هدست‌های گیمینگ در برابر هدست‌های معمولی؛ تفاوت در چیست؟

هدفون های مخصوص بازی همیشه گرانتر از هدفون های معمولی نیستند. در واقع، هدفون های معمولی ممکن است برای شما بهتر باشند. در این مقاله به تفاوت های این هدفون می پردازیم تا بتوانید در این زمینه تصمیم بهتری بگیرید.

هدفون های بازی چیست؟

هدفون های گیمینگ به گیمرها این امکان را می دهند که در دنیای بازی ها غوطه ور شوند و به راحتی با دوستان و هم تیمی های خود صحبت کنند. این نوع هدفون ها نوعی گوشی محسوب می شوند و از میکروفون با کیفیتی نیز استفاده می کنند. در ظاهر، اکثر آنها از وسایل حجیم و نورپردازی RGB استفاده می کنند.

هدفون بازی

یکی از ویژگی های کلیدی هدفون های بازی این است که صدای فراگیر واقعی را ارائه می دهند، بنابراین می توانید منبع صدا را در حین بازی تعیین کنید. اگرچه این نوع هدفون ها می توانند صدای محیط را تا حد زیادی از بین ببرند، اما عملکردی مشابه هدفون های مبتنی بر فناوری کاهش نویز ندارند.

قیمت

همانطور که گفتیم، برخی از هدفون های مخصوص بازی ارزان تر از هدفون های معمولی هستند. برای مثال می توانید مدل های پایین رده هدفون های مخصوص بازی را با قیمت 15 دلار پیدا کنید که البته کیفیت خوبی ندارند. اگرچه این نوع هدفون ها ممکن است از نظر ظاهری جذاب باشند، اما در مورد کیفیت ساخت و بدنه هیچ حرفی برای گفتن ندارند. در مجموع، هدفون های بازی با کیفیت حدود 50 دلار قیمت دارند و نمونه های پیشرو حدود 150 دلار به فروش می رسند.

هدفون بازی

طبق تحقیقات انجام شده، به عنوان مثال، کیفیت صدای هدفون های معمولی 30 دلار بهتر از هدفون های مخصوص بازی با همان قیمت است. از آنجایی که هدفون های بازی عملکردهای متفاوتی دارند، کیفیت صدا همیشه در اولویت نیست.

صدای فراگیر واقعی

یکی از مهمترین مزایای هدفون های بازی با کیفیت این است که صدای فراگیر واقعی را ارائه می کنند. به لطف این ویژگی در بازی ها می توانید موقعیت دقیق صدا را تشخیص دهید که در بازی های مسابقه ای بسیار مهم است. هدفون های گیمینگ چندین بلندگو را در هر دو هدفون در زوایای مختلف برای ارائه این ویژگی ارائه می دهند. به طور معمول، تمام هدفون های بازی پیشرو از صدای 7.1 کانال پشتیبانی می کنند. این نوع هدفون در هر گوشی از 7 بلندگو استفاده می کند تا 7 کانال را به خوبی پوشش دهد.

هدست‌های گیمینگ در برابر هدست‌های معمولی؛ تفاوت در چیست؟

از طرف دیگر هدفون های معمولی در هر هدست فقط از یک بلندگو استفاده می کنند. این بدان معناست که وقتی بازی‌ها را انجام می‌دهید، ممکن است دقتی مشابه هدفون‌های بازی نداشته باشند. اگر می‌خواهید بدانید مردم کجا هستند و صداهای بازی‌ها از کجا می‌آیند، می‌توانید با هدفون‌های بازی از این مزیت استفاده کنید.

با این حال، اگر از هدست فقط برای مواردی مانند گوش دادن به موسیقی استفاده می کنید، هدفون های معمولی ممکن است به خوبی با نیازهای شما مطابقت داشته باشند. البته اگر به دنبال کیفیت صدای بهتر هستید، می توانید با پرداخت هزینه بیشتر نمونه های بهتری را خریداری کنید.

اگر صدای فراگیر برایتان مهم است، اما نمی‌خواهید برای هدفون‌های بازی هزینه زیادی کنید، می‌توانید هدفون‌های فراگیر مجازی بخرید. اگرچه این نوع هدفون تنها دو بلندگو دارند، اما می توانند تا حدودی امکانات صدای فراگیر را شبیه سازی کنند.

سر و صدای محیط را حذف کنید

کاهش نویز به سادگی توانایی حذف نویز محیط است. با این ویژگی دیگر صدای چیزهایی مانند بوق ماشین و پارس سگ را نخواهید شنید. با استفاده از این قابلیت می توانید تمرکز خود را افزایش دهید تا سر و صدای محیط بیش از حد حواس شما را پرت نکند.

هم هدفون های مخصوص بازی و هم هدفون های معمولی می توانند صدای محیط را کاهش دهند. با این حال، اگر این ویژگی برای شما بسیار مهم است، باید به فکر خرید هدفون با کاهش نویز فعال یا امکان ANC باشید. اگرچه برخی از هدفون های گیمینگ در این زمینه حرفی برای گفتن دارند، اما در هر صورت این ویژگی در اولویت شرکت سازنده قرار ندارد. اکثر گیمرها در یک رویداد آرام بازی می کنند، بنابراین حذف صدای اطراف برایشان مهم نیست. برای این نوع هدست ویژگی هایی مانند کیفیت صدا و میکروفون، نورپردازی سفارشی RGB و قابلیت استفاده طولانی مدت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کیفیت میکروفون

هدست‌های گیمینگ در برابر هدست‌های معمولی؛ تفاوت در چیست؟

کیفیت میکروفون برای گیمرها بسیار مهم است. گیمرها معمولاً به بازی های آنلاین علاقه دارند و در این بازی ها معمولاً باید با هم تیمی های خود مرتب صحبت کنید. میکروفون های هدست بازی معمولاً با کاهش نویز محیط قادر به ارائه صدای بهتری هستند.

این در حالی است که بسیاری از هدفون های معمولی از میکروفون با کیفیت استفاده نمی کنند و برخی حتی میکروفون ندارند. بنابراین، اگر می خواهید از یک میکروفون با کیفیت استفاده کنید، باید یک میکروفون خارجی خریداری کنید.

تحمل

دوام قاب هدفون به طور طبیعی به کیفیت ساخت، نحوه استفاده و مراقبت از آن بستگی دارد. یک هدست 15 دلاری دوام زیادی نخواهد داشت، اما اگر هدفون‌هایی را از شرکت‌های معروفی مانند سونی، ریزر و بوز خریداری کنید، می‌توانید سال‌ها از آن استفاده کنید.

هدفون های معمولی 20 تا 30 دلار معمولاً از هدفون های گیمینگ در همان محدوده قیمت بادوام تر هستند. بنابراین باید انتظار داشته باشید که دوام هدفون متناسب با قیمت آن باشد.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا