفر می میرد.

میزان انطباق پروتکل و رفتار تاج

رییسی گفت: “هنگامی كه میزان پروتكل های بهداشتی 77 درصد بود ، نمودار بیماری كاهش یافت.” با کاهش پروتکل ها ، بیماری نیز کاهش یافت. ویروس کرونا نوعی صداقت دارد که اگر وارد خاک آن شویم مطمئناً آلوده خواهیم شد. اگر ما عمل نکنیم ، مطمئناً به آن دست خواهیم یافت.

هشدار و مهر و موم به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

وی اظهار داشت: در حدود 10 روز 252 هزار بازدید انجام شد. حدود 9000 اعلامیه به مقامات قضایی ارائه شد و 656 واحد نیز به دلیل عدم انطباق با پروتکل های بهداشتی پلمپ شدند. اخطارها عمدتاً به نانوایی ها داده می شد که یکی از اصناف بسیار مشکل ساز است. بعدی مدارس ، رستوران ها ، بانک ها ، دفاتر ، پمپ بنزین ها ، پیشخوان های دولت ، فروشگاه های زنجیره ای است.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B3%DA%A9-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3/
تاریخ انتشار :
2020-10-11 08:00:06

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا