مقایسه‌ی می بند 7 با می‌ بند 6 و 5؛ سه نسل در یک قاب

شیائومی مدتی پیش بند 7 را با امکانات فراوان و قیمت بسیار مناسب معرفی کرد. اگرچه این محصول زبان طراحی نسل های قبلی خود را حفظ کرده است، اما دارای تعدادی ویژگی خوب است که آن را از دیگر مچ بندهای این سری متمایز می کند. از آنجایی که در بسیاری از موارد تفاوت بین بندها چندان قابل توجه نیست، تصمیم گرفتیم بند 7 را با دو نسل قبلی، بند 6 و 5 مقایسه کنیم تا ببینیم آیا واقعاً ترجیح دادن این مدل بر مدل های قبلی منطقی است یا خیر.

از زمانی که شیائومی می بند 4 را معرفی کرد، ما همیشه در بررسی ها به این نتیجه رسیده ایم که اگر مچ بند هوشمند ندارید، خرید مدل جدیدتر منطقی است، اما اگر مدل قدیمی تری دارید، آن را بفروشید و یکی بخرید زیرا اندازه تغییر اغلب آنقدر بزرگ نیست که ارزش تلاش را داشته باشد.

البته شیائومی معتقد است که این بار داستان متفاوت است. این شرکت چینی مدعی است که Band 7 آنقدر قابلیت های خوبی دارد که ارزش خرید آن را نسبت به نسل های قبلی دو برابر می کند. در نتیجه تصمیم گرفتیم سه نسل مختلف از این سری را با هم مقایسه کنیم تا اولاً ارزش خرید یک مدل جدید را به خودمان ثابت کنیم و دوم اینکه ببینیم ادعاهای شیائومی درست است یا خیر. در نظر داشته باشید که از آنجایی که شیائومی Mi 7 وارد بازار جهانی نشده است، نمی توان تغییرات را با جزئیات بررسی کرد. اما به محض عرضه جهانی این محصول حتما مقاله ای را به آن اختصاص خواهیم داد.

در پایان این بررسی، انتظار می رود که بند 7 برنده آشکار باشد، اما همیشه اینطور نیست و گاهی ممکن است نتیجه متفاوت و غیرمنتظره ای به دست بیاید. بنابراین بدون اتلاف وقت این مقایسه را انجام می دهیم تا ببینیم نتیجه چه خواهد بود.

شیائومی می 7 در مقابل 6 و 5 می تفاوت ها و شباهت ها را روی کاغذ بررسی کنید

نام محصول شیائومی می بند 7 شیائومی می بند 6 شیائومی می بند 5
نمایش دادن 1.62 اینچ AMOLED – پشتیبانی از همیشه روی صفحه – شیشه بادوام 2.5 بعدی – 192490 پیکسل – حداکثر روشنایی 500 نیت – بیش از 100 ساعت چهره 1.56 اینچ AMOLED – شیشه بادوام با پوشش ضد انعکاس – وضوح 152486 پیکسل – حداکثر روشنایی 450 نیت – بیش از 60 ساعت چهره 1.1 اینچ AMOLED – 126 x 294 پیکسل – حداکثر روشنایی 450
حسگرها ضربان قلب، شتاب سنج سه محوری، ژیروسکوپ سه محوری، سنسور اکسیژن خون، GPS متصل (غیر مستقل) و … ضربان قلب، شتاب سنج سه محوری، ژیروسکوپ سه محوری، سنسور اکسیژن خون، GPS متصل (غیر مستقل) و … ضربان قلب، شتاب سنج، ژیروسکوپ، سنسور اکسیژن خون (مدل چینی)، GPS متصل (غیر مستقل) و …
باتری 180 میلی آمپر ساعت – دوام تا 15 روز در استفاده معمولی و 9 روز با استفاده فشرده 125 میلی آمپر ساعت – دوام تا 14 روز در استفاده معمولی و 7 روز با استفاده فشرده 125 میلی آمپر ساعت – دوام تا 14 روز در استفاده معمولی و 7 روز با استفاده فشرده
اتصالات بلوتوث 5.2 بلوتوث 5 بلوتوث 5
فرصت های پایش سلامت 120 حالت مختلف ورزشی 30 حالت مختلف ورزشی 11 حالت مختلف ورزشی
مقاومت 5 ATM 5 ATM 5 ATM
کاربرد تناسب اندام من
زپ لایف
تناسب اندام من
زپ لایف
تناسب اندام من
زپ لایف
نوع شارژر مغناطیسی مغناطیسی مغناطیسی
دستگاه های پشتیبانی شده اندروید 6 و جدیدتر – iOS 10 و جدیدتر اندروید 5 و جدیدتر – iOS 10 و جدیدتر اندروید 5 و جدیدتر – iOS 10 و جدیدتر
ابعاد 12.25 x 20.7 x 46.5 میلی‌متر 12.7 × 18.6 × 47.4 میلی متر 12.45.18.15.46.95 میلی متر
وزن 13 گرم 13 گرم 11.9 گرم
رنگ آمیزی مشکی، آبی، صورتی، سفید، سبز تیره، نارنجی فلورسنت، سبز فلورسنت، آبی استتاری، سبز استتاری مشکی، زرد، نارنجی، زیتونی، آبی، کرم مشکی، زرد، صورتی، بنفش، سبز، نارنجی، خاکستری، آبی

اگر بخواهیم در مورد مشخصات کاغذ نظر بدهیم، خرید مدل 7 حتی اگر 6 داشته باشید منطقی به نظر می رسد، البته باید دید کیفیت و دقت سنسورها چقدر بهبود یافته است، زیرا در 16 اردیبهشت ما این کار را نکردیم. شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه هستیم، بنابراین این محصول با وجود اینکه تقریباً سه برابر رژیم های ورزشی مختلف را پشتیبانی می کند، ارزش خرید چندانی بالاتر از نسل قبل را نداشت.

اگر Band 7 می تواند از نظر دقت سنسور به طور قابل توجهی بهتر از نسل قبلی باشد، اگر آن را نخرید قطعاً ارزش خرید آن را دارد، اگرچه پشتیبانی از حالت های مختلف ورزشی چهار برابر بیشتر است و باتری و نمایشگر بیشتری دارد. رداید. متاسفانه در حال حاضر قادر به بررسی این موضوع نیستیم تا این محصول وارد بازار جهانی شود.

مزایای 7 می نسبت به دو نسل قبلی

7 می 6 مه

یکی از مزیت های Seven 7 نسبت به دو نسل قبلی این است که اکنون صفحه نمایش بزرگتر و فضای بیشتری برای کار کاربر دارد. علاوه بر این، کیفیت و وضوح تصویر بهبود یافته است که یکی از نکات مثبت بند 7 است. نمایندگی جدید شیائومی همچنین نمایشگر را همیشه روشن نگه می دارد که یکی از بهترین و ضروری ترین حالت هایی است که هر ساعت خوبی باید داشته باشد. یا مچ هوشمند متاسفانه این قابلیت در دو مدل دیگر وجود ندارد.

علاوه بر ارتقای نمایشگر، شاهد ارتقای باتری نیز هستیم. با این حال، شیائومی ادعا می کند که Mi 6 به طور معمول می تواند 14 روز دوام بیاورد، که طبق تحقیقات شخصی تنها 10 روز است که تمام سنسورهای ساعت خاموش هستند و من در واقع فقط زمان و تاریخ را بررسی کردم. در صورت استفاده زیاد، چیزی در حدود 5 تا 7 روز شارژ دیدم. باتری بند 5 نیز مانند این محصول دارای ظرفیت 125 میلی آمپر ساعت بوده و دوام آن نیز برابر است.

در 7 می، شیائومی ظرفیت باتری را به 180 میلی آمپر ساعت ارتقا داد و ادعا کرد که کاربران اکنون می توانند تا 15 روز به طور عادی کار کنند. این ارتقا واقعا محسوس است، اما حتی اگر تا 15 روز هم دوام نیاورد، می توان گفت که بیانیه قبلی شیائومی تا حدودی جواب می دهد. این یعنی 14 روز در مورد استفاده معمولی و حدود 7 تا 8 روز در مورد استفاده سنگین.

7 می 6 مه

همچنین می بند 7 از حالت تمرینی 4 برابر بیشتر از می بند 6 و تقریباً 11 برابر بیشتر از می بند 5 استفاده می کند، بنابراین می تواند به سرعت هر نوع فعالیتی را که انجام می دهید شناسایی کند و اطلاعات مربوط به آن را از Send to you از طریق برنامه دریافت کند. این محصول اکنون در صورت وجود مشکل در نظارت بر اکسیژن خون (کمتر از 90 درصد) به شما هشدار می دهد. اکنون سنسور به طور مداوم و نه به درخواست کاربر، وضعیت اکسیژن خون را اندازه گیری می کند تا مشکلی برای کاربر ایجاد نشود. این ویژگی به ویژه در دوره ای که بیماری ها در حال افزایش هستند، به شرط وجود عملکرد دقیق مفید خواهد بود. در بند 6، سنسور مانیتورینگ اکسیژن خون به طور مداوم وضعیت فقط خواب کاربر را کنترل می کند و نه تحت هیچ شرایطی. در مدل جهانی اصلاً به این سنسور اشاره نشده است زیرا شیائومی آن را به مدل عرضه شده در چین محدود کرده است.

ماده 7 همچنین از چهار معیار بهداشتی جدید پشتیبانی می کند و آن را به گزینه ای جذاب برای ورزشکاران حرفه ای تبدیل می کند. این چهار رژیم شامل حداکثر ظرفیت هوازی، نکات تمرین هوازی و بی هوازی است که به کاربران کمک می کند تا بفهمند چه مقدار فشار می توانند برای سوزاندن یا تجمع چربی اضافی، فشار ورزش و زمان ریکاوری وارد کنند. بار آموزشی بر اساس استانداردی که در ساعت های هوشمند گارمین می بینیم، تأثیری را که آخرین جلسه آموزشی بر سلامت کاربر می گذارد نیز نشان می دهد. این چهار ویژگی در دو مدل قبلی موجود نیست.

چرا بند 7 نمی تواند ارزشمندتر از نسل قبل باشد؟

اگر بخواهیم به یک نقطه ضعف در این محصول اشاره کنیم، عدم وجود GPS مستقل است که باعث می شود کاربر همچنان برای کارهای مرتبط با GPS به گوشی خود وابسته باشد. اگر فقط به دلیل جی پی اس به دنبال یک دستبند جدید هستید، از همان دستبند قدیمی شروع کنید، زیرا در می بند 7 چنین ویژگی جذابی وجود ندارد.

نتیجه؛ آیا 7 یا 6 و 5 را می بندید؟

7 می 6 مه

اگر به دنبال محصولی هستید که دارای امکانات بیشتر، صفحه نمایش بزرگتر، باتری با ظرفیت بالاتر، استفاده از سنسورهای بیشتر، ارائه اطلاعات بهتر و جامع تر و همیشه روشن نگه داشتن نمایشگر باشد، بند 7 ممکن است انتخاب جذاب تری باشد. حتی اگر 6 یا 5 نوار دارید، اگر واقعاً به همه این ویژگی های جدید نیاز دارید، ارتقاء به این نسل معقول و توصیه می شود. اما اگر به دنبال قابلیتی مانند GPS هستید، باید بگوییم که اتفاق جالبی در این نسل رخ نداده است.

با تمام این تفاسیر به نظر شما کدام دستبند ارزش خرید بیشتری دارد؟

منبع: Android Authority (1.2)

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا