هواوی به‌زودی گوشی‌های خود را به سیستم عامل هانگ منگ به‌روزرسانی می‌کند

به نظر می رسد EMUI 11 آخرین نسخه رابط کاربری هواوی برای گوشی های اندرویدی این شرکت باشد و به دنبال آن از سیستم عامل هانگ منگ به عنوان جایگزین اندروید در محصولات غول پیکر چینی استفاده شود.

از زمانی که شایعاتی در مورد طراحی سیستم عامل خود هوآوی به نام هارمونی (HarmonyOS یا HengMengOS) منتشر شد، حدس زدیم که این شرکت چینی به زودی سیستم عامل اندروید را در گوشی های خود جایگزین خواهد کرد. همانطور که می دانید گوگل حدود یک سال است که هواوی را از دریافت نسخه رسمی اندروید منع کرده است و به همین دلیل هیچ یک از خدمات آن به صورت رسمی بر روی گوشی های این شرکت چینی در دسترس نیست.

اما اکنون به نظر می رسد که هواوی قصد دارد به زودی این کار را انجام دهد. البته در ابتدا گفته شد که این سیستم عامل به هیچ وجه برای موبایل طراحی نشده و در لوازم جانبی مانند تلویزیون و ساعت های هوشمند استفاده می شود. با این حال، این در زمانی بود که دولت ترامپ هنوز به طور رسمی هواوی را تحریم نکرده بود. (آگوست 2019).

در مصاحبه اخیر با وانگ چانگلو، مدیر ارشد نرم افزار هواوی، My Drivers سوالاتی در مورد EMUI 11 و سیستم عامل هنگ کنگ پرسید. چانگلو در پاسخ به این سوالات توضیح داد که چارچوب کلی سیستم عامل جدید و تغییرات ایجاد شده در آن مشابه EMUI 11 است.

این بدان معناست که آخرین نسخه EMUI که مبتنی بر سیستم عامل اندروید است، در واقع گوشی های هواوی را از نظر سازگاری و عملکرد برای دریافت اولین نسخه رسمی سیستم عامل Hange Meng آماده می کند. Hange Meng 2.0 Beta در فاز اول برای تلویزیون، ماشین و ساعت منتشر خواهد شد. گوشی‌های هوشمندی که با رابط کاربری EMUI 11 عرضه می‌شوند نیز زودتر از سایرین این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

با این حساب، به نظر می رسد برنامه ارتقای گوشی های هواوی به گونه ای باشد که ابتدا سری میت 40 و در نهایت محصولات مجهز به پردازنده های کرین 810 و 710 آن را دریافت کنند. اخیرا حتی اخباری در مورد این برنامه منتشر شده است که در ادامه مشروح آن را مشاهده می کنید.

  • دسته اول: جرثقیل 9000
  • دسته دوم: کرین 990 5G
  • دسته سوم: کرین 990 4G، کرین 985 و کرین 820
  • دسته چهارم: کرین 980، کرین 990 4G و کرین 820
  • دسته پنجم: کرین 810 و کرین 710

نظر شما در مورد سیستم عامل Hong Hong چیست؟ آیا هواوی حتی بدون گوگل و سیستم عامل محبوبش هم می تواند در دنیای گوشی های هوشمند موفق شود؟

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا