نمایش درصد شارژ باتری iOS 16 برای برخی آیفون‌ها در دسترس نیست

پس از انتشار عمومی سیستم عامل جدید iOS 16، اپل تایید کرد که برای کاربران مدل های قدیمی آیفون، درصد باتری iOS 16 در نوار وضعیت نمایش داده نمی شود.

همانطور که احتمالا می دانید، اپل در آخرین نسخه سیستم عامل iOS یعنی iOS 16، آیکون باتری آیفون های مجهز به Face ID را به روز کرد تا به جای نمایش تصویری از وضعیت شارژ باتری، درصد باتری را نشان دهد. در واقع طراحی جدید سیستم عامل iOS 16 فضای جدیدی را به نماد باتری اضافه می کند تا درصد شارژ گوشی را در نمای بهبود یافته نسبت به طراحی قبلی به کاربران نشان دهد، اما ظاهرا این قابلیت برای برخی از آیفون ها وجود ندارد.

در همین راستا، غول فناوری آمریکایی اعلام کرده است که کاربران گوشی های هوشمند آیفون 12 مینی، آیفون 13 مینی، آیفون 11 و آیفون XR نمی توانند از این قابلیت استفاده کنند. اپل اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا این دستگاه ها این ویژگی جدید را ندارند ارائه نکرده است. اما می توان دلیل آن را کمبود و محدودیت فضای نوار وضعیت فرض کرد.

    درصد شارژ باتری در iOS 16

این شرکت بزرگ فناوری پیش از این نیز نمایش درصد باتری را در نسخه بتای سیستم عامل iOS 16 به کاربران معرفی کرده بود.لازم به ذکر است که در طراحی مجدد آیکون باتری آیفون، رنگ ها بسته به وضعیت باتری و رنگ کاغذ دیواری شما تغییر می کنند. گوشی های هوشمند. به عنوان مثال، هنگام شارژ، نماد باتری سبز است و باتری دارای نماد شارژ است. همچنین درصد باتری را می توان در اپلیکیشن تنظیمات در قسمت باتری فعال یا غیرفعال کرد.

از زمانی که آیفون X با یک بریدگی وارد بازار گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار شد، کاربران از اپل می‌خواهند که بتوانند وضعیت باتری آیفون خود را مستقیماً در نوار وضعیت ببینند. با این حال، این حرکت اپل عوارض زیادی دارد. ظاهراً در دو طرف بریدگی آیفون X که سخت افزار دوربین TrueDepth را در خود جای داده است، فضای کمی برای این ویژگی وجود دارد و کاربران به آن دسترسی ندارند.

درصد شارژ باتری iOS 16 در نماد باتری به کاربران نمایش داده می شود و دیگر در سمت چپ نیست. نماد باتری تا زمانی که درصد شارژ گوشی شما به 20 درصد برسد سفید باقی می ماند. درصد شارژ زیر 20 نماد باتری را قرمز می کند. وقتی گوشی را شارژ می کنید سبز روشن می شود. برای مقایسه باید اشاره کنیم که در iOS 15 و نسخه های قبلی آن، آیکون باتری تصویری از وضعیت باتری نشان می دهد، اما درصد شارژ گوشی در دسترس کاربران نیست. کاربران این سیستم عامل ها برای به دست آوردن این اطلاعات باید تب Control Center را برای مشاهده ویجت باتری باز کنند.

    درصد شارژ باتری در iOS 16

سیستم عامل iOS 16 با قابلیت های بسیار جالب و البته جدید در اختیار کاربران قرار گرفته است که در مقاله ای جداگانه به آن ها پرداخته ایم. اما در مجموع می توان گفت که این سیستم عامل جدید تمرکز زیادی را بر روی موضوع سفارشی سازی قرار داده است و در بسیاری از بخش ها این فرصت را برای کاربران فراهم کرده است تا تنظیمات مختلف را به دلخواه خود شخصی سازی کنند.

منبع: ماکرومورها

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا