اپلیکیشن و نرم‌افزار

هشدار سرویس راستی‌آزمایی توییتر برای دو توییت دونالد ترامپ

شب گذشته، برای اولین بار، توییتر در پایان دو توییت دونالد ترامپ یک هشدار «احتمالاً گمراه کننده» منتشر کرد. در آن توئیت، دونالد ترامپ استدلال کرد که رای گیری پستی در انتخابات آینده آمریکا منجر به تقلب گسترده خواهد شد.

رئیس جمهور در توییتی نوشت: «صندوق‌های پستی به سرقت می‌روند، برگه‌های رأی جعل می‌شود و حتی به‌طور غیرقانونی چاپ و جعل می‌شود». ترامپ این توئیت ها را در پاسخ به تلاش های کالیفرنیا برای گسترش رای گیری پستی به دلیل شیوع ویروس کرونا منتشر کرد.

به گفته سخنگوی توییتر، توییت های دونالد ترامپ حاوی اطلاعات احتمالی گمراه کننده در مورد روند رای گیری است و برای وضوح بیشتر، برچسبی در پایین آن قرار داده شده است که روی آن نوشته شده است “دریافت حقایق برای رای دادن از طریق نامه” و روی این لینک کلیک کنید، کاربران تغییر مسیر می دهند. به مقالات خبری مرتبط با ادعای ترامپ. در این صفحه آمده است: ترامپ اشتباه می کند که می گوید رای گیری پستی منجر به تقلب در انتخابات می شود. با این حال، طبق شواهد موجود، هیچ ارتباطی بین رای گیری پستی و تقلب در انتخابات وجود ندارد.

ترامپ ترامپ

سخنگوی توییتر گفت این اقدام در راستای سیاست جدیدی است که اوایل ماه جاری با هدف جلوگیری از انتشار محتوای مضر و گمراه‌کننده مرتبط با ویروس کرونا معرفی شد. لازم به ذکر است که چندی پیش دونالد ترامپ توئیتی مبنی بر اثربخشی هیدروکسی کلروکین در درمان کووید 19 منتشر کرد و از این هشدارها در مورد صحت این آزمایش استفاده نشد.

در بیانیه ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به این اقدام در توییتر آمده است: «ما همیشه می دانیم که سیلیکون ولی از هیچ تلاشی برای جلوگیری از رساندن پیام آقای ترامپ به رأی دهندگان دریغ نخواهد کرد». دونالد ترامپ همچنین پس از این حادثه توییتر را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 متهم کرد و توییتر نوشت که آزادی بیان در این کشور را خفه می کند.

در چند روز گذشته، ترامپ به طور گسترده ای از ایالت های تحت کنترل دموکرات ها مانند کالیفرنیا به دلیل تلاش برای گسترش رای گیری پستی انتقاد کرده است. در همین راستا هفته گذشته پس از ارسال برگه های رای از سوی ایالت میشیگان برای تمامی افراد ثبت نام شده در سیستم رای گیری، ترامپ در توئیتی اعلام کرد در صورت ادامه تلاش برای تصدی مسئولیت، بودجه فدرال این ایالت را کاهش خواهد داد. در حال حاضر، تنها دو مورد از توییت های دونالد ترامپ در مورد رای نامه پستی کالیفرنیا علامت تیک توییتر را دریافت کرده است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا