واتساپ به‌زودی پیش‌نمایش تصاویر ارسالی به صورت فایل را به شما نشان می‌دهد

بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده در وب سایت WABetaInfo، به نظر می رسد به زودی قابلیتی به واتس اپ اضافه شود که به لطف آن کاربران می توانند تصاویر ارسالی را به صورت فایل مشاهده کنند.

اگر واتس اپ یکی از پیام رسان های اصلی شماست، در میان نقاط ضعف فراوان این اپلیکیشن، عدم بصری سازی تصاویر ارسالی به صورت فایل یکی از اصلی ترین و آزاردهنده ترین آنهاست. حتما می دانید که این پیام رسان ها وقتی تصاویر را با همان فرمت ارسال می کنید، آن را فشرده می کنند و در نتیجه کیفیت آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. بنابراین کاربران مجبور می شوند تصاویر خود را به صورت فایل (Document) ارسال کنند که باعث کاهش حجم و کیفیت آن نمی شود.

وقتی کاربران یک یا دو فایل را برای شخصی مانند این ارسال می کنند مشکل بزرگی نیست زیرا می دانند کدام فایل متعلق به کدام تصویر است. اما با افزایش تعداد این فایل ها نمی توان دقیقاً گفت که هر تصویر به کدام فایل ارسال شده است. این امر به ویژه زمانی آزاردهنده خواهد بود که بخواهید یکی از این تصاویر را بازتولید کنید.

اما با توجه به WABetaInfo که در واقع منبع رسمی اخبار واتس اپ است، به نظر می رسد قابلیت نمایش پیش نمایش تصاویر ارسالی به صورت فایل واتس اپ به زودی به این شبکه اجتماعی اضافه خواهد شد تا کاربران مجبور نباشند هر فایل را نام ببرند. یکی یکی بررسی کنید تا مطمئن شوید فایل ارسال شده است. این قابلیت در حال حاضر در اختیار دارندگان نسخه بتا واتس اپ در نسخه 2.22.5.11 قرار دارد که به این معنی است که عموم مردم به زودی به آن دسترسی خواهند داشت.

این آپدیت واقعا یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آپدیت هایی است که اخیرا برای واتس اپ منتشر شده است و بسیار خوشحالیم که بالاخره این قابلیت به یکی از محبوب ترین پیام رسان های دنیا اضافه خواهد شد.

تصاویر فایل های WhatsApp را مرور کنید

البته اگر واتس اپ گزینه عدم تغییر کیفیت و حجم تصاویر ارسالی را در حالت عادی در نظر می گرفت، بهتر و کاربردی تر بود، زیرا کاربر برای مشاهده پیش نمایش آن ها، نیازی به ارسال این تصاویر به صورت فایل نخواهد داشت. عکس هایش را مستقیم فرستاد. البته چنین گزینه ای وجود دارد اما به نظر می رسد در بسیاری از موارد نمی تواند با الگوریتم فوق العاده سخت گیرانه واتس اپ در کاهش حجم و کیفیت تصاویر ارسالی رقابت کند و در نتیجه کیفیت تصویر نهایی حتی پایین تر خواهد بود. ما انتظار داریم

بنابراین در حال حاضر تنها راهی که کاربران می توانند تصاویر خود را بدون افت کیفیت برای مخاطب ارسال کنند ارسال آنها به صورت فایل یا سند است که یکی از معایب این قابلیت این است که گیرنده اطلاعی از ارسال تصویر ندارد. . چیست و باید به صورت تصادفی دانلود و مشاهده شود که خوشبختانه با آپدیت جدید این مشکل بزرگ حل خواهد شد.

البته اشتراک گذاری محتوا در واتس اپ دارای نقاط ضعف بسیاری است که امیدواریم به زودی تمامی آن ها برطرف شود. از جمله مهم ترین موارد می توان به عدم نمایش تصاویر ارسال شده به صورت فایل در قسمت تصاویر گالری گوشی و عدم اجازه کاربر برای ارسال تصاویر پشتیبانی شده به صورت فایل به گوگل فوتوز اشاره کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که او پس از ترک پست چه خواهد کرد، ممکن است آن را نیز دریافت کنند.

منبع: پلیس اندروید

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا