نمایش نقطه‌ی نارنجی یا سبز در iOS 14 به چه معنی است؟

همانطور که در اخبار می خوانید، هفته گذشته اپل نسخه نهایی iOS 14 را منتشر کرد.این سیستم عامل جدید دارای ویژگی های بسیاری مانند استفاده از گجت ها در صفحه اصلی، قابلیت App Library برای مرتب سازی برنامه ها و تغییر مرورگر پیش فرض و… برنامه ایمیل

یکی دیگر از ویژگی های جدید این سیستم عامل ظاهر شدن نقاط کوچک به رنگ نارنجی یا سبز در بالای صفحه نمایش آیفون است.

اگر این سیستم عامل جدید را روی آیفون خود نصب کرده اید، ممکن است قبلاً متوجه این نکته در بالای صفحه شده باشید. با این حساب، در این مقاله به شکل ظاهری این نقطه رنگی در بالای صفحه نمایش آیفون می پردازیم.

یک نقطه نارنجی نشان دهید

نقطه نارنجی در iOS 14

یک نقطه نارنجی در بالای صفحه هنگام کار با آیفون نشان می دهد که از میکروفون آیفون خود به عنوان نمونه ای برای ضبط صدا استفاده می کنید. به عنوان مثال، هنگامی که از دستیار صوتی اپل به نام سیری استفاده می کنید، این نقطه نارنجی در بالای صفحه نمایش ظاهر می شود.

ظاهر این نقطه در زمان عدم استفاده از میکروفون آیفون نشان می دهد که اپلیکیشن بدون اطلاع شما به صورت مخفیانه از میکروفون آیفون استفاده می کند.

در این صورت می توانید به مرکز کنترل بروید تا اپلیکیشنی که از میکروفون استفاده می کند را بیابید. اگر اپلیکیشنی مکررا و بدون اجازه شما از میکروفون موبایل شما استفاده می کند، می توانید آن را از آیفون خود حذف کنید.

یک نقطه سبز نشان دهید

نقطه سبز در iOS 14

همانطور که نقطه نارنجی ظاهر می شود، صفحه نمایش نقطه سبز به شما امکان می دهد بدانید که از دوربین آیفون خود استفاده می کنید. به عنوان مثال، هنگامی که از برنامه هایی مانند WhatsApp یا FaceTime برای برقراری تماس ویدیویی یا گرفتن عکس استفاده می کنید، این نقطه سبز رنگ در بالای صفحه ظاهر می شود.

علاوه بر دوربین جلو، در هنگام استفاده از دوربین پشتی دستگاه، این نقطه در بالای صفحه نمایش نیز نمایان می شود تا با استفاده از آن، کنترل بیشتری بر تمامی دوربین های آیفون داشته باشید.

ظاهر این نقطه سبز رنگ در حالی که از هیچ یک از دوربین های آیفون خود استفاده نمی کنید نشان می دهد که برخی از برنامه ها به طور مخفیانه از دوربین های آیفون شما استفاده می کنند. با مراجعه به مرکز کنترل می توانید این برنامه ها را شناسایی کنید.

مرکز کنترل IOS 14

اپل همواره بر حفظ حریم خصوصی کاربران خود تاکید زیادی داشته است. با رونمایی از iOS 14، دیدیم که اپل قصد دارد به طور خاص از حریم خصوصی کاربران در هنگام استفاده از آیفون محافظت کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، اگر می خواهید بدانید که قبل از دانلود برنامه باید به کدام بخش از آیفون خود اجازه استفاده را بدهید، اکنون می توانید به اپ استور و صفحه برنامه آن بروید. از موضوع مطلع شوید.

در iOS 14، تمام اطلاعات حریم خصوصی، مانند استفاده از میکروفون یا دوربین، در صفحه App Store برنامه پست می شود. قبل از دانلود یک اپلیکیشن می توانید به قسمت Privacy Policy مراجعه کنید تا اطلاعات لازم در مورد حریم خصوصی این اپلیکیشن را به دست آورید.

منبع: تکرادار

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا