واتساپ قابلیت نمایش زمان رسیدن فایل‌های در حال ارسال را آزمایش می‌کند

به نظر می رسد واتس اپ در حال گسترش قابلیت های پلتفرم خود برای جلب رضایت بیشتر کاربران فعلی و تحریک کاربران سایر پیام رسان ها است. اخیرا شاهد بودیم که این پیام رسان ها قابلیت ارسال فایل حداکثر تا حجم 2 گیگابایت را آزمایش کردند، بنابراین در صورت تایید، این قابلیت استفاده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در همین راستا واتس اپ قصد دارد قابلیت جدیدی را آزمایش کند که در ارسال فایل های حجیم بسیار کاربردی است.

اطلاع رسانی اطلاعات و قابلیت های واتس اپ، WABetaInfo، در آخرین گزارش خود، واتس اپ قابلیتی را آزمایش کرده است که هنگام ارسال فایل ها، کاربران را مطلع می کند. در همین راستا کاربران آخرین نسخه بتای واتس اپ وب، iOS و اندروید را گزارش می دهند که زمان رسیدن فایل ها را هنگام ارسال فایل نشان می دهد. به این ترتیب، کاربران با این ویژگی بسیار مفید متوجه می شوند که فایل مورد نظرشان چه زمانی به دست سایر کاربران می رسد.

واتساپ قابلیت نمایش زمان رسیدن فایل‌های در حال ارسال را آزمایش می‌کند

همانطور که از عکس های منتشر شده در وب سایت WABetaInfo مشخص است، کاربران در هنگام ارسال فایل می توانند درصد ارسال یا زمان باقی مانده برای ارسال خود را مشاهده کنند. گفته می شود این قابلیت بسیار کاربردی از ماه گذشته در دسترس کاربران نسخه دسکتاپ واتس اپ قرار گرفته است و اکنون واتس اپ در حال تست آن برای کاربران اندروید، iOS و نسخه تحت وب است. بسیاری از ویژگی‌های جدیدی که واتس‌اپ روی آن‌ها کار می‌کند در ابتدا برای گروه کوچکی از کاربران آزمایشی در دسترس بود. اما از آنجایی که این ویژگی برای کاربران نسخه دسکتاپ این پلتفرم عمومی شده است، ممکن است به زودی در نسخه های دیگر واتس اپ نیز دیده شود.

همانطور که می دانید پیام رسان های واتس اپ نسبت به سایر رقبا مانند تلگرام کندتر هستند و بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت دارند. این شرکت زمان زیادی را صرف افزودن یک ویژگی بسیار رایج اما مفید می کند و معمولاً ویژگی های جدیدی که به این پلتفرم اضافه می شود از سایر برنامه های پیام رسان الگوبرداری می شود. این مشکلات با توجه به منابع مالی نامحدود این فرستادگان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می رسد. علاوه بر این، این پلتفرم محبوب در ماه های اخیر روی ویژگی های مفید زیادی کار کرده و قصد دارد آن ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد که در ادامه به چند نمونه برای آن اشاره می کنیم.

واتساپ قابلیت نمایش زمان رسیدن فایل‌های در حال ارسال را آزمایش می‌کند

گفته می شود این شرکت قصد دارد رابط کاربری جدید دوربین واتس اپ را که ماه ها پیش در اختیار کاربران iOS قرار گرفت، برای کاربران اندروید معرفی کند. این رابط کاربری جدید نسبت به قبل تغییر کرده است که شامل یک ظاهر جدید در هنگام انتخاب یک فایل از گالری است که در بالای آن دو بخش “گالری” و “آخرین فایل ها” وجود دارد. علاوه بر این، نوار انتخاب فایلی که کاربران از حذف آن در iOS شکایت داشتند، ظاهراً همچنان در نسخه اندروید و این رابط جدید وجود دارد.

گزارش‌های اخیر از آزمایش‌های واتس‌اپ حاکی از آن است که این پیام‌رسان که متعلق به متا است، ظاهراً در حال آزمایش یک ویژگی بتا است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به ذخیره شماره موبایل، برای افراد پیام ارسال کنند. در همین راستا نسخه بتای واتس اپ (v2.22.8.11) اندروید پس از لمس یک شماره موبایل گزینه های متعددی را به شما نشان می دهد. ذخیره یک شماره ثبت نشده سه گزینه جدید در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که کاربر در پیام رسان نباشد، پس از لمس شماره خود، دو گزینه برای افزودن وی به لیست مخاطبین یا برقراری ارتباط با وی وجود دارد. اگر این کاربر در واتس اپ است، می توانید انتخاب کنید که با او صحبت کنید و بدون نیاز به ذخیره شماره برای کاربر پیام ارسال کنید.

منبع: پلیس اندروید

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا