مک استودیو با M1 اولترا از بهترین مدل مک پرو هم سریع‌تر است

اپل شب گذشته از مک استودیو، ارزان ترین مدلی که از چیپست M1 Max استفاده می کند، رونمایی کرد، اما مصرف کنندگان می توانند با چیپست M1 Ultra که در اصل ترکیبی از دو تراشه M1 Max است، هزینه بیشتری برای این سیستم بپردازند. اکنون، به لطف راه اندازی این معیار، M1 Ultra از بهترین مک پرو که از تراشه 28 هسته ای Xeon W استفاده می کند، بهتر عمل می کند.

همانطور که انتظار می رفت، M1 Ultra در تست تک هسته ای امتیاز 1747 را به دست آورد که تقریباً مشابه تراشه های M1 Pro و M1 Max است، زیرا تفاوت اصلی در تعداد هسته ها است. اما قدرت این تراشه در تست چند هسته ای مشخص شد که توانست امتیاز 24055 را کسب کند.برای مقایسه، یک تراشه 28 هسته ای Intel Xeon W-3275M نتیجه 1995 را در این تست دریافت کرد. این بدان معناست که M1 Ultra حدود 20 درصد سریعتر از بهترین تراشه اینتل در مک پرو است.

Mac Studio M1 Ultra

لازم به ذکر است که مک استودیو دارای کیس بسیار کوچک تری نسبت به مک پرو است. البته بنچمارک ها عملکرد سیستم را در شرایط مختلف منعکس نمی کنند و باید منتظر انتشار نقدهای بیشتری باشیم تا ببینیم مک استودیو در برابر رقبای قدرتمندش چه می گوید.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا