مهم‌ترین ویژگی‌های iPadOS 14

پس از انتشار نسخه نهایی سیستم عامل iPadOS 14، شاهد آمدن ویژگی ها و مشخصات جدید به آی پد هستیم.

از جمله مهم ترین ویژگی های اضافه شده به سیستم iPadOS می توان به اضافه شدن ویجت ها، ویژگی های جدید قلم اپل پنسیل، بهبود منو و در نهایت رفع برخی باگ ها اشاره کرد.

با این حساب، در این مقاله به مهم ترین تغییرات ایجاد شده در نسخه جدید سیستم عامل iPadOS خواهیم پرداخت.

ویجت‌های IPadOS 14 اضافه شدند

مطمئناً چشمگیرترین ویژگی اضافه شده به iOS 14 و iPadOS 14 اضافه کردن ویجت ها و استفاده از آنها در صفحه اصلی است. اپل برای اولین بار در iOS 14 از گجت هایی با طراحی زیبا استفاده می کند تا کاربران در مدت زمان کوتاهی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

کاربران می توانند از این ویجت ها در سه اندازه کوچک، متوسط ​​و بزرگ در صفحه اصلی استفاده کنند. همه برنامه های نصب شده توسط اپل بر روی آیفون به طور پیش فرض اکنون ویجت خود را دارند.

ویجت های آیپاد او اس 14

علاوه بر این، اپل قابلیت جدیدی به نام Smart Stacks را به این سیستم عامل جدید اضافه کرده است تا بتوانید تنها با یک مکان ویجت به ویجت های مختلف و در نتیجه اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید ویجت‌های مختلف را با هم ترکیب کنید، و هنگامی که ویجت را به سمت بالا یا پایین می‌کشید، می‌توانید با ظاهر شدن ابزارک‌های مختلف به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

برای مثال با استفاده از این ویژگی می توانید تنها با استفاده از یک مکان ویجت به تمام اطلاعات مربوط به ویجت های مختلف مانند اخبار، آب و هوا و لیست پخش خود دسترسی داشته باشید.

اگرچه می‌توانید از این ویجت‌ها در صفحه اصلی آیفون در iOS 14 استفاده کنید، اما اپل استفاده از این ویجت‌ها را محدود کرده و آنها را در بخش Today View iPadOS 14 قرار داده است.

طراحی جدید برای برنامه های کاربردی

پس از اضافه شدن ویجت ها، تغییرات ایجاد شده در طراحی اپلیکیشن ها در سیستم عامل iPadOS 14 یکی از مهم ترین تغییرات ایجاد شده در این سیستم عامل است. در این سیستم عامل جدید، اپل از طراحی جدیدی از منوهای جانبی برنامه ها برای بهبود عملکرد آنها استفاده می کند.

منوی جانبی با برنامه های iPadOS 14

در iPadOS 14 می‌توانید از منوی جانبی جدید توسعه‌یافته هنگام استفاده از برنامه‌هایی مانند عکس، میانبرها، تقویم و موارد دیگر استفاده کنید.

استفاده از این طراحی جدید، استفاده از این منوی جانبی را در هنگام کار با اپلیکیشن های مختلف برای کاربران راحت تر کرده است.

عملکرد جستجوی جدید

یکی از تغییرات اعمال شده در سیستم عامل iPadOS 14، بهبودهایی است که در منوی جستجوی صفحه اصلی ایجاد شده است. این پیشرفت ها استفاده از این منوی جستجو را برای کاربران آسان تر می کند.

در طراحی جدید، این منوی جستجوی کاهش یافته بیشتر شبیه منوی جستجوی مورد استفاده در سیستم عامل مک است. علاوه بر این طراحی جدید، شاهد اضافه شدن ویژگی های جدید به این منوی جستجو هستیم.

منوی جستجوی iPadOS 14

یکی از قابلیت های جدید منوی جستجو اضافه شدن Top Hit است که باعث بهبود عملکرد این منوی جستجو شده است. اگر نام شخصی را با استفاده از منوی جستجو جستجو کنید، اگر نام فرد در لیست مخاطبین شما ظاهر شود، نام آن شخص در قسمت نتایج ظاهر می شود.

همچنین، هنگامی که از این منوی جستجوی جدید برای یافتن رستوران استفاده می کنید، این منو بسته به نوع رستورانی که به دنبال آن هستید، رستوران هایی را پیشنهاد می کند و نقشه منطقه شما را نشان می دهد.

تغییرات رابط کاربری IPadOS 14

از دیگر تغییرات iPadOS 14 می توان به تغییراتی در طراحی اعلان تماس ها اشاره کرد. با توجه به این موضوع، هنگامی که با iPad تماس برقرار می کنید، تماس های دریافتی دیگر کل صفحه را نمی گیرند.

اعلان تماس IPadOS 14

این طراحی جدید به این معنی است که اگر شخصی هنگام استفاده از iPad با شما تماس بگیرد، اعلان برای انجام کارهایی مانند بازی یا نقاشی با Apple Pencil کمتر آزاردهنده خواهد بود.

این طرح جدید اعلان تماس برای همه تماس‌های برقرار شده با iPad، مانند FaceTime یا سایر برنامه‌ها اعمال می‌شود.

ویژگی های جدید اپل پنسل

در این سیستم عامل جدید شاهد اضافه شدن چند ویژگی جدید به اپل پنسل هستیم. یکی از این ویژگی های جدید تبدیل نسخه خطی شما به متن تایپ شده است.

ویژگی های قلم مداد اپل در iPadOS 14

همچنین می توانید دست خط خود را به صورت متن کپی و جایگذاری کنید یا اشکال کشیده شده را با مداد اپل به اشکال هندسی دقیق تری تبدیل کنید.

از دیگر ویژگی های جدید این سیستم عامل می توان به پیشرفت هایی برای تشخیص انواع دست خط مانند اعداد، ایمیل ها و آدرس ها اشاره کرد. ‌

نتیجه

در iPadOS 14 شاهد اضافه شدن برخی تغییرات قابل توجه و ویژگی های جدید به سیستم عامل iPadOS هستیم. یکی از برنامه های اصلی اپل این است که در نهایت بتواند لپ تاپ ها را با iPad Pro خود جایگزین کند.

اگرچه سخت افزار استفاده شده در آیپد پرو در حال حاضر از بسیاری از لپ تاپ های موجود در بازار بهتر است، اما محدودیت های موجود در سیستم عامل iPadOS تاکنون مانع از دستیابی اپل به این هدف شده است.

معرفی iPadOS 14 و ارائه ویژگی های جدید در سیستم عامل به خوبی نشان از جدیت اپل در جایگزینی iPad Pro خود با لپ تاپ دارد. هدفی که می توانیم ببینیم که اپل در آینده نزدیک به آن خواهد رسید.

منبع: 9TO5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا