واتساپ شاید امکان نظرسنجی را به گروه‌های کاربری بیاورد

واتس اپ که در ماه های اخیر روی ویژگی های جدید کار می کند، قصد دارد با ارائه یک ویژگی جدید به تعداد زیادی از کاربران، این روند را ادامه دهد و این قابلیت، امکان ایجاد نظرسنجی در چت های گروهی است که ممکن است ویژگی مطلوبی برای کاربران باشد. بسیاری از کاربران

در همین راستا، توزیع کننده معروف اطلاعات و قابلیت های واتس اپ، «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود از توسعه قابلیت ایجاد نظرسنجی برای کاربران واتس اپ iOS خبر داد. این بدان معناست که حتی کاربران بتا نیز نمی توانند آن را امتحان کنند. این مخبر ویدئویی در رابطه با این قابلیت جدید واتس اپ منتشر کرده است که با استفاده از آن کاربران می توانند در چت های گروهی نظرسنجی کنند و سایر افراد گروه نیز پاسخ دهند.

واتساپ شاید امکان نظرسنجی را به گروه‌های کاربری بیاورد

WABetaInfo توضیح می‌دهد: «به لطف امکان ایجاد نظرسنجی، می‌توانید نظرسنجی‌هایی درباره موضوعات مختلف در چت‌های گروهی ایجاد کنید و کاربران را وادار کنید به آن‌ها رأی دهند. توجه داشته باشید که امکان ایجاد نظرسنجی تنها در گروه‌های واتس‌اپ موجود خواهد بود و از سیستم رمزگذاری کامل استفاده خواهد شد. بنابراین فقط افراد گروه می توانند نظرسنجی و نتایج آن را ببینند.

هنوز مشخص نیست که واتس اپ چه تنظیماتی را برای این ویژگی اعمال خواهد کرد. به عنوان مثال، کاربران چقدر زمان برای رای دادن در نظرسنجی ها دارند، آیا می توانند برگه های رای خود را پس بگیرند و چند نظرسنجی را می توان در یک زمان ایجاد کرد؟ اینها سوالاتی است که به ذهن خطور می کند و شرکت احتمالاً با راه اندازی این ویژگی به همه این سؤالات پاسخ خواهد داد.

متا، متعلق به بیش از 2 میلیارد کاربر در بیش از 180 کشور جهان، یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی روی کره زمین است. واتس اپ با وجود رشد و توسعه کندی که نسبت به رقبایی مانند تلگرام دارد، امروزه با ارائه امکانات جدید و مفید توانسته است کاربران زیادی را به خود جذب کند و بسیاری از آنها از این پلتفرم برای رشد کسب و کار خود استفاده می کنند. واتس اپ پس از شیوع ویروس کرونا ویژگی های خوب و مفید زیادی دریافت کرد و به نظر نمی رسد روند دریافت ویژگی های جدید را به این زودی متوقف کند. در همین راستا بد نیست به برخی از جدیدترین ویژگی های این اپلیکیشن پیام رسان اشاره کنیم.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده، واتس اپ در نظر دارد قابلیت توقف و از سرگیری ضبط پیام های صوتی را در آپدیت های بعدی برای کاربران اندرویدی خود به این پلتفرم اضافه کند. پیش از این، کاربران مجبور بودند به طور مداوم پیام های صوتی خود را ضبط کنند و در صورت عدم رضایت، ارسال آن را متوقف کنند. اما با استفاده از این قابلیت بسیار مفید، اکنون کاربران می توانند هنگام ضبط پیام های صوتی خود، آن را متوقف کرده و پس از مدتی ضبط را از سر بگیرند. افزودن این قابلیت به ویژه هنگام ارسال پیام های صوتی طولانی مفید خواهد بود و به کاربر این امکان را می دهد که در حین ضبط پیام صوتی مدت کوتاهی استراحت کند.

واتساپ شاید امکان نظرسنجی را به گروه‌های کاربری بیاورد

جستجوی پیام یکی دیگر از ویژگی هایی است که این پلتفرم روی آن کار می کند. لازم به ذکر است که در نسخه 2.22.6.3 WhatsApp Beta گزینه ای وجود دارد که امکان جستجوی بین پیام ها را به کاربر می دهد. اگرچه در نگاه اول این ویژگی کاملاً شبیه ویژگی جستجوی فعلی است که در واتس اپ وجود دارد، تفاوت اصلی این است که دیگر نیازی به کلیک بر روی سه نقطه سمت راست بالای هر صفحه کلید نیست. این بار می توانید آنچه را که نیاز دارید را مستقیماً از صفحه اطلاعات هر فرد یا گروه جستجو کنید.

همچنین قابلیتی که بسیاری از کاربران منتظر آن بوده اند بالاخره در اختیار کاربران قرار می گیرد و آن امکان گوش دادن به پیام های صوتی در پس زمینه است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که در هنگام مرور صفحات چت سایر دوستان، به پیام ها و فایل های صوتی در پس زمینه گوش دهند. پس از پخش یک پیام صوتی و رفتن به صفحه اصلی برنامه یا چت دیگر، پخش کننده صوتی جدید به صورت نواری در بالای برنامه ظاهر می شود.

منبع: 5 تا 5 مک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا