فناوری اطلاعات

نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو با کمک اپل واچ خاموش می‌شود

اگرچه گوشی‌های اندرویدی سال‌هاست که دارای قابلیت نمایشگر همیشه روشن هستند، اما هنوز از ویژگی بسیار مفیدی که در نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس اپل وجود دارد، استفاده نمی‌کنند.

اپل معمولاً کمی کندتر از سایر شرکت‌های اندرویدی در افزودن ویژگی‌های جدید به گوشی‌های خود عمل می‌کند، اما وقتی این کار را انجام می‌دهند، سعی می‌کنند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند، حتی گاهی بهتر از آنچه قبلا برای اندروید در دسترس بود. بهتر از آب بیرون می آید. نمونه بارز چنین ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن است. قابلیتی که در هیچ یک از آیفون ها وجود نداشت و حتی اکنون که به سری آیفون 14 اضافه شده است، تنها در مدل های پرو و ​​پرو مکس موجود است.

اما چه چیزی باعث شد که نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس بهتر از نمایشگر گوشی های اندرویدی باشد؟ هنگامی که اپل آیفون 14 را در رویداد Far Out خود در سال جاری معرفی کرد، در مورد ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن هیچ اشاره ای به ویژگی جذابی نداشتیم. اما اپل در این رویداد یا هیچ جای دیگری به آن اشاره نکرد. این شرکت آمریکایی قابلیتی را به گوشی های خود اضافه کرده است تا زمانی که کاربر نمایشگر همیشه روشن را فعال می کند تا حد امکان از باتری گوشی کمتر استفاده شود؛ به گونه ای که هنگام خروج از اتاق، نمایشگر همیشه روشن نیز غیرفعال می شود.

همانطور که می دانید، فلسفه نمایشگر همیشه روشن این است که کاربر بدون نیاز به روشن کردن گوشی، تاریخ، ساعت، میزان شارژ و تعدادی موارد دیگر را ببیند. اما وقتی همیشه روشن است، قطعا مقداری از باتری مصرف می کند. شرکت های اندرویدی قابلیت زمان بندی این قابلیت را به گوشی های خود اضافه کرده اند تا گوشی در زمان مشخصی آن را فعال و در زمانی دیگر غیرفعال کند. اما روش اپل برای ذخیره انرژی متفاوت است.

به گفته یکی از کاربران یوتیوب به نام Felixba، ظاهراً زمانی که کاربران صفحه نمایش همیشه روشن را در آیفون 14 پرو یا پرو مکس خود فعال کرده باشند و اپل واچ خود را با آن گوشی ها جفت کنند و اتاق را ترک کنند، تلفن به طور خودکار نمایشگر همیشه روشن را خاموش می کند. برای به حداقل رساندن مصرف باتری غیر فعال کنید.

همانطور که مشخص است، تلفن های iPhone 14 Pro و Pro Max می توانند از داده های مجاورتی که از ساعت دریافت می کنند استفاده کنند تا بدانند کاربر چقدر از آنها فاصله دارد. اگر کاربر در حالی که اپل واچ را در دست دارد به فاصله مشخصی از گوشی برسد، نمایشگر خاموش می شود. این ویژگی در واقع باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود و در عین حال کاربر می تواند هر زمان که بخواهد از صفحه نمایش همیشه روشن استفاده کند. جالب اینجاست که چرا اپل در طول مراسم خود به هیچ وجه به این ویژگی اشاره نکرده است.

نمایشگر آیفون همیشه روشن است

علاوه بر این ویژگی جدید، اپل از نمایشگری در آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس استفاده می‌کند که اگرچه 120 هرتز است، اما در هنگام نمایش محتوای استاتیک، آن را به 1 هرتز کاهش می‌دهد که در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود انرژی تاثیر بسزایی دارد.

این ویژگی جدید نمایشگر همیشه روشن به همراه جزیره پویا (سوراخ متحرک در صفحه نمایش)، از جمله ویژگی های خوب آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس است که می تواند برای گوشی های اندرویدی مفید باشد. انتظار می رود گوگل با مشاهده آنچه در رویداد 4 روز پیش فاش شد، بتواند به روز رسانی های بعدی خود را با ویژگی های جذاب تر و بیشتر به گوشی های اندرویدی ارسال کند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا