واتساپ ممکن است محدودیت بیشتری در فوروارد کردن پیام‌ها اعمال کند

رد و بدل شدن شایعات و اطلاعات نادرست درباره موضوعات مختلف به معضلی بزرگ در دنیای امروز تبدیل شده است. هر چه این شایعات داغتر باشد، آثار منفی آن به سرعت در جامعه گسترش می یابد و حتی باعث بروز خشونت و مشکلاتی از این دست می شود. برای مقابله با این مشکلات، پیام رسان های محبوب محدودیت های مختلفی را برای کاربران خود اعمال می کنند. به عنوان مثال، در سال 2019، پلتفرم محبوب WhatsApp کاربران را از اشتراک‌گذاری پیام‌های فوروارد شده در بیش از پنج چت منع کرد. یک سال بعد، این محدودیت از پنج به یک افزایش یافت. اکنون طبق آخرین شایعات و اطلاعات، واتس اپ قصد دارد این محدودیت را تشدید کند و کاربران تنها می توانند پیام مورد نظر خود را به گروهی در واتس اپ ارسال کنند.

پیام رسان های متا در حال حاضر این محدودیت را برای بیشترین بازدید و پیام های ارسال شده اعمال می کنند. لازم به ذکر است که تعداد زیاد پیام های ارسالی پیامی است که بیش از 4 بار فوروارد می شود. این پیام ها معمولا با یک پیکان دوتایی به نام Forwarded به کاربران نمایش داده می شوند. اما به نظر می رسد پس از تغییر نسخه بتا واتس اپ، محدودیت شدیدتر در فوروارد پیام ها به زودی برای پیام های کم ترافیک اعمال شود. در همین راستا، توزیع کننده معروف اطلاعات و قابلیت های واتس اپ، “WABetaInfo” در جدیدترین گزارش خود در نسخه 2.22.7.2 بتای واتس اپ، زمانی که کاربران می خواهند به بیش از یک گروه پیامی با اخطار “Forwarded” ارسال کنند. پیام‌ها فقط به یک گروه ارسال می‌شوند.

واتساپ ممکن است محدودیت بیشتری در فوروارد کردن پیام‌ها اعمال کند

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. اعمال این محدودیت ارسال پیام به مصرف کنندگان را دشوارتر می کند و مطمئناً تأثیر عمده ای در کاهش انتشار اطلاعات نادرست خواهد داشت.

پیام رسان های واتس اپ نسبت به سایر رقبا مانند تلگرام کندتر هستند و بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت دارند. این شرکت زمان زیادی را صرف افزودن یک ویژگی بسیار رایج اما مفید می کند و معمولاً ویژگی های جدیدی که به این پلتفرم اضافه می شود از سایر برنامه های پیام رسان الگوبرداری می شود. با این حال، این پیام رسان ها در ماه های اخیر روی ویژگی های زیادی کار کرده اند که باید به آنها اشاره کنیم.

بیایید با آخرین گزارش شروع کنیم. جایی که واتس اپ قصد دارد پس از مدت ها نسخه ابزار هک iOS را در اختیار کاربران اندرویدی قرار دهد. این ابزار بسیار مفید می تواند به کاربران قبل از ارسال عکس کمک کند. کاربران با استفاده از این ابزار قادر خواهند بود به راحتی قسمت هایی از تصویر مورد نظر را که نیاز به سانسور یا حذف دارند با این ابزار محو کنند، بنابراین نیازی به استفاده از اپلیکیشن های ویرایش عکس نیست.

واتساپ ممکن است محدودیت بیشتری در فوروارد کردن پیام‌ها اعمال کند

یکی دیگر از قابلیت های جدید و مفیدی که واتس اپ در اختیار کاربران خود قرار می دهد، امکان نظرسنجی در چت های گروهی است. به لطف امکان ایجاد نظرسنجی، می‌توانید در چت‌های گروهی درباره موضوعات مختلف نظرسنجی ایجاد کنید و کاربران به آن رای دهند. توجه داشته باشید که امکان ایجاد نظرسنجی تنها در گروه‌های واتس‌اپ موجود خواهد بود و از سیستم رمزگذاری کامل استفاده خواهد شد. بنابراین، فقط افراد گروه می توانند نظرسنجی و نتایج آن را ببینند.

در همین راستا، واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربر امکان جستجوی بین پیام ها را می دهد. WhatsApp Beta 2.22.6.3 دارای گزینه ای است که به کاربر امکان می دهد بین پیام ها جستجو کند. اگرچه در نگاه اول این ویژگی کاملاً شبیه ویژگی جستجوی فعلی است که در واتس اپ وجود دارد، تفاوت اصلی این است که دیگر نیازی به کلیک بر روی سه نقطه سمت راست بالای هر صفحه کلید نیست. این بار می توانید آنچه را که نیاز دارید را مستقیماً از صفحه اطلاعات هر فرد یا گروه جستجو کنید.

منبع: پلیس اندروید

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا