هوش مصنوعی DALL-E حالا می‌تواند چهره‌ی افراد را تغییر دهد

شرکت OpenAI که سیستم هوش مصنوعی DALL-E را برای ایجاد تصاویر توسعه داده است، ساعاتی پیش اعلام کرد که این سیستم اکنون می تواند چهره افراد را تغییر دهد. این ویژگی پیش از این به دلیل نگرانی از سوء استفاده کاربران غیرفعال شده بود، اما اکنون با انتشار ایمیلی برای بیش از 1 میلیون کاربر که از آن استفاده می کنند، خبر فعال شدن این ویژگی اعلام شده است. با این حال، فیلترها هنوز در حال بررسی هستند.

این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر را به روش های مختلف ویرایش کنند. به عنوان مثال، کاربران می توانند عکسی از افراد مورد نظر خود آپلود کنند و سپس هوش مصنوعی می تواند ویژگی هایی مانند مدل مو و حتی لباس را تغییر دهد. این ویژگی بدون شک برای افرادی از عکاس گرفته تا فیلمساز مفید خواهد بود.

هوش مصنوعی DALL-E

OpenAI علیرغم اینکه یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه هوش مصنوعی است و روابط گسترده ای با شرکت هایی مانند مایکروسافت دارد، رویکرد محتاطانه ای را در مورد سیستم های تولید تصویر در پیش گرفته است. در طرف دیگر این شرکت باید به رقبایی مانند Stable Diffusion اشاره کرد که محدودیت بسیار کمتری در ایجاد تصاویر دارد و متن باز است. به همین دلیل هزاران متخصص در سراسر جهان می توانند به بهبود عملکرد آن کمک کنند و همین امر منجر به افزایش سرعت پیشرفت آن شده است. البته از طرف دیگر سوء استفاده از Stable Diffusion بسیار آسانتر از سیستم هایی مانند DALL-E است که در این زمینه بسیار سختگیرتر هستند.

به طور کلی این سیستم ها با سرعت باورنکردنی در حال توسعه هستند و شنیده ها حاکی از آن است که در ماه های آینده شاهد پیشرفت های چشمگیرتری در این زمینه خواهیم بود.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا