ملزومات غذایی ضروریات برای درمان مشکلات گوارشی شدید}

خلاصه:

غذای اساسی شامل فرمول های مایع قابل هضم آسان است که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تأمین می کند این رژیم معمولاً تحت نظارت یک متخصص دستگاه گوارش استفاده می شود. اگرچه ، از لحاظ تئوری ، افرادی که سعی در کاهش وزن دارند می توانند از رژیم غذایی اصلی استفاده کنند ، اما این توصیه نمی شود. خوردن یک رژیم متعادل بر اساس غذاهای کامل ، راهی بهتر برای کاهش وزن و رسیدن به اهداف است.

یک رژیم غذایی کامل از فرمول های آسان برای هضم ساخته شده از مایع یا پودر است و کلیه مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تأمین می کند ، این رژیم برای افرادی که از مشکلات گوارشی شدید رنج می برند طراحی شده است و معمولاً تحت نظارت یک تیم پزشکی ماهر انجام می شود. برخی از افراد برای کاهش وزن از این رژیم پیروی می کنند ، در حالی که شواهد کمی برای حمایت از استفاده از آن به دلایلی که شرایط پزشکی خاصی را درمان نمی کند وجود دارد.

تغذیه کامل

رژیم غذایی مقدماتی چیست؟

یک رژیم غذایی کامل شامل فرمولهای کاملاً هضم و “هضم شده” است. این فرمول ها به صورت مایعات یا پودرها هستند به این معنی که در آب همگن هستند و مصرف می شوند.فرمولهای اساسی حاوی پروتئین ، چربی و کربوهیدرات هستند برخی قبلاً ساختمانهای خود را تجزیه کرده اند (اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب و قندها). آنها همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند ، زیرا مواد مغذی از این طریق به راحتی جذب می شوند ، یک رژیم غذایی کامل به شما امکان می دهد بدون استراحت در رژیم غذایی خود استراحت کنید.

بیشتر فرمولهای اساسی حاوی کربوهیدرات و پروتئین بیشتری نسبت به چربی هستند ، زیرا هضم چربی می تواند مشکل باشد.

یک رژیم غذایی کامل معمولاً برای افرادی که از مشکلات گوارشی شدید رنج می برند ، تجویز می شود. نشان داده شده است که این رژیم به مدیریت علائم مرتبط با بیماری های زیر کمک می کند.

  • بیماری کرون: یک بیماری التهابی روده است که با درد شکم ، تورم ، اسهال و استفراغ مشخص می شود.
  • مری مایع ائوزینوفیلیک (EoE): EOE یک بیماری التهابی است که بر مری تأثیر می گذارد و باعث مشکل در بلع ، درد قفسه سینه و سوزش قلب می شود.
  • باکتری های روده کوچک SIBO (SIBO) با وجود باکتری های بیش از حد در روده کوچک مشخص می شود و منجر به تورم ، گاز و درد معده می شود.

علاوه بر این ، رژیم غذایی اساسی گاهی اوقات برای افرادی در نظر گرفته شده است تحت عمل جراحی دستگاه گوارش یا روده این افراد همچنین برای مبتلایان به سرطان یا بی اشتهایی عصبی ذکر شده است.برخی از افراد ممکن است برای کمک به کاهش وزن به یک رژیم غذایی کامل کشیده شوند. اما برای این منظور نیست.

یک تغذیه اساسی چیست؟

من رژیم می کنم مقدماتی کار می کند

افرادی که رژیم غذایی اصلی را دنبال می کنند ، معمولاً فقط از غذاهای جامد استفاده نمی کنند. آب و چای ساده تنها مایعات دیگر مجاز هستند. فرمولهای اساسی به صورت مایع یا پودری هستند و می توانند به عنوان لوله یا داخل وریدی یا نوشیدنی استفاده شوند.

فرمول های ابتدایی اغلب برای جلوگیری از گرفتگی و درد شکم توصیه می شود.

تعدادی فرمول اصلی تجاری برای تأمین کالری کافی و تمام مواد مغذی لازم تهیه شده است. اینها در قالب محصولات بدون نسخه یا بدون نسخه موجود است ، یک رژیم غذایی ابتدایی که تقریباً همیشه توسط یک متخصص تغذیه و پزشک تهیه و نظارت می شود و نوع و میزان فرمول را بر اساس کالری و نیازهای غذایی هر فرد توصیه می کند. فرد تمام غذاها را از فرمولهای اصلی دریافت می کند ، اما افرادی وجود دارند که تنها برخی از نیازهای روزانه خود را از فرمول ها و مابقی از غذاهای جامد دریافت می کنند. به این نمونه های غذایی رژیم های نیمه عنصری یا نیمه عنصری گفته می شود.

مقالات مرتبط: همه چیز راجع به رژیم نظامی بخوانید

برخی از افراد مانند کسانی که بخشی از روده را کاهش داده اند محدود نمی شوند تغذیه کامل دیگران را دنبال کنید ، در حالی که دیگران فقط به فرمول های اصلی اعتماد دارند تا زمانی که علائم آنها بهبود یابد. به طور کلی ، یک رژیم غذایی اساسی برای کاهش وزن توصیه نمی شود ، اما می توان از نظر تئوری برای این منظور استفاده کرد.

تغذیه کامل

آیا می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند؟

برخی از جنبه های رژیم غذایی اساسی ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند ، اما هیچ تحقیق علمی در مورد این موضوع خاص انجام نشده است. مطالعات انجام شده در افرادی که شرایط تغذیه ای از قبل موجود دارند نشان داده اند که این امر می تواند منجر به کاهش وزن شود. مراقب باشید با این وجود ، این یک نتیجه مفید یا یک هدف غذایی نیست ، از آنجا که یک رژیم غذایی اساسی معمولاً از فرمول های غذایی و بدون استفاده از غذاهای دیگر تشکیل شده است ، به راحتی می توان از آن پیروی کرد. نیازی به تهیه غذا نیست.

از لحاظ نظری می توانید فرمول های اساسی بنوشید و از تمام غذاهای جامد اجتناب کنید و هنوز هم نیازهای غذایی را برآورده کنید. این فرمول در اکثر داروخانه ها به عنوان یک بسته منفرد موجود است و کنترل کالری شما را آسان تر می کند ، اما پیروی از رژیم غذایی ابتدایی بدون توصیه پزشک یا ارائه دهنده خدمات درمانی توصیه نمی شود.

آیا باید رژیم ابتدایی را امتحان کنم؟

سایر مزایای رژیم غذایی مقدماتی

مطالعات نشان می دهد که رژیم های غذایی اساسی می توانند به مدیریت علائم بیماریهای التهابی و شرایطی که بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد ، کمک کند زیرا محصولات پروتئینی (پروتئین ، چربی و کربوهیدرات) در فرمول ها هستند. این عناصر از قبل تجزیه می شوند (ساختار آنها تجزیه می شود) ، به آنها اجازه می دهد تا به سرعت توسط روده کوچک جذب شوند. رژیم های غذایی روده ای برای ده ها سال است که برای درمان بیماری کرون استفاده می شود ، شرایطی که باعث التهاب مزمن دستگاه گوارش ، درد شکم ، جذب و موارد دیگر می شود.

آنها همچنین به معالجه ائوزینوفیلیک مری (EoE) کمک می کنند ، که باعث آسیب به دیواره مری می شود و به مشکلات بلع ، سردرد و سوزش قلب منجر می شود. یک مطالعه از 21 بزرگسال مبتلا به EoE نشان داد که 88٪ رژیمهای غذایی بعد از 4 هفته دیگر علائمی را تجربه نمی کنند. علاوه بر رژیم غذایی کامل که ممکن است به درمان رشد بیش از حد باکتریهای روده کوچک (SIBO) که از نظر تورم ، گاز و درد شکمی مشخص می شوند ، منجر به کاهش قابل توجه التهاب نیز شده است.

از آنجا که مواد مغذی تهیه شده توسط یک رژیم غذایی کامل به سرعت جذب می شوند ، ممکن است به اندازه کافی برای تغذیه باکتری های روده در دسترس نباشند ، مدت طولانی آنها را گرسنه و از رشد زیاد آنها جلوگیری کند. 93 بزرگسال مبتلا به SIBO نشان دادند كه به دنبال يك رژيم غذايي كامل 21 روزه ، 85 درصد از افراد شركت كننده منجر به تنفس نرمال لاكتولوز شدند. آزمایش لاکتوز تنفس غیر طبیعی است ، نشان می دهد که SIBO ، بیش از نیمی از مشتریانی که تحت آزمایش نفس طبیعی قرار گرفته اند علائم را تجربه کرده اند.در آخر اینکه ، یک رژیم غذایی کامل ممکن است به مدیریت درد ناشی از پانکراس مزمن کمک کند. اما تحقیقات محدود است.

مقالات محبوب: رژیم ویت وورت یک رژیم محبوب برای افراد مشهور است

عوارض جانبی رژیم غذایی مقدماتی

برخی از عوارض جانبی ادامه رژیم برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال ، این کار فقط باید تحت نظارت پزشک معالج انجام شود و توصیه نمی شود علاوه بر پیروی از رژیم ، برای کسانی که از برخی شرایط پزشکی رنج نمی برند ، توصیه شود. هضم مواد غذایی اساسی در طولانی مدت بسیار دشوار است ، زیرا تنها از فرمول های اساسی تشکیل شده و معمولاً غذاهای جامد را از بین می برد ، افرادی که رژیم غذایی اصلی را دنبال می کنند ممکن است به دلیل عدم انتخاب مواد غذایی در مراحل اولیه خسته و کمرنگ شوند. خلاق باشید.

بعلاوه فرمول های عناصر می توانند بیش از 10 دلار در هر بسته داشته باشند و برای استفاده روزانه بسیار گران هستند ، به خصوص اگر نسخه ای یا بیمه ای نیستند ، برای مثال ، ممکن است شما نیاز داشته باشید که نیازهای کالری خود را در روز برآورده کنید. 4 یا بیشتر بسته (300 کالری در هر بسته) وجود دارد که می تواند بیش از 40 دلار باشد. فرمولهای اصلی معمولاً در کربوهیدراتهای چربی بسیار کم هستند که می توانند قند خون را بالا ببرند. بنابراین ، یک رژیم غذایی کامل می تواند منجر به اختلال در تنظیم قند خون در افراد دارای مشکلات مرتبط شود کنترل قند خون مانند دیابت فرمول های ابتدایی کم چربی نسبت به پروتئین و کربوهیدرات ها. اگر این رژیم برای مدت طولانی بدون کمک مکمل های چربی ادامه داشته باشد ، ممکن است نیاز روزانه چربی را در افراد برآورده نکنید.

آیا باید رژیم کنم مقدماتی امتحان کرده ای؟

تحت نظارت پزشک و متخصص تغذیه ، تغذیه ابتدایی ممکن است به درمان مشکلات جدی در خوردن غذا کمک کند ، اما استفاده از رژیم غذایی برای شرایط غیر خاص توصیه نمی شود. به طور خاص پیروی از رژیم غذایی ابتدایی برای افرادی که وزن کم می کنند بسیار محدود کننده ، گران و غیر ضروری خواهد بود. همچنین هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از این رژیم کاهش وزن انجام نشده است ، به جای از دست دادن این رژیم ، باید سعی کنید از یک رژیم متعادل با انواع مواد مغذی استفاده کنید. این می تواند یک روش مؤثر برای کاهش وزن بدون چنین محدودیت های شدید باشد.

نویسنده:

دکتر رضا غیاثوند ، متخصص تغذیه و متخصص تغذیه ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دکتر الهام کریمی ، متخصص تغذیه و متخصص تغذیه

منبع خبر: ملزومات غذایی ضروریات برای درمان مشکلات گوارشی شدید}

 

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا