طراحی و سئو وب سایت

نسل ششم رایانه ها

نسل ششم رایانه ها

دوره نسل ششم تاکنون 2000 است. در نسل ششم ، فناوری ULSI به فناوری UULSI (ادغام مقیاس بزرگ Ultra2) تبدیل شد و در نتیجه تولید تراشه های ریزپردازنده حاوی ده میلیون قطعه الکترونیکی تولید شد. این نسل به دستگاههای پردازش موازی ، فناوری نانو و نرم افزار هوش مصنوعی متکی است. هوش مصنوعی شاخه ای در حال ظهور از علوم رایانه است که روش ها و روش های فکر کردن رایانه مانند انسان را توضیح می دهد. همه زبان های سطح بالا مانند C # ، Asp.net ، Php ، Android ، محاسبات موبایل و غیره در این نسل استفاده می شوند. مردم می توانند همه کارها را با کمک رایانه انجام دهند. حتی افراد نیز می توانند به کمک رایانه ها غذا تهیه کنند. هر کاری که افراد بتوانند با کمک یک کامپیوتر انجام دهند. رایانه در جیب یا کف دست قرار می گیرد. برنامه نویسان هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم های اساسی برای استنباط شروع به استفاده از امکانات و تئوری های اقتصادی کردند تا به ایجاد توانایی حل مشکلات پیچیده تر کمک کنند. پیشرفت ها در منطق فازی توانایی حل مشکلات را در جایی که پاسخ روشنی برای درست یا غلط وجود ندارد ، معرفی کرده اند. اگرچه می توان مشکلات پیچیده تری را برطرف کرد ، در صورت مشکل ، مقدار توان محاسباتی مورد نیاز بطور چشمگیری گسترش می یابد. تحقیقات برای یافتن راه هایی برای حل کارآمدتر و ارزان تر ادامه دارد. در ارتش ، سازمان عفو ​​بین الملل به تقویت شبیه سازها کمک کرده است تا سربازان در مشکلات غیر منتظره ای که در مأموریت های مختلف صلح در سراسر جهان به وجود می آید ، آموزش ببینند. همچنین هوش مصنوعی در بسیاری از شبکه های جاسوسی در جهان گسترش یافته است تا به تعیین احتمال وقوع برخی اقدامات در نقاط بسیار بی ثبات جهان کمک کند.

در صنعت خودرو از رباتها در ساخت استفاده می شود ، اما هوش مصنوعی به خود وسایل نقلیه نفوذ می کند. از سیستم های موقعیت یابی جهانی تا هشدار دادن به راننده از خطر احتمالی در مقابل آنها ، هوش مصنوعی وجود دارد. برخی از اتومبیل ها حتی در صورت لزوم می توانند شکستگی اعمال کرده یا در صورت لزوم از خودرو آسیب نبینند. هوش مصنوعی همچنین در توسعه نرم افزار تشخیص صدا (VAR) کمک کرده است. با وجود عدم توانایی درک کلمات ، VAR به افراد دارای معلولیت اجازه می دهد تا در میکروفون صحبت کنند و ببینند کلمات روی صفحه نمایش داده می شوند. اگرچه مردم برای کار صحیح باید به آرامی و واضح صحبت کنند ، و این صددرصد دقیق نیست ، اما اکنون VAR در بسیاری از دستگاه های دستی موجود است. امکان جستجوی وب یا ارسال متن ساده تر از همیشه است و در این راه تحولات بیشتری وجود دارد.

هوش مصنوعی شامل –

• علم رباتیک

• شبکه های عصبی

• بازی

• توسعه سیستم های خبره برای تصمیم گیری در شرایط واقعی زندگی

درک و تولید زبان طبیعی

ویژگی های اصلی نسل ششم –

فناوری UULSI

• رشد هوش مصنوعی واقعی

• توسعه پردازش زبان طبیعی

پیشرفت در پردازش موازی

پیشرفت در فناوری نانو

• رابط های بصری بیشتر با ویژگی های چندرسانه ای

این نرم افزار کامپیوترهای بسیار قدرتمند و جمع و جور را با قیمت ارزان تر ارائه می دهد.

برخی از انواع رایانه های این نسل عبارتند از –

دسک تاپ

یک لپ تاپ

• دفترچه

• تلفنهای همراه

• نخل

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا