اخبار مشتریان

نکات مهم استفاده از ماسک در فصول سرد و بارانی | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

دکتر علیرضا فاطمی درباره استفاده از ماسک در آب و هوای سرد و مرطوب گفت: صرف نظر از علت مرطوب شدن ماسک ، هر دلیلی باعث مرطوب یا مرطوب ماسک می شود ، اثر ماسک را کاهش می دهد.

وی با تأکید بر اینکه استفاده صحیح از ماسک به عنوان مهمترین عامل در جلوگیری از ویروس کرونا اساسی است ، افزود: هنگام باران ، اگر از خیس شدن ماسک جلوگیری شود ، می تواند تا زمان استاندارد حدود چهار ساعت باشد. او ماسک زده است.

نکات مهم استفاده از ماسک در فصول سرد و بارانی

این استاد دانشگاه تأکید کرد: در هر شرایطی اگر ماسک خیس شد ، حتی به دلیل مکالمه های مکرر باید ماسک عوض شود.

معاون آموزشی بیمارستان شهدای تجریش گفت: استفاده از بافت به جای ماسک (در موارد اضطراری) در سرما ممنوع نیست. اما نکته این است که اگر ماسک در دسترس نباشد ، می توان از دستمال استفاده کرد. زیرا ماسک های استاندارد در جلوگیری از بیماری موثرتر هستند.

به گفته این استاد دانشگاه ، مشکل و چالش استفاده از دستمال این است که اگر دستمال به هر دلیلی خیس یا آلوده به ویروس شود ، دور ریخته نمی شود و حتی ممکن است فرد ویروس را در داخل خود حمل کند. آن را به خانه یا محل کار ببرید ؛ اگرچه ماسک های یکبار مصرف به راحتی قابل تعویض هستند. دستمال باید پس از استفاده و در اولین فرصت برای از بین بردن ویروس یا آلودگی احتمالی از سطح ویروس کاملاً شسته شود.

وی همچنین در مورد زمان موثر برای استفاده از ماسک های معمولی توضیح داد: زمان استفاده از ماسک های سه لایه معمولی حداکثر سه تا چهار ساعت است. هنگامی که ماسک مرطوب است ، زمان استفاده از ماسک کوتاه تر خواهد بود.

این معلم همچنین در مورد ماسک های فیلترشده یا N95 توضیح داد: این ماسک ها ضخیم تر از ماسک های سه لایه هستند و حداکثر زمان استفاده از این ماسک ها در صورت مرطوب نبودن هشت ساعت است.

وی تأكید كرد: اگر هر نوع ماسك از روی صورت برداشته شود ، نباید دیگر از آن استفاده شود. حتی اگر زمان استفاده از آن کمتر از یک ساعت باشد.

فاطمی با تأکید بر اینکه استفاده از ماسک های استاندارد می تواند به طور قابل توجهی از انتقال ویروس جلوگیری کند ، هشدار می دهد: اگر به کیفیت و استاندارد ماسک شک دارید ، می توانید همزمان از دو ماسک برای جلوه بهتر استفاده کنید یا خیر. یک دستمال داخل ماسک قرار دهید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، این متخصص بیماریهای عفونی با تأکید بر لزوم تهیه ماسک استاندارد در مراکز مشهور و داروخانه ها و جاهای دیگر ، اهمیت استفاده از ماسک را به مردم گوشزد کرد و هشدار داد: استفاده از ماسک برای همه مهم است. از این طریق بیماری به طور قابل توجهی کنترل می شود. یک فرد بدون عفونت برای جلوگیری از بیماری ماسک می زند اما 70٪ پیشگیری از انتقال به این بستگی دارد که شخصی ماسک را می زند.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%D8%B3%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%A8/
تاریخ انتشار :
2020-10-16 08:30:05

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا