هزینه‌ی خرید اشتراک آیفون به صورت ماهانه چقدر خواهد بود؟

از زمانی که اپل اعلام کرد که قصد دارد گوشی های خود را با هم بفروشد، مصرف کنندگان به این سوال فکر می کنند: هزینه خرید اشتراک آیفون به صورت ماهانه چقدر است؟ در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اپل اخیرا تصمیم گرفته است تا روشی هوشمندانه برای فروش آیفون های خود ارائه دهد تا کاربران بیشتری را به دست آورد. ظاهرا آیفون و بعد از آن دیگر محصولات سخت افزاری این شرکت آمریکایی با هم به فروش خواهند رسید. یعنی سایر کاربران گوشی را به طور کامل خریداری نمی کنند، بلکه هزینه اشتراک خود را پرداخت می کنند و می توانند با پرداخت هزینه ماهانه از گوشی استفاده کنند.

البته زمانی که چنین مشکلی پیش می آید، یکی از بزرگترین سوالاتی که ممکن است ذهن مصرف کنندگان را درگیر کند این است که هزینه خرید اشتراک آیفون به صورت ماهانه چقدر خواهد بود؟ به خصوص اگر بخواهید برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده کنید، آیا پرداخت هزینه اشتراک ماهانه اصلا به صرفه است؟ مارک گورمن که برای وب‌سایت مشهور بلومبرگ نیز کار می‌کند، در پاسخ به این سوال گفت که اپل می‌تواند اشتراک ماهانه از مصرف‌کنندگان برای خرید آیفون دریافت کند.

به گفته گورمن، خرید آیفون به صورت ماهانه مشخصا مقرون به صرفه خواهد بود. نه تنها برای اپل که کاربران بیشتری را نیز به خود جذب می کند، بلکه برای خود کاربران حتی اگر بخواهند برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده کنند. وی در پیش بینی قیمت اشتراک خود برای آیفون های جدید گفت که برای مثال آیفون 13، 13 پرو و ​​13 پرو مکس به ترتیب 35، 45 و 50 دلار قیمت خواهند داشت. . این مبالغ اندکی کمتر از مبلغی است که یک کاربر ارتقاء دهنده آیفون می پردازد.

اپلیکیشن ارتقا آیفون به کاربر این امکان را می دهد که هر سال آیفون خود را ارتقا دهد. حال اگر بخواهید به مدت سه سال در این برنامه عضویت داشته باشید تا به صورت ماهانه آیفونی با این مبالغ بخرید، در نهایت باید 1260 دلار، 1620 دلار و 1800 دلار برای آیفون 13، 13 پرو و ​​پرو بپردازید. به ترتیب حداکثر. این گوشی ها در حال حاضر در مدل های پایه خود 800 دلار، 1000 دلار و 1100 دلار قیمت دارند. حالا با در نظر گرفتن این موضوع، آیا ارزش خرید آیفون از طریق این اپلیکیشن را دارد؟

البته این عضویت به شما امکان دسترسی به سرویس AppleCare + را نیز می دهد که برای اشتراک نسخه استاندارد آیفون 1350 220 دلار و برای نسخه پرمیوم با پشتیبانی از سرقت و مفقود شدن 220 دلار هزینه دارد. اپل همچنین ممکن است یک اشتراک دو ساله برای آیفون ارائه دهد که در حال حاضر در برنامه ارتقای آیفون است. در این صورت با این مبالغ کاربر نهایتاً 13840 دلار برای آیفون، 1080 دلار برای پرو 13 و 1200 دلار برای 13 پرو مکس پرداخت خواهد کرد. در مقایسه با خرید یک آیفون فول با قیمت اصلی، این افزایش هزینه ها چندان محسوس نیست و به صرفه به نظر می رسد.

استفاده از کلمه “اشتراک” به این معنی است که مصرف کننده در واقع گوشی خود را به جای خرید مستقیم از اپل اجاره می کند. فقط به دلیل اینکه پرداخت آن زمان زیادی می برد، در واقع سود را پرداخت می کند. بنابراین هر چه بیشتر از آیفون استفاده کنید، بیشتر ضرر می کنید. فقط باید یک یا دو سال از گوشی استفاده کنید، آن را به اپل برگردانید و یک گوشی جدید با اشتراک جدید تهیه کنید. در این صورت اپل نیز هر سال گوشی های خود را می فروشد و شما برای هر آیفون هزینه کمتری می پردازید.

گورمن همچنین اشاره کرد که این قیمت ها دقیق نیستند، اما کاملا منطقی به نظر می رسند. متاسفانه تا زمانی که خود اپل چیزی در این زمینه منتشر نکند، نمی توان به طور قطعی گفت که خرید مشترک آیفون خوب است یا بد. البته اپل قصد دارد کنفرانس توسعه دهندگان خود را در تاریخ 6 ژوئن (16 خرداد) برگزار کند. در این رویداد که احتمالاً توسط iOS 16 ارائه خواهد شد، انتظار داریم اطلاعات خوبی در مورد خرید مشترک آیفون دریافت کنیم.

به نظر شما خرید یک آیفون با هم ارزان تر است یا خرید یکجا؟

منبع: راهنمای تام

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا