نسخه 64 بیتی مرورگر گوگل کروم روانه‌ی اندروید می‌شود

در نهایت انتظار می رود نسخه 64 بیتی گوگل کروم به زودی برای اندروید منتشر شود. این موضوع مهمی است زیرا فقدان چنین نسخه ای می تواند منجر به مشکلات امنیتی و عملکردی شود.

به گفته پلیس Android، آخرین نسخه‌های بتا کروم Dev و Chrome Canary مبتنی بر معماری 64 بیتی هستند. اما برای نسخه اصلی کروم همچنان شاهد استفاده از معماری 64 بیتی هستیم و این بدان معناست که در آینده نزدیک عموم مردم می توانند از نسخه 64 بیتی گوگل کروم استفاده کنند.

بدیهی است که گوشی های مبتنی بر اندروید 10 یا جدیدتر می توانند از کروم 64 بیتی استفاده کنند، به این معنی که گوشی های قدیمی که اندروید 10 ندارند باید همچنان از کروم 32 بیتی استفاده کنند. طبق خط مشی گوگل، تمامی اپلیکیشن های اندروید باید تا اول آگوست 2021 از معماری 64 بیتی استفاده کنند، بنابراین این نسخه از کروم احتمالا در آینده نزدیک برای گوشی های اندرویدی قدیمی در دسترس خواهد بود.

گوگل کروم 64 بیتی

در این میان برخی از کاربرانی که کروم نسخه 84 را بر روی گوشی خود نصب کرده اند می گویند این نسخه بر اساس معماری 64 بیتی طراحی شده است اما برخی دیگر می گویند این نسخه 32 بیتی است. برای کاربرانی که قصد بررسی این موضوع را دارند کافیست عبارت chrome: // version را در نوار آدرس وارد کنید و در قسمت گوگل کروم عبارت 32 بیتی یا 64 بیتی را مشاهده کنید.

هر دو Chrome Dev و Chrome Canary در فروشگاه Google Play موجود هستند. بنابراین اگر می خواهید از Google Chrome 64 بیتی استفاده کنید، کافی است آنها را دانلود و نصب کنید. طبق گفته گوگل کروم 85 در ماه آگوست منتشر خواهد شد، بنابراین اگر نمی خواهید از نسخه های ناپایدار این اپلیکیشن استفاده کنید، می توانید تا آن زمان صبر کنید.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا