هوش مصنوعی انویدیا می‌خواهد تماس‌های تصویری را بهتر کند

دیروز انویدیا از پلتفرم تماس ویدیویی به نام Maxine رونمایی کرد که به گفته این شرکت می تواند برخی از رایج ترین مشکلات تماس ویدیویی را حل کند.

پلتفرم Maxine این تماس ها را در فضای ابری با استفاده از پردازنده های گرافیکی انویدیا انجام می دهد و به لطف هوش مصنوعی می تواند کیفیت آنها را بهبود بخشد. به عنوان مثال، کاربرانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، حتی اگر کمی از طرف دیگر به آن نگاه کنند، هوش مصنوعی می‌تواند در یک تماس ویدیویی سر خود را کمی بچرخاند تا چهره‌شان مستقیماً در مقابل دوربین باشد. در ادامه می توانید ویدیوی مربوط به ارائه این پلتفرم را مشاهده کنید.

همچنین می توان به کاهش حجم ویدیو اشاره کرد که حجم مورد نیاز را به یک دهم فشرده سازی استاندارد H.264 می رساند که ضمن حفظ وضوح ویدیو، داده های قسمت های کلیدی صورت را حفظ می کند. همچنین نباید ویژگی هایی مانند نورپردازی چهره، ترجمه همزمان و آواتارهای متحرک را از دست بدهیم.

البته همانطور که احتمالا می دانید بسیاری از این ویژگی ها قبلا توسط سایر سرویس ها ارائه شده است. فشرده سازی ویدیو و ترجمه همزمان همه جا وجود دارد و مایکروسافت و اپل همترازی چشم را در Surface Pro X و FaceTime معرفی کرده اند تا تماس چشمی را در طول تماس های ویدیویی فراهم کنند. اما پلتفرم Maxine بیشتر در این زمینه ارائه می دهد.

به طور کلی، انویدیا امیدوار است که توانایی این شرکت در رایانش ابری و تحقیقات هوش مصنوعی منجر به برتری آن نسبت به رقبای خود شود. لازم به ذکر است که پلتفرم Maxine نرم افزاری برای کاربران عادی نیست، بلکه ابزاری است برای شرکت های شخص ثالث برای بهبود نرم افزار خود. اکنون شرکتی به نام Avaya اعلام کرده است که از برخی ویژگی های Maxine استفاده خواهد کرد.

در هر صورت باید ببینم این پلتفرم در عمل چه خواهد گفت و آیا مورد استقبال بسیاری از شرکت ها قرار خواهد گرفت یا خیر. اما ارائه Nvidia نشان می دهد که هوش مصنوعی نقش مهمی در آینده تماس تصویری خواهد داشت.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا