واتساپ به‌زودی به کاربران اجازه‌ی ارسال فایل‌ها تا حجم 2 گیگابایت را می‌دهد

پس از انتشار نسخه بتا 22.7.0.76 برای کاربران iOS که در نهایت پشتیبانی از iOS 15 را به همراه خواهد داشت، گفته می شود این شرکت در حال کار بر روی ویژگی جدیدی برای کاربران iOS است. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده، واتس اپ قابلیت ارسال فایل های تا حجم 2 گیگابایت را به صورت آزمایشی راه اندازی کرده است و در صورت تایید این قابلیت، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در همین راستا، توزیع کننده معروف اطلاعات و قابلیت های واتس اپ، «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که این قابلیت برای تعداد محدودی از کاربران در آرژانتین در حال آزمایش است و این کاربران می توانند تا 2 گیگابایت فایل ارسال کنند. به سایر کاربران لازم به ذکر است که در حال حاضر کاربران تنها می توانند فایل هایی با حجم تا 100 مگابایت را برای دیگران ارسال کنند اما این افزایش حجم فایل در صورت انتشار عمومی ممکن است یکی از نقاط ضعف این اپلیکیشن پیام رسان محبوب را پوشش دهد.

واتساپ به‌زودی به کاربران اجازه‌ی ارسال فایل‌ها تا حجم 2 گیگابایت را می‌دهد

اگرچه این قابلیت پیشرفت بزرگی برای واتس اپ محسوب می شود، اما باید توجه داشته باشیم که در اپلیکیشن رقابتی واتس اپ، تلگرام، از سال 2020 شاهد افزایش ظرفیت فایل های ارسالی به حداکثر 2 گیگابایت هستیم. WABetaInfo می گوید که این شرکت قصد دارد در روزهای آینده این ویژگی را در اختیار کاربران بیشتری قرار دهد. اما با آزمایش این ویژگی، می توان تغییراتی در نسخه نهایی ایجاد کرد.

همانطور که می دانید پیام رسان های واتس اپ در مقایسه با رقبای خود مانند تلگرام کند هستند و بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت دارند. این شرکت زمان زیادی را صرف افزودن یک ویژگی بسیار رایج اما مفید می کند و معمولاً ویژگی های جدیدی که به این پلتفرم اضافه می شود از سایر برنامه های پیام رسان الگوبرداری می شود.

این مشکلات با توجه به منابع مالی نامحدود این فرستادگان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می رسد. علاوه بر این، این پلتفرم محبوب در ماه های اخیر روی ویژگی های مفید زیادی کار کرده و قصد دارد آن ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

رد و بدل شدن شایعات و اطلاعات نادرست در مورد مسائل مختلف در دنیای امروز به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. هر چه این شایعات داغتر باشد، آثار سوء آن سریعتر در جامعه گسترش می یابد و حتی باعث بروز خشونت و مشکلاتی از این دست می شود. برای مقابله با این مشکلات، پیام رسان های محبوب محدودیت های مختلفی را برای کاربران خود اعمال می کنند.

به عنوان مثال، در سال 2019، پلت فرم واتس اپ اشتراک گذاری پیام های فوروارد شده را در بیش از پنج چت ممنوع کرد. یک سال بعد، این محدودیت از پنج به یک افزایش یافت. اکنون طبق آخرین شایعات و اطلاعات، واتس اپ قصد دارد این محدودیت را تشدید کند و کاربران تنها می توانند پیام خود را به گروهی در واتس اپ ارسال کنند. WABetaInfo در جدیدترین گزارش خود گزارش داده است که در نسخه 2.22.7.2 واتس اپ بتا، زمانی که کاربران بخواهند به بیش از یک گروه پیام ارسال کنند، اخطار “پیام های فوروارد شده فقط برای یک گروه قابل ارسال است” با آنها مواجه می شود.

واتساپ به‌زودی به کاربران اجازه‌ی ارسال فایل‌ها تا حجم 2 گیگابایت را می‌دهد

لازم به ذکر است که این متا مسنجرهای پرطرفدار در راستای روند خوب خود قصد دارند قابلیت جدیدی را در اختیار تعداد زیادی از کاربران قرار دهند و این امکان ایجاد نظرسنجی در چت های گروهی است که شاید برای بسیاری از آنها ویژگی مطلوبی باشد. کاربران به لطف امکان ایجاد نظرسنجی، کاربران می‌توانند در چت‌های گروهی در مورد موضوعات مختلف نظرسنجی ایجاد کنند و سایر کاربران می‌توانند به آن رای دهند. توجه داشته باشید که امکان ایجاد نظرسنجی تنها در گروه‌های واتس‌اپ موجود خواهد بود و از سیستم رمزگذاری کامل استفاده خواهد شد. بنابراین، فقط افراد گروه می توانند نظرسنجی و نتایج آن را ببینند.

متا، متعلق به بیش از 2 میلیارد کاربر در بیش از 180 کشور جهان، یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی روی کره زمین است. واتس اپ امروز با ارائه قابلیت های جدید و کاربردی توانسته است کاربران زیادی را به خود جذب کند و باید دید در آینده چگونه این روند خوب را حفظ خواهد کرد.

منبع: 5 تا 5 مک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا