واتساپ به قابلیت واکنش به پیام‌ها با ایموجی مجهز می‌شود

به نظر می رسد واتس اپ روی تعدادی ویژگی مختلف کار می کند، مانند جستجوی پیام، پیام رسانی ایموجی و بسیاری از ویژگی های دیگر.

واتس اپ پس از شیوع ویروس کرونا ویژگی های خوب و مفید زیادی دریافت کرد و به نظر نمی رسد روند دریافت ویژگی های جدید را به این زودی متوقف کند. بر اساس نسخه جدید وب سایت Android Headline، واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می دهد از طریق پیام ها جستجو کنند. این ویژگی در نسخه بتا واتس اپ و از طریق وب سایت معروف WABetainfo مشاهده شد.

WhatsApp Beta 2.22.6.3 دارای گزینه ای است که به کاربر امکان می دهد بین پیام ها جستجو کند. اگرچه در نگاه اول این ویژگی کاملاً شبیه ویژگی جستجوی فعلی است که در واتس اپ وجود دارد، تفاوت اصلی این است که دیگر نیازی به کلیک بر روی سه نقطه سمت راست بالای هر صفحه کلید نیست. این بار می توانید آنچه را که نیاز دارید را مستقیماً از صفحه اطلاعات هر فرد یا گروه جستجو کنید.

واتساپ به قابلیت واکنش به پیام‌ها با ایموجی مجهز می‌شود

واتس اپ در حال حاضر این قابلیت را برای کاربرانی که در نسخه بتا هستند برای آزمایش ویژگی های جدید که تعداد آنها نیز محدود است، ارائه می کند. در میان تعداد اندک کاربران، عده ای نیز از وجود یک سری مشکلات و باگ های ریز و درشت در این قابلیت جدید واتس اپ خبر دادند. برای مثال ناپدید شدن این گزینه. البته این طبیعی است زیرا این قابلیت جدید در مرحله تست است و قطعا در نسخه نهایی شاهد این مشکلات نخواهیم بود. هنوز اطلاعاتی در دست نیست که کاربران نسخه عمومی واتس اپ چه زمانی به این ویژگی دسترسی خواهند داشت، بنابراین باید منتظر ماند.

ویژگی های بیشتر به زودی در WhatsApp

همانطور که در ابتدای متن گفته شد، امکان جستجوی پیام ها تنها ویژگی مثبتی نیست که به واتس اپ اضافه می شود. با توجه به اطلاعاتی که از طریق وب سایت WABetaInfo در اختیار داریم، فرصت بسیار جالب و مفیدی برای پاسخ دادن به پیام ها از طریق ایموجی ها به این شبکه اجتماعی محبوب اضافه می شود.

این ویژگی برای مدت طولانی یکی از محبوب ترین ویژگی ها در پیام رسان های رقابتی بوده است و واتس اپ به دلیل عدم استفاده از آن مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. اما خوشبختانه به زودی شاهد اضافه شدن آن به این برنامه خواهیم بود. در حال حاضر یکی از نسخه های بتا واتس اپ دسکتاپ به این قابلیت مجهز شده است اما هنوز مشخص نیست چه زمانی شاهد عرضه آن در نسخه عمومی خواهیم بود. همچنین این امکان وجود خواهد داشت که متوجه شوید چه کسی به پیام شما پاسخ داده است به گونه ای که هیچ کمبودی در پیام رسان های رقیب واتس اپ نداشته باشید.

واتساپ به قابلیت واکنش به پیام‌ها با ایموجی مجهز می‌شود

یکی دیگر از ویژگی هایی که گفته می شود واتس اپ روی آن کار می کند، رابط تماس صوتی جدید و بهبود یافته است. هفته گذشته مقاله ای در این زمینه منتشر شد که حتما شاهد آن خواهیم بود. در نسخه بتای واتس اپ شماره 22.5.0.70 شاهد این رابط کاربری جدید هستیم. متأسفانه نمی دانیم این ویژگی چه زمانی در نسخه عمومی واتس اپ عرضه می شود، اما می دانیم که این بار قطعا هر سه ویژگی به این پیام رسان ها اضافه خواهد شد.

با رابط کاربری جدید برای تماس های صوتی، کاربر قادر به مشاهده امواج صوتی فوری خواهد بود. دقیقاً همان موجی که هنگام پخش یک فایل صوتی می بینید. این ویژگی به شما کمک می کند تا فرد صحبت کننده را بهتر شناسایی کنید. همچنین می‌تواند زمانی که صداها به دلایل مختلف از میکروفون او بیرون می‌آید، شناسایی کرده و به او اطلاع دهد تا بتواند میکروفون خود را قطع کند.

علاوه بر جستجوی پیام ها و پاسخ دادن به پیام ها از طریق ایموجی ها، واتس اپ باید بتواند یک صفحه تصویر برای تماس های صوتی راه اندازی کند. اگرچه این ویژگی هنوز در نسخه بتا نیست، اما هنوز زود است که امیدوار باشیم به برنامه اضافه شود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا