ممنوعیت احتمالی اپل ایرتگ در هواپیما مسافران را با چالش مواجه کرد

اظهارات اخیر یکی از نمایندگان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا مبنی بر ممنوعیت تگ های هوای فعال در هواپیما تردیدهایی را در این زمینه ایجاد کرد.

یکی از نمایندگان شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا در توییتر اعلام کرد که لوفت هانزا “وجود Airtag های فعال در چمدان ها را ممنوع می کند، زیرا آنها به عنوان اقلام خطرناک طبقه بندی می شوند و باید حذف شوند.”

وی مدعی شد که این تصمیم بر اساس دستورالعمل های بین المللی گرفته شده است. همچنین طبق گزارش ها، این شرکت هواپیمایی AirTag را پس از تجربه تابستان وحشتناک بارهای گم شده، از پروازهای خود منع کرده است.

این نماینده لوفت هانزا نوشت: بر اساس دستورالعمل های سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو)، دستگاه های ردیاب بار مشمول مقررات کالاهای خطرناک هستند. علاوه بر این، به دلیل قابلیت ارسال سیگنال، اگر ردیاب‌ها در چمدان تحویل‌شده هستند، باید غیرفعال شوند و بنابراین نمی‌توان از آنها استفاده کرد.»

اگرچه Airtag را می توان به راحتی از Find My حذف کرد، اما این موضوع دلیل قرار دادن Airtag در چمدان را زیر سوال می برد.

با این حال، طبق بیانیه رسمی‌تر لوفت‌هانزا که در مجله Airways در روز شنبه منتشر شد، این شرکت “Airtags را ممنوع نکرده است و هیچ دستورالعمل یا مقرراتی از سوی Lufthansa برای ممنوعیت Airtags وجود ندارد.” مقررات دائمی ایکائو برای چنین دستگاه هایی وجود دارد، اما وضع این مقررات ربطی به لوفت هانزا یا هر اپراتور دیگری ندارد.»

به نظر می رسد این توضیح به همان مشکل قبلی اشاره می کند: برچسب هوا در پروازها ممنوع است، اما ظاهرا بحث بر سر این است که چه کسی این تصمیم را گرفته است. تاکنون، این شرکت هواپیمایی در توییتر گزارش های متناقضی ارائه کرده است.

در حالی که الکس ماچتس، تحلیلگر هوانوردی گزارش می دهد که لوفت هانزا به او پاسخ داده و تأیید می کند که Airtags ممنوع نیست، این شرکت هواپیمایی هنوز در مورد توییت های قبلی خود اظهار نظر نکرده یا آن را حذف نکرده است.

Apple Airtag

Apple Airtag | اعتبار: اپل

از منظر نظارتی، به نظر می رسد هیچ کس مطمئن نیست که آیا این ادعا قانونی است یا خیر. بسیاری از پاسخ دهندگان در توییتر تأکید کردند که برای دستگاه هایی با باتری های لیتیومی زیر یک اندازه خاص استثنا وجود دارد و AirTag باید برای این استثنا واجد شرایط باشد.

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا (TSA) اعلام کرد که با ردیاب های بی سیم در چمدان ها مشکلی ندارد و سایت آلمانی Watson که این موضوع را منتشر کرده بود، پاسخ مشابهی را از مقامات فرودگاه های مونیخ و برلین دریافت کرد.

بنابراین به نظر می رسد در حال حاضر در صنعت هواپیمایی در مورد AirTag اتفاق نظر وجود ندارد و طبق مشاهدات وب سایت Watson، بسیاری از شرکت های هواپیمایی وجود این گجت را قبول دارند.

یکی از نمایندگان خطوط هوایی آمریکا با احتیاط به سوالی در توییتر پاسخ داد: “در حال حاضر هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد این دستگاه ها در پروازهای ما ممنوع هستند.”

ایزی جت نیز در این خصوص خاطرنشان کرد: سیاستی در قبال حمل اپل ایرتگ در هواپیما نداریم.

بنابراین باید منتظر واکنش سایر ایرلاین ها به این موضوع و همچنین موضوع رسمی ایکائو باشیم.

عکس روی جلد: طراحی گرافیکی Apple Airtag برای چمدان
اعتبار: 9to5Mac

منبع: Macworld

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا