اپلیکیشن و نرم‌افزار

واتساپ قابلیت ارسال پیام بدون نیاز به ذخیره شماره موبایل را ارائه می‌کند

پلتفرم محبوب واتس اپ مدتی است که برای بهبود تجربه کاربری قسمت های مختلف پیام رسان های خود تلاش می کند تا رضایت هرچه بیشتر کاربران را جلب کند. در همین راستا، این پیام رسان ها در حال آزمایش قابلیتی در نسخه بتا هستند که کاربران می توانند بدون نیاز به ذخیره شماره موبایل برای افراد پیام ارسال کنند.

در نسخه های فعلی واتس اپ، لمس شماره موبایل کاربر، شما را به اپلیکیشن شماره گیری تلفن می برد و تا زمانی که شماره او را ذخیره نکنید، این پیام رسان به شما اجازه ارسال پیام به این کاربر را نخواهد داد. اما بر اساس گزارش اخیر Wabetainfo، این تغییر خواهد کرد.

واتساپ قابلیت ارسال پیام بدون نیاز به ذخیره شماره موبایل را ارائه می‌کند

توزیع کننده نام آشنای اطلاعات و قابلیت های واتس اپ “WABetaInfo” در جدیدترین گزارش خود عنوان می کند که نسخه بتای واتس اپ (v2.22.8.11) اندروید پس از لمس یک شماره موبایل چندین گزینه را به شما نشان می دهد. همانطور که در عکس های این خبر مشاهده می کنید، لمس یک عدد ذخیره نشده سه گزینه جدید در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که کاربر در پیام رسان نباشد، پس از لمس شماره خود، دو گزینه برای افزودن وی به لیست مخاطبین یا برقراری ارتباط با وی وجود دارد. اگر این کاربر در واتس اپ است، می توانید انتخاب کنید که با او صحبت کنید و بدون نیاز به ذخیره شماره برای کاربر پیام ارسال کنید.

وب سایت Wabetainfo اشاره می کند که این ویژگی جدید در حال حاضر در دسترس کاربران آخرین نسخه بتا واتس اپ است، اما ممکن است در نسخه بتای قبلی نیز موجود باشد. واتس اپ هنوز تاریخ انتشار عمومی این ویژگی را اعلام نکرده است. اما از آنجایی که این قابلیت برای کاربران بتا در دسترس است، ممکن است به زودی شاهد عرضه عمومی این قابلیت بسیار مفید برای کاربران باشیم.

واتس اپ این روزها محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان است. متا، متعلق به بیش از 2 میلیارد کاربر در بیش از 180 کشور جهان، یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی روی کره زمین است. گزارش های اخیر نشان می دهد که این پیام رسان بیش از 5 میلیارد بار در گوگل پلی دانلود شده است، اما همچنان می توان آن را محبوب ترین برنامه پیام رسان در جهان دانست. این برنامه پس از گسترش تاج ویژگی های خوب و مفید زیادی به دست آورد و به نظر نمی رسد به این زودی روند دریافت ویژگی های جدید را متوقف کند.

در همین راستا، این شرکت قصد دارد رابط کاربری جدید دوربین واتس اپ را که ماه ها پیش در اختیار کاربران iOS قرار گرفت، برای کاربران اندرویدی ارائه کند. این تغییر و به روز رسانی در هنگام انتخاب فایل از گالری نیز ظاهر جدیدی را شامل می شود که در بالای آن دو بخش «گالری» و «آخرین فایل ها» قرار دارد. علاوه بر این، نوار انتخاب فایلی که کاربران از حذف آن در iOS شکایت داشتند، ظاهراً همچنان در نسخه اندروید و این رابط جدید وجود دارد.

واتساپ قابلیت ارسال پیام بدون نیاز به ذخیره شماره موبایل را ارائه می‌کند

در یکی دیگر از گزارش‌های اخیر نیز اشاره شده است که واتس‌اپ قابلیت ارسال فایل‌های تا حجم 2 گیگابایت را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده است و در صورت تایید این قابلیت، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که در حال حاضر کاربران تنها می توانند فایل هایی با حجم تا 100 مگابایت را برای دیگران ارسال کنند اما این افزایش حجم فایل در صورت انتشار عمومی ممکن است یکی از نقاط ضعف این اپلیکیشن پیام رسان محبوب را پوشش دهد.

امکان جستجوی بین پیام ها ویژگی جدیدی است که این متا پلتفرم روی آن کار می کند. اگرچه در نگاه اول این ویژگی کاملاً شبیه ویژگی جستجوی فعلی است که در واتس اپ وجود دارد، تفاوت اصلی این است که دیگر نیازی به کلیک بر روی سه نقطه سمت راست بالای هر صفحه کلید نیست. این بار می توانید آنچه را که نیاز دارید را مستقیماً از صفحه اطلاعات هر فرد یا گروه جستجو کنید.

منبع: توسعه دهندگان XDA

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا