هکرها مدعی جیلبریک iOS 15 شدند؛ آیا آیفون آزادتر می‌شود؟

به نظر می رسد هکرها می خواهند به زودی iOS 15 را جیلبریک کنند. این همان کاری است که The Odyssey Team ادعا می کند انجام می دهد.

گروهی از هکرها که خود را The Odyssey Team می نامند اعلام کرده اند که به زودی ابزاری به نام Cheyote را برای جیلبریک iOS 15 منتشر خواهند کرد تا کاربران این سیستم عامل آزادی بیشتری برای ایجاد تغییرات در گوشی خود داشته باشند. این گوشی ها فقط باید از iOS 15 پشتیبانی کنند زیرا ابزار جیلبریک ذکر شده همان سیستم عامل است.

گروه مذکور این خبر را در Reddit منتشر کرد و مدعی شد که فرآیند جیلبریک به خوبی پیش می‌رود و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد. این گروه همچنین اضافه کردند که در آینده نزدیک ابزار مذکور برای جامعه جیلبریک منتشر خواهد شد تا کاربران و علاقه مندان بتوانند از آن استفاده کنند.

اگر این خبر صحت داشته باشد، به این معنی است که گوشی‌ها و محصولات جدیدی مانند سری آیفون 13 و آی‌پد مینی 6 برای اولین بار متوقف می‌شوند، هرچند همچنان محدودیت‌هایی وجود دارد که کاربران را از ایجاد تعدادی تغییرات باز می‌دارد.

به گفته توسعه دهندگان، ابزار Cheyote تنها با iOS 15 تا iOS 15.1.1 سازگار است که نوامبر گذشته منتشر شد. البته این گروه یاد شده معتقدند که تا iOS 15.4.1 این ابزار پشتیبانی را توسعه خواهند داد، اما قطعا زمان می برد و اکنون این اتفاق نمی افتد زیرا اپل در نسخه های اخیر سیستم عامل خود به ویژه iOS فرآیند جیلبریک را انجام داده است. 15، بسیار سخت تر از قبل.

البته با وجود اینکه جیلبریک محدودیت های زیادی را از سیستم عامل iOS 15 حذف می کند و به کاربران اجازه می دهد تا تغییرات زیادی در آن اعمال کنند، اپلیکیشن های مختلف را بارگذاری کنند، اما این را نیز باید به خاطر داشت که جیلبریک در واقع خلاف قوانین اپل است و کاربر باید این کار را نکن در غیر این صورت گارانتی دستگاه به طور کامل باطل می شود و اپل هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات پیش آمده پس از جیلبریک نخواهد داشت. حتی اگر مشکل گفته شده ربطی به جیلبریک نداشته باشد.

این رابطه اپل و جیلبریک چیزی است که چندین سال است که وجود دارد و هنوز هم شاهد آن هستیم. البته اپل برای جلوگیری از این امر نه تنها امنیت سیستم عامل های جدید خود را ارتقا داد، بلکه یک سری ویژگی های خوب را نیز به سیستم عامل خود اضافه کرد تا دیگر نیازی به جیلبریک آن نداشته باشید. با این حال، iOS هنوز آنقدر بسته و محدود است که بسیاری از کاربران می خواهند آن را جیلبریک کنند.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا