مودم 5G اپل هنوز آماده نیست؛ کوالکام تا 2023 تأمین‌کننده‌ی اپل باقی می‌ماند

به گفته مینگ چیکو، ظاهرا مودم 5G انحصاری اپل هنوز به طور کامل آماده نشده است و در نتیجه کوالکام همچنان تا سال 2023 مسئولیت ارائه مودم 5G برای آیفون را بر عهده خواهد داشت.

از سال 2019 خبرهایی مبنی بر اینکه اپل با خرید بخش تولید مودم اینتل قصد دارد مودم خود را از این پس تولید کند تا سالیانه برای این مشکل به کوالکام پول پرداخت نکند، می شنویم. سه سال است که می شنویم مودم 5G اپل هنوز آماده نیست و کوالکام به همکاری خود با این شرکت آمریکایی ادامه می دهد. اکنون به نظر می رسد که این انتظار چهار سال به طول می انجامد.

مینگ چیکو که یکی از تحلیلگران مشهور اپل نیز هست، اخیرا در توییتی در این باره مدعی شده است که مودم 5G اپل تا پایان سال 2023 آماده نخواهد شد. در نتیجه کوالکام نیاز به تولید مودم 5G نه تنها برای سری آیفون دارد. 14 و همچنین برای آیفون 15.

در اواخر سال 2020 شنیدیم که اپل شروع به تولید مودم 5G خود کرده است، اما به نظر می رسد در این مسیر مشکلاتی وجود داشته که این شرکت نتوانسته از آنها در گوشی های خود استفاده کند و در نتیجه دوباره به کوالکام روی آورده است. جالب اینجاست که بلافاصله پس از توییت کو در این زمینه، ارزش سهام کوالکام 3 درصد افزایش یافت.

اگرچه وقتی اپل در این زمینه مستقل شود، کوالکام یکی از بزرگترین منابع درآمد خود را از دست خواهد داد، اما کو معتقد است تا زمانی که اپل بتواند مودم 5G خود را با کیفیت و کمیت مورد نظر خود تولید کند، کوالکام در تجارت خواهد بود. کمبود سفارش برای عرضه مودم های آیفون 5G را جبران می کند.

از آنجایی که اپل روی تولید مودم کار می کند، روند جایگزینی مودم های کوالکام با اپل باید تدریجی باشد. به عنوان مثال، انتظار می‌رود در سال 2023، کوالکام تنها 20 درصد از مودم‌های آیفون را تولید کند که این مشکل بسیار بیشتر خواهد بود. هنوز مشخص نیست که این برنامه برای سال 2024 چه خواهد بود.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا