فناوری اطلاعات

میزان تاخیر صدای ایرپادز پرو 2 بسیار کمتر از نسل قبلی است

AirPods Pro 2 نسبت به نسل قبلی پیشرفت های مختلفی دریافت کرد و بسیاری از این پیشرفت ها به لطف استفاده از تراشه جدید H2 انجام شد. اکنون، طبق بررسی یک آهنگساز که برنامه نویس نیز هست، این هدفون بی سیم از نظر تاخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

یکی از مهمترین نقاط ضعف بلوتوث (و به طور کلی فناوری بی سیم) تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات است. طبیعتاً هرچه زمان بین ارسال صدا از دستگاه خروجی و دریافت آن از هدفون کمتر باشد، تجربه کاربری بهتری خواهد داشت. در حالی که اکثر هدفون‌های بی‌سیم با کیفیت در هنگام پخش ویدیو تاخیر زیادی ندارند، اگر می‌خواهید صدا را ویرایش کنید و مثلاً بازی انجام دهید، این تاخیرها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

این فرد برای محاسبه بسیار دقیق میزان تاخیر صدا، از هدفون اپل پنسیل، آیپد پرو و ​​ایرپادز استفاده کرده است. روش کار به این صورت است که یک میکروفون در نزدیکی تبلت قرار می گیرد تا صدا را از لحظه لمس صفحه نمایش ضبط کند و سپس تاخیر صدای ارائه شده توسط اسپیکر تبلت و هدفون بررسی می شود.

میزان تاخیر صدای ایرپادز پرو 2 بسیار کمتر از نسل قبلی است

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، اپل موفق شده است تاخیر صوتی این هدفون ها را نسل به نسل کاهش دهد و AirPods Pro 2 نیز 40 میلی ثانیه تاخیر کمتری نسبت به نسل قبلی ارائه دهد. در همین حال، AirPods 2 و AirPods Pro به ترتیب 153 و 167 میلی ثانیه تاخیر ارائه کردند.

همچنین باید به تفاوت 43 میلی ثانیه ای تاخیر صدا در AirPods Pro 2 و اسپیکر تبلت اشاره کنیم. بنابراین، اگرچه اپل توانسته است تاخیر این هدفون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، اما اگر به دنبال دریافت بازخورد صوتی از AirPods هستید، مثلاً برای استفاده از یک قلم، باز هم آن صداها را با تاخیر قابل توجهی دریافت خواهید کرد. به دلیل این مشکلات، هنوز هم بسیاری از گیمرها و کاربران حرفه ای ترجیح می دهند از هدفون های سیمی استفاده کنند.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا