واتساپ امکان واکنش به پیام را بالاخره عرضه کرد

مدت زیادی است که می شنویم واتس اپ در حال کار بر روی پاسخگویی پیام رسانی است، اما امروز بالاخره شاهد انتشار نسخه بتا این اپلیکیشن محبوب بودیم.

واتس اپ یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان است که شاید قبل از کرونا باور نمی کردید که پرکاربردترین اپلیکیشن پیام رسان باشد زیرا امکانات بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا داشت و نمی توانید تصور کنید که کاربران چگونه با او کار می کردند. اما این شرکت تصمیم گرفت هر روز به قابلیت های خود بیفزاید تا مصرف کنندگان بیشتری به آن علاقه مند شوند.

با گسترش کرونا و افزایش نیاز کاربران به کار از راه دور، هر ویژگی که به واتس اپ اضافه می شد برای چندین ماه واقعاً مفید بود. اما این روزها اکثر به روز رسانی ها نقش رایج تری مانند همان پاسخ پیام را به خود گرفته اند. اگرچه این قابلیت در نوع خود بسیار کاربردی است، اما در مقایسه با ویژگی های ارائه شده برای واتس اپ در دوران تاج، چندان مهم و ضروری تلقی نمی شود.

امکان پاسخ به پیام در واتس اپ در حالی وجود داشت که مدت هاست در سایر پیام رسان ها وجود داشته است. مدت ها بود که می شنویم واتس اپ می خواهد به زودی به این قابلیت مجهز شود، اما هرگز این اتفاق نیفتاد، بنابراین بالاخره از امروز فرآیند انتشار آن برای کاربران نسخه بتا این اپلیکیشن آغاز شد.

طبق گزارشی که در وب سایت WABetaInfo منتشر شده، ظاهرا این شرکت در تلاش است تا در اسرع وقت این قابلیت را به کاربران بیشتری ارائه دهد، اما در حال حاضر کاربرانی که نسخه بتا 2.22.8.3 این اپلیکیشن را دارند، می توانند به این پیام پاسخ دهند. . به گفته این وب سایت، کاربران باید یکی از 6 واکنش مختلف شامل لایک، عشق، خنده، تعجب، ناراحتی و سپاسگزاری را برای پاسخ سریع به پیام خود ارسال کنند.

WABetaInfo می گوید در حال حاضر این قابلیت در دسترس نیست و تنها تعداد محدودی از کاربران بتا به آن دسترسی دارند، اما قطعا در آینده نزدیک شاهد انتشار نسخه عمومی واتس اپ خواهیم بود. البته نمی دانیم که آیا این قابلیت محدود به چت های گروهی است یا می توان از آن در چت های خصوصی استفاده کرد. اپلیکیشن های رقیب مانند Slack و … در هر دو مورد به کاربران امکان پاسخگویی به پیام را می دهند. حال باید دید واتس اپ چه امکاناتی دارد.

در حال حاضر این یکی از بسیاری از ویژگی هایی است که برای واتس اپ در دسترس خواهد بود. البته، ما باید این عنصر را از لیست “ظروف” حذف کنیم، زیرا تقریباً باید بگوییم که منتشر شده است و فقط باید منتظر انتشار عمومی آن باشیم. از جمله قابلیت های خوبی که در سال گذشته به واتس اپ اضافه شده است می توان به ایجاد استیکر در نسخه دسکتاپ، امکان پیش نمایش فایل های صوتی از پیش ضبط شده قبل از ارسال و رمزگذاری بک آپ ها اشاره کرد. علاوه بر این، ویژگی هایی مانند پیش نمایش تصاویر آپلود شده به صورت فایل، امکان توقف فرآیند ضبط صدا و از سرگیری آن و بسیاری موارد خوب دیگر از جمله امکاناتی هستند که گفته می شود واتس اپ به زودی ارائه می کند.

ما در حال حاضر نمی دانیم که چه زمانی شاهد انتشار همه این ویژگی ها در نسخه عمومی واتس اپ خواهیم بود و باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد، اما قابلیت پاسخ به پیام باید خیلی زود در دسترس همه قرار گیرد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا