اپلیکیشن و نرم‌افزار

واتساپ به‌زودی اجازه می‌دهد تا به خودتان پیام بفرستید

این طور که به نظر می‌رسد، واتساپ در حال کار روی یک سری قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید است تا تجربه‌ی کاربری پیشرفته‌تری را به کاربرانش ارائه دهد و از این طریق به تعداد کاربرانش نیز اضافه کند. یکی از قابلیت‌های جالبی که اخیراً در جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ مشاهده شده، قابلیت ارسال پیام به شماره‌ی خود است. در حقیقت یکی از نقطه ضعف‌هایی که ممکن است بسیاری از کاربران در کار کردن با واتساپ با آن روبه‌رو شوند، نبودن امکان ارسال پیام به شماره‌ی خود است. درست برخلاف تلگرام که مدت‌ها از این قابلیت بهره می‌برد، واتساپ اما این اجازه را به کاربر نمی‌دهد. اکنون اما ظاهراً این پیام‌رسان در حال کار روی توسعه‌ی چنین قابلیتی است و کاربران با استفاده از آن در آینده می‌توانند پیام‌هایی را به شماره شخصی خود در دستگاه‌های مرتبط ارسال کنند.

قابلیت جدید امکان ارسال پیام به شماره خود، زمانی برای شما کاربردی خواهد بود که شما می‌خواهید پیام‌های مهم و مد نظر خود را نگه دارید. اگرچه برای انجام این کار روش‌ها و اپ‌های جانبی زیادی وجود دارد، اما طبیعتاً ذخیره کردن پیام‌ها درون واتساپ بسیار فرآیند آسان‌تر و راحت‌تری خواهد داشت. افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که قابلیت Multi-Device این پیام‌رسان در دسکتاپ، امکان ارسال پیام به خود از یک دستگاه مرتبط را از دست داده است. ظاهراً این پیام‌رسان در حال توسعه‌ی راه‌حلی برای رفع این مشکل است که آن را از طریق به‌روزرسانی بعدی ارائه خواهد کرد.

واتساپ

WABetaInfo همچنین در ادامه توضیح داده که این ویژگی جدید چگونه کار خواهد کرد. طبق گفته‌ی این وب‌سایت و اسکرین‌شات منتشر شده، وقتی به دنبال مخاطبین خود در نسخه بتای واتساپ دسکتاپ هستید، می‌توانید نام خود را در بالای لیست مخاطبین ببینید و از این بخش قادر خواهید بود با ضربه زدن روی چت شخصی، به شماره خود پیام ارسال کنید. در حال حاضر این قابلیت در دست توسعه‌ است و مشخص نیست چه زمانی برای کاربران اندرویدی و iOS این پیام‌رسان در دسترس قرار خواهد گرفت.

جدیدترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که واتساپ قصد دارد ویژگی جدیدی را برای مدیران گروه‌های واتساپی ارائه دهد. در حقیقت، این پیام‌رسان در حال کار روی انتشار قابلیتی است که به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد هر پیامی را حذف کنند. مدیران گروه با افزوده شدن این قابلیت کاربردی می‌توانند گروه‌های واتساپی خود را بهتر از قبل مدیریت کنند. البته سایر کاربران متوجه‌ی این موضوع می‌شوند که شما آن پیام را پاک کرده‌اید.

علاوه بر این، بخش پیام‌های ناپدیدشونده نیز قرار است با تغییرات متعددی همراه شود. بر اساس جدیدترین خبرهای منتشر شده، واتساپ به‌زودی به کاربران خود اجازه می‌دهد پیام‌های ناپدید شونده را حتی پس از ناپدید شدن ذخیره کنند. باید اشاره کنیم که پیام‌های ناپدید شونده را نمی‌توان علامت‌گذاری و سیو کرد، اما در آینده‌ی نزدیک این امکان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. افراد همچنین می‌توانند این پیام‌های ذخیره شده را در بخشی به نام «Kept Messages»، حتی پس از ناپدید شدن آن‌ها مشاهده کنند.

واتساپ

قابلیت تب Communities، یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که اخیراً در جدیدترین نسخه‌ی بتای این پیام‌رسان متعلق به متا قرار گرفته است. اعضای یک انجمن می‌توانند بر اساس علاقه خود تصمیم بگیرند که به کدام گروه‌های زیر مجموعه بپیوندد. آن‌ها همچنین می‌توانند هر زمان که بخواهند از گروه‌های مدنظرشان در انجمن خارج شوند. باید دید در روزهای آینده چه قابلیت‌های دیگری به این پیام‌رسان محبوب اضافه خواهد شد.

منبع: indiatoday

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا