هکرها 190 گیگابایت از داده‌های حساس سامسونگ را فاش کردند

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وب سایت Bleeping Computer، ظاهرا هکرها 190 گیگابایت اطلاعات مهم و حساس سامسونگ را منتشر کرده اند.

چند روز پیش گزارش شد که گروه $ Lapsus انویدیا را هک کرده و درخواست عجیبی از آنها داشته است. گفته می‌شود هکرها از انویدیا خواسته‌اند تا درایورهای گرافیکی متن‌باز خود را منتشر کند و همچنین تمام محدودیت‌های گرافیکی سری RTX 30 این شرکت را برای جلوگیری از حفاری و حفاری ارزهای دیجیتال حذف کند. البته به نظر می رسد که این هکرها از جمله کاربران علاقه مند به بازیابی رمز عبور بوده اند که از این طریق به انویدیا ظلم می کنند و کارمندان خود را تهدید به افشای اطلاعات می کنند.

با این حال، انویدیا پس از هک شدن توسط هکرها، بیش از 1 ترابایت از داده ها و پاسخ های خود را با نصب بدافزار بر روی سیستم هکر رمزگذاری کرد. با این حال، ادعا می شود که هکرها دوباره به سیستم های انویدیا نفوذ کرده اند. ما هیچ اظهارنظر خاصی از خود شرکت ندیدیم جز اینکه در حال بررسی وضعیت هستند.

اما حالا همان گروهی که مسئولیت حمله سایبری به انویدیا را بر عهده گرفته بود، به سامسونگ روی آورده است که تاکنون موفق به هک پایگاه داده این شرکت کره ای و هک بیش از 190 گیگابایت اطلاعات حیاتی شده است. این اطلاعات شامل کد منبع برنامه های کاربردی شما و همچنین داده های بسیار مهم مربوط به پروژه های مختلف سامسونگ است.

مشخص نیست چه زمانی این اتفاق افتاده است و دلیل حمله سایبری هکرها به سامسونگ چه بوده است. همچنین این گروه $ Lapsus هنوز درخواستی از سامسونگ دریافت نکرده است. بنابراین ما حتی نمی دانیم هدف این گروه از هک سامسونگ چیست.

وب سایت Bleeping Computer به عنوان یک منبع خبری، انتظار اطلاعات بیشتری از سامسونگ دارد، اما با توجه به وب سایت Wccftech، به نظر می رسد کارکنان سامسونگ تنها در مورد این موضوع صحبت خواهند کرد که در حال بررسی وضعیت هستند.

برخلاف انویدیا که حداقل به یک هک و به اصطلاح هک پاسخ می دهد، سامسونگ هنوز کار زیادی انجام نداده است. اما این را نباید به سادگی گرفت. زمانی که شرکت های بزرگ فناوری با بالاترین سطح امنیتی از این طریق مورد حمله قرار می گیرند، مطمئناً بسیاری از کاربران باید مراقب اطلاعات و داده های حساس خود باشند تا هک نشوند.

گروه $ Lapsus گروهی از هکرها هستند که در آمریکای جنوبی زندگی می کنند و هویت آنها هنوز فاش نشده است و هدفشان این است. باید دید در روزهای آینده چه خبرهایی در این زمینه منتشر خواهد شد.

منبع: گیمر کامپیوتر

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا