نوجوانان آمریکایی دیوانه‌وار عاشق آیفون هستند

طبق یک تحقیق، کاربران نوجوان آمریکایی علاقه زیادی به آیفون دارند و این اصلاً خبر خوبی برای گوگل و اندروید نیست.

مثل همیشه اپل در یک نظرسنجی برنده شد، اما این بار نظرسنجی از 7100 نوجوان آمریکایی بود تا علاقه آنها به گوشی های هوشمند را مشخص کند. اگرچه ما انتظار داشتیم آیفون محبوب‌تر باشد، اما فکر نمی‌کردیم فاصله بین آیفون و اندروید آنقدر زیاد باشد.

این مطالعه در حالی انجام شد که اپل در حال حاضر محبوب ترین برند در ایالات متحده است و رقیب جدی ندارد. اما گوگل امیدوار بود که سری پیکسل 6 بتواند بازخورد مثبتی از مصرف کنندگان دریافت کند که تا حدودی موفقیت آمیز بود، اما شاید به ذهن کاربران جوان خطور نکرده باشد که آنقدر به اپل و محصولاتش علاقه مند هستند. این می تواند یک نگرانی جدی برای گوگل باشد، زیرا این شرکت قصد دارد تلفنی تولید کند که با اپل در بازار آمریکا رقابت کند.

بر اساس گزارشی که در این رابطه منتشر شده، ظاهراً 87 درصد از کاربران در این تحقیق از آیفون استفاده می کنند و 87 درصد از آنها دوست دارند گوشی بعدی آنها دوباره از برند اپل باشد. این نظرسنجی یک رکورد برجسته برای اپل است و نشان می دهد که این شرکت آمریکایی چقدر در جلب رضایت مشتریان جوان و در حال رشد موفق است.

البته، این مطالعه لزوماً بر روی تعداد افراد علاقه مند به تلفن های هوشمند متمرکز نیست، بلکه بر روی خدمات و خدمات اینترنتی ارائه شده توسط شرکت هایی تمرکز دارد که در نهایت محصول اپل یعنی سرویس پرداخت اپل را با 23 درصد از کاربران خود به دست آوردند. پس از Apple Pay، Venmo (سرویس پرداخت PayPal) با فاصله بسیار کم (21 درصد) در رتبه دوم قرار دارد و Google Pay با درصد ناامیدکننده تنها 2 درصد در رتبه سوم قرار دارد.

نوجوانان آمریکایی دیوانه‌وار عاشق آیفون هستند

نوجوانان و نوجوانان آمریکایی آیفون را به گوشی های دیگر ترجیح می دهند و این خبر خوبی برای گوگل نیست!

همانطور که گفته شد، گوگل باید در هنگام ساخت محصولات حرفه ای با ویژگی ها و قابلیت های خوب و قیمت مناسب، از چنین بررسی هایی درس گرفته و توجه کاربران را به خود جلب کند. در غیر این صورت بعید به نظر می رسد که حریفی برای اپل باشد. از زمانی که اولین آی پاد وارد بازار شد، اپل تلاش کرده است اثر هاله متکی است. اثر هاله توسط ویکی‌پدیا به عنوان روندی تعریف می‌شود که در آن یک فرد، شرکت، برند یا محصول در حوزه‌های دیگر مثبت تلقی می‌شود، زیرا در یک زمینه مثبت هستند. آی پاد دقیقاً همین نقش را در اکوسیستم اپل ایفا کرد. این محصول بسیار کاربردی و جذاب بود و همین امر باعث شد مصرف کنندگان آرام آرام وارد دنیای بزرگ اپل شوند و این شرکت را به موفقیتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم سوق دهد.

متأسفانه در مورد گوگل اینطور نیست. گوگل نیز مانند اپل نمی تواند نیازهای کاربران را هدایت کند و در جهت این نیازها حرکت می کند. به همین دلیل است که می بینیم گوشی های این شرکت یک سال است که محبوبیت دارند و یک سال است که هیچ خبری برای مصرف کننده نیست. اما داستان در مورد اپل متفاوت است. تعداد کاربران این شرکت هر روز در حال افزایش است و دلیل اصلی آن این است که اپل می تواند به خواسته های مصرف کننده جهت دهد.

همانطور که مصرف کنندگان بیشتر با اکوسیستم اپل آشنا می شوند، روند ترک آن سخت تر و سخت تر می شود. برای مثال iMessage را در نظر بگیرید. اعلامیه های بسیار محبوب، که حتی اپل گفت پتانسیل انتشار نسخه اندروید را دارد، اما این اتفاق نیفتاد، اما نشان داد که این اپلیکیشن چقدر مجهز، کاربردی و محبوب است.

گوگل به وضوح از وضعیت بازار آمریکا آگاه است و باید دید این شرکت برای پاسخ به اپل و محبوبیت بالای آیفون چه اقدامی انجام خواهد داد. منتظر سرنوشت این مسابقات هستیم. رقابتی که شاید از نظر رتبه بین این دو شرکت کاملاً متفاوت باشد (اپل در رتبه دوم قرار دارد و گوگل اصلاً در لیست 10 گوشی برتر قرار ندارد) اما همچنان جذابیت آن فوق العاده بالاست.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا