نسل جدید نمایشگرهای جوهر الکترونیکی رنگ‌ها را بهتر نشان می‌دهند

به لطف فناوری جوهر الکترونیکی، شرکت هایی مانند آمازون سال هاست که مدل های مختلفی از ابزارهای خواندن را روانه بازار کرده اند. E Ink Corporation این فناوری را برای خود دارد و نمایشگرهای Kaleido را حدود سه سال پیش کشف کرد که نمایش رنگی را ممکن کرد. اگرچه نمایشگرهای رنگی هنوز به کتابفروشی ها نرسیده اند، شب گذشته این شرکت نسل جدیدی از فناوری را معرفی کرد که پیشرفت های قابل توجهی را برای آنها به ارمغان آورد.

این نمایشگرهای جدید Kaleido 3 نام دارند که جایگزین Kaleido Plus می شوند که در سال 2021 عرضه می شود. اگرچه اساس این نمایشگرها مانند سایر نمایشگرهای رنگی با جوهر الکترونیکی است، اما از سوی دیگر به لطف بهبودها، روشنایی بهتر و جذاب تری خواهیم داشت. رنگ ها

نسل اول گجت های مبتنی بر نمایشگرهای رنگی با جوهر الکترونیکی عمدتاً در بازار آسیا معرفی شدند و با توجه به موفقیت نسبی، نسل دوم روی این نمایشگرها عرضه شد. هنوز اطلاعاتی در مورد در دسترس بودن گجت های مبتنی بر نسل سوم این نمایشگرها وجود ندارد و باید منتظر باشیم تا شرکت ها از این نمایشگر برای کتابفروشی های الکترونیکی خود استفاده کنند.

برای یادآوری، جوهر الکترونیکی (E-Ink) فناوری است که بر اساس آن نمایشگرها انرژی بسیار کمی مصرف می کنند و از طرف دیگر محتوای متنی را بسیار شبیه به کاغذ واقعی می کنند. برخلاف نمایشگرهای معمولی که اغلب حاوی پیکسل‌های جداگانه برای نمایش رنگ‌های مختلف هستند، فناوری جوهر الکترونیکی بیش از هر چیز دیگری بر فرآیندهای شیمیایی متکی است. این نوع نمایشگرها از یک لایه نازک تشکیل شده اند که در زیر آن میلیون ها میکروکپسول حاوی ذرات شناور قرار دارند که معمولا سیاه یا سفید هستند. این ذرات با توجه به بار الکتریکی که دریافت می کنند حرکت می کنند. اگر ذرات در معرض بار منفی قرار گیرند، رنگ مشکی نمایش داده می شود و بار مثبت منجر به یک ذره سفید می شود. بنابراین، نمایشگر الکترونیکی مبتنی بر جوهر اساسا کار خود را با ارسال سیگنال های الکتریکی به این کپسول ها انجام می دهد.

منبع: Android Police

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا