همگام‌سازی پیام‌ها در واتساپ اندروید و iOS به زودی میسر می‌شود

همانطور که مشخص است، فیس بوک به دنبال راهی است تا به زودی قابلیت های پیام رسانی واتس اپ اندروید و iOS را به این پیام رسان ها اضافه کند.

واتس اپ پیام رسان است که عملکرد رضایت بخشی را در چندین پلتفرم پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین مشکلات این است که واتس اپ کاملاً به پلتفرم دیگری وابسته است، برخلاف تلگرام که به طور مستقل روی هر پلتفرم کار می کند و به طور یکپارچه با نسخه های دیگر پلتفرم همگام می شود. به عنوان مثال برای دانلود محتوا از واتس اپ وب، گوشی باید به اینترنت متصل باشد تا پس از دانلود گوشی، محتوا بر روی کامپیوتر شما دانلود شود.

یکی دیگر از مشکلات عجیب این پیام رسان ها تا کنون، عدم امکان همگام سازی پیام ها در اندروید و iOS است. این بدان معناست که اگر کاربر اندروید یا iOS هستید، هرگز نمی توانید اکانت واتس اپ خود را با گوشی دیگری همگام سازی کنید و تمامی پیام های شما حذف خواهند شد. با این حال تیم مهندسی واتس اپ در تلاش است تا در آینده بتواند از این پیام رسان ها در 4 دستگاه به طور همزمان استفاده کند.

برای انجام این فرآیند، یک سیستم همگام سازی متقابل پلتفرم (کراس پلتفرم) طراحی خواهد شد که برای رمزگشایی و کپی پیام ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر به اتصال Wi-Fi نیاز دارد. این بدان معناست که کاربران اندروید در نهایت می توانند پیام های خود را به دستگاه های مبتنی بر iOS ارسال کنند و بالعکس. در حال حاضر، اگر بین این دو سیستم عامل جابجا شوید، پیام های شما حذف می شود.

برای اطمینان از امنیت این فرآیند، واتس اپ کلید رمزگذاری شده را با افزودن یا حذف هر بار یک دستگاه تغییر می دهد. فیس‌بوک همچنین قصد دارد هنگام فاش کردن پیام‌ها، نسخه iPad واتس‌اپ را طراحی کند تا کاربران اندروید و iOS بتوانند برای اولین بار به پیام‌های iPad خود دسترسی داشته باشند.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا