هند استفاده از 118 اپلیکیشن شامل PUBG و وی‌چت را ممنوع کرد 

با تشدید تنش ها بین چین و هند، نه تنها شاهد کاهش تنش نیستیم، بلکه هند در واکنشی جدید استفاده از 118 اپلیکیشن موبایلی را که به نوعی با چین مرتبط هستند ممنوع کرده است.

لیست منتشر شده از این اپلیکیشن ها شامل بازی PUBG است که در این کشور محبوبیت وحشتناکی دارد. ما همچنین شاهد ممنوعیت استفاده از برنامه پیام رسانی WeCaht هستیم.

وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک هند گفت که “این اپراتورها در حال انجام فعالیت هایی هستند که یکپارچگی حاکمیت هند را تضعیف می کند.” آنها همچنین گفتند که استفاده از این برنامه ها باعث کاهش امنیت دولتی و نظم عمومی در هند می شود.

این وزارتخانه گفت که شکایات مختلفی از منابع مختلف در مورد اپرای چینی دریافت کرده است. شکایات ادعا می‌کنند که این برنامه‌ها اطلاعات را می‌دزدند و مخفیانه به کاربران هندی به سرورهای خارج از هند انتقال می‌دهند.

علاوه بر دو اپلیکیشن محبوب PUBG و WeChat، اپلیکیشن هایی مانند Baidu، AliPay و Sina News نیز در این لیست قرار دارند.

118 برنامه در هند ممنوع شده است

البته این اولین بار نیست که شاهد این واکنش ها از سوی هند هستیم. در ماه ژوئن، این کشور استفاده از 58 اپلیکیشن چینی را در این کشور ممنوع کرد.

در آن زمان، شاهد ممنوعیت اپلیکیشن تیک توک، یک شبکه اشتراک‌گذاری ویدیوی اجتماعی بودیم. علاوه بر هند، در مورد استفاده از AppTickTock در ایالات متحده نیز اختلاف نظر وجود دارد.

اپلیکیشن Tikotak محبوب ترین اپلیکیشن چینی در هند است. هند با 200 میلیون کاربر در کشور، یکی از بزرگترین بازارهای برنامه در خارج از چین است.

واکنش های هند به دلیل تنش های فزاینده بین هند و چین بر سر اختلافات بر سر مرز هیمالیا است. در نتیجه این درگیری و درگیری بین این کشورها، شاهد کشته شدن 20 سرباز هندی بودم. آمار تلفات در چین اعلام نشده است.

به غیر از هند، Tikotak در حال حاضر در ایالات متحده با مشکلاتی مواجه است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، فرمانی را امضا کرده است که استفاده از دو اپلیکیشن چینی تیک تاک و وی چت را ممنوع می کند. این اقدام Tikotak را بر آن داشت تا از ترامپ شکایت کند.

البته شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد با Walmart برای خرید اپلیکیشن از سازنده خود ByteDance همکاری کند.

منبع: Techspot

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا