نوکیا معتقد است متاورس در آینده جانشین گوشی‌های هوشمند خواهد شد

نوکیا معتقد است Metaverse می تواند در آینده جایگزین گوشی های هوشمند در زندگی کاربران شود و به بخشی مهم از زندگی آنها تبدیل شود.

نوکیا که در گذشته شرکتی مشهور در دنیای تولید گوشی های هوشمند به حساب می آمد و اولین شرکتی بود که موفق به تولید گوشی هوشمند برای مصرف کنندگان عادی شد، اکنون معتقد است روزی این محصولات جای خود را به فناوری نوظهور Metaverse خواهند داد.

نوکیا می گوید از آنجایی که برای استفاده از Metaverse و تعامل با این دنیا باید از هدست های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده استفاده شود، در آینده این محصولات راه حل های ارتباطی جایگزین خوبی را برای کاربران به ارمغان خواهند آورد. در نتیجه می توانند جایگزین گوشی های هوشمند در زندگی مردم شوند.

این شرکت فنلاندی پیش بینی می کند که امپراتوری قدرتمند گوشی های هوشمند در آینده به دست متاورس خواهد افتاد. با توجه به اینکه شرکت هایی مانند متا و اپل در این زمینه فعال هستند و حتی گفته می شود سامسونگ در حال کار روی ساخت هدست واقعیت مجازی است، نمی توان این پیش بینی را اشتباه تلقی کرد. البته پیش بینی نوکیا برای نیمه دوم دهه ای است که در آن قرار داریم (2020 تا 2030)، بنابراین حداقل 4 سال دیگر برای رسیدن متاورس به پتانسیلی که طبق پیش بینی نوکیا باید داشته باشد، باقی مانده است.

گوشی های هوشمند متاورس نوکیا

در حال حاضر، هدست ها یا محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده به طور کلی راه درازی برای جلب رضایت مصرف کنندگان دارند. افراد مختلف هنوز نمی دانند واقعیت افزوده چیست و تحت چه شرایطی می توان از آن استفاده کرد. اما نوکیا می گوید که مصرف کنندگان در نهایت به چنین محصولاتی علاقه مند می شوند که در نهایت به رشد Metaverse کمک می کند. Nishant Batra، مدیر ارشد استراتژی و فناوری نوکیا، در این زمینه آنقدر مطمئن است که می گوید:

ما معتقدیم که این دستگاه (گوشی هوشمند) در نیمه دوم این دهه جای خود را به متاورس خواهد داد.

البته یک سری نکات مهم وجود دارد که اگر متاورس بخواهد تجربه موبایلی را جایگزین کند، این نکات نیز باید واقعیت پیدا کند. نوکیا معتقد است اگر Metaverse که دنیایی مبتنی بر فناوری دیجیتال است، فراگیر شود، به یک سری چیزها نیاز دارد که مهم ترین آنها تلاش شرکت هایی مانند متا است. یعنی هر چه این شرکت ها بیشتر تلاش کنند تا این فناوری را گسترش دهند، مردم زودتر با آن آشنا می شوند و زودتر این فناوری جایگزین تلفن همراه می شود. نیشانت باترا افزود:

گسترش این فناوری (متایورس) هم ارائه دهندگان خدمات و هم مصرف کنندگان را ملزم به شناخت و استفاده از آن می کند که به نوبه خود به موجود بودن آن در بازار، قیمت مناسب و هدست های واقعیت افزوده بی سیم و واقعیت مجازی بستگی دارد.

البته متا اخیرا قیمت هدست واقعیت مجازی خود را افزایش داده است. به عنوان مثال، این شرکت در جولای امسال قیمت هدفون متا کوئست خود را به 400 دلار افزایش داد و در اوایل ماه جاری مدل گران‌تر و پریمیوم‌تری به نام متا کوئست پرو را با قیمت 1500 دلار معرفی کرد. اپل همچنین سال آینده هدست واقعیت ترکیبی خود را معرفی خواهد کرد که گفته می شود ویژگی ها و قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به Meta Quest Pro دارد و در نتیجه انتظار نمی رود ارزان قیمت باشد.

در حال حاضر باید دید متاورس در چه زمینه هایی قابل استفاده است. واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد، اما برای کاربران عادی، مفهوم متاورس، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و غیره وجود دارد. هنوز به درستی دریافت نشده است.

نظر شما در مورد پیش بینی نوکیا چیست؟ آیا فکر می کنید متاورس در آینده به امپراتوری گوشی های هوشمند پایان خواهد داد؟

منبع: بیت کوین

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا