اخبار مشتریان

واردات ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا از هند | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

ویروس کرونا ، تولید واکسن آن و زمان دسترسی آن به کشورهای جهان و سرانجام ، جلوگیری از شیوع Covid-19 یکی از داغترین موضوعات در جهان امروز است. اولین کشوری که واکسن کرونا را تهیه کرد چین بود و سپس کشورهای دیگر هزینه های زیادی را برای ساخت واکسن این ویروس ناشناخته و مرموز هزینه کردند.

نتایج نشان می دهد که تاکنون چندین واکسن ساخته شده در چین در مرحله سوم آزمایش قرار دارند و اگر نتایج نهایی آن همانند مراحل قبلی موفقیت آمیز باشد ، می توانند وارد شده و به طور گسترده توزیع شوند.

واردات 20 میلیون دوز واکسن کرونا از هند

واکسن روسی ، علی رغم ادعای موثر بودن محققان روس ، گزارش های ضد و نقیضی در مورد ایمنی آن وجود دارد و البته حتماً در مورد واکسن هند ، همان واکسنی که 20 میلیون دوز توسط کشور ما خریداری شده است ، شنیده اید.

برخی ممکن است تعجب کنند که چرا مقامات واکسن هندی را خریداری کرده اند. برخی ممکن است در کیفیت این واکسن های هندی شک داشته باشند. امروز ما به این ابهامات پاسخ می دهیم. به نظر می رسد جواب پس از خواندن شما را متعجب می کند.

سرمایه گذاری های نجومی برای واکسن کرونا
در حال حاضر حدود 220 پروژه واکسن کرونا در جهان در دست انجام است که برخی از آنها هم اکنون به مرحله سوم و نهایی رسیده اند و در صورت مثبت بودن آزمایشات ، آنها برای تولید انبوه و ورود به بازارهای جهانی آماده می شوند.

بودجه 885 میلیون دلاری آلمان: این کشور 885 میلیون دلار به سه شرکت بزرگ دارویی ملی اختصاص داده است و طبق اعلام موسسه واکسن فدرال ، اولین واکسن Covid-19 این کشور تا سال 2021 در دسترس خواهد بود.

بودجه چند میلیارد دلاری چین: مقامات بهداشتی چین اخیراً اعلام کردند که ظرفیت تولید سالانه این کشور برای واکسن کرونا تا سال آینده به بیش از یک میلیارد دوز رسیده است. در حال حاضر چندین واکسن چینی در مراحل نهایی هستند و برخی از شهرهای چین که از آنها استفاده کرده اند ، ماسک ها را کنار گذاشته اند.

بودجه 84 84 ميليوني انگلستان: طبق گفته وزير بازرگاني انگلستان ، دولت انگلستان حدود 84 ميليون ميليون به محققاني كه در زمينه تحقيقات و توسعه واكسن كرونا كار مي كنند اختصاص داده است. از این مقدار ، حدود 5/5 65/5 میلیون نفر به محققان دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن اختصاص یافت.

بودجه 9 میلیارد دلاری: ایالات متحده بیش از 9 میلیارد دلار برای تولید واکسن و بیش از 2.5 میلیارد دلار برای ذخیره بطری و سرنگ واکسن هزینه کرد.

بودجه ایتالیا 5 میلیون یورو: این کشور چندین پروژه واکسن در دست ساخت دارد که یکی از آنها به آزمایشات بالینی رسیده است.

کشورهای دیگر از جمله روسیه و ایران نیز در تولید واکسن سرمایه گذاری کرده اند.

واکسن هندی آکسفورد
ممکن است مانند برخی افراد ، نگران استفاده از واکسن کرون هند باشید و فکر کنید که مانند یک خیال و فیلم فرازمینی بالیوود است ، اما باید بگوییم که متاسفانه اشتباه می کنید. ما نمی گوییم چون 20 میلیون دوز از این واکسن را خریداری کرده ایم ، اما در اخبار جهان ، این واکسن به عنوان امید برای درمان بیماری کرونر قلب عنوان شده است.

شاید باور نکنید که هند یکی از بزرگترین مراکز واکسن در جهان است و بیشتر واکسن هایی که از کودکی دریافت کرده اید در هند ساخته می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

کامیار قاسم نژاد ، داروسازی که سالها در زمینه واکسن کار کرده است ، به “الف” گفت: “بسیاری از شرکتهای هندی تجربه و دانش زیادی در زمینه داروسازی دارند. سرم هند قطعاً یکی از معتبرترین شرکتها در جهان است.” محصولات آن قابل اعتماد هستند. “

وی گفت: واکسن سرم هند کرونا با همکاری دانشگاه آکسفورد و برخی از شرکت های آمریکایی در حال تولید است. حتی بعضی از شرکت های مطرح دنیا گاهی اوقات این شرکت هندی را برای تولید انبوه واکسن های خود انتخاب می کنند تا هزینه تولید واکسن را کاهش دهند. بنابراین می توان گفت که واکسن های تولید شده توسط این شرکت هندی اگرچه ارزان هستند ، اما از نظر محافل اصلی علمی در سراسر جهان از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند. “اگر این واکسن با همان کیفیت تولید شود ، به عنوان مثال ، در سنگاپور یا ژاپن ، قیمت نهایی چند برابر خواهد شد ، زیرا هزینه استخدام نیروی کار در این کشورها بسیار بیشتر از هند است”.

محمدمهدی زمانی ، محقق تحقیقات بالینی ، در یک حساب زنده در اینستاگرام درباره این واکسن هندی گفت: “این واکسن در اصل هندی نیست و واکسن آکسفورد در انگلیس است ، که امیدوار کننده ترین واکسن کرونا است و به دلیل بزرگترین بودن آن است. واکسن جهان در هند. “در آنجا تولید می شود.”

وی همچنین معتقد است که واکسن آکسفورد کرونا ، تولید شده توسط یک شرکت هندی ، می تواند برای مدت بیش از یک سال آنتی بادی در بدن تولید کند و حداقل برای یک سال انسان را از خطر بیماری عروق کرونر محافظت کند.

معرفی شرکت سرم هند
این موسسه خصوصی یکی از هفت شرکت دارویی پیشرو در هند است که تجربه زیادی در تولید داروها و واکسن ها دارد. حتی این شرکت هندی به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن در جهان شناخته می شود.

در برخی از اصلی ترین وسایل ارتباطی در جهان ، این شرکت بزرگ به عنوان یکی از امیدهای اصلی برای دریافت واکسن کرونا ذکر شده است. براساس اطلاعات منتشر شده ، “سیروس پوناوالا” به عنوان بنیانگذار و رئیس شورای ایرانی-زرتشتی موسسه سرم شناخته می شود. گفته می شود پسرش آدار پوناوالا مدیر انستیتوی سرم هند معروف به پادشاه واکسن ها است. پواناوالا در وب سایت شخصی خود نوشت: “هند پیشروترین شرکت بیوتکنولوژی و بزرگترین تولید کننده واکسن از نظر تعداد دوزهای تولید شده و فروخته شده در سراسر جهان است (بیش از 1.5 میلیارد دوز)”. خانواده پوناوالا قرن ها قبل از ایران به هند مهاجرت کردند و اکنون به جایگاه مهمی در آن کشور رسیده اند.

اگرچه وزیر بهداشت از این شرکت یا پوناوالا نقل قول نکرده است ، اما به نظر می رسد آدرس هایی که وی در اظهارات خود در مورد خرید 20 میلیون دوز واکسن کرونا از یک شرکت هندی با مدیرعامل یک شرکت ایرانی آورده است Serum India .

چه زمانی و با چه قیمتی عرضه می شود؟
واکسن آکسفورد کرونا که با کمک یک شرکت هندی تولید شده است ، انتظار می رود تا پایان ماه سپتامبر ، از فردا ، چهارشنبه ، 9 ، با قیمت حدود 13 دلار به صورت آنلاین در دسترس باشد. ظرفیت تولید هند در چند ماه اول پنج میلیون دوز در ماه است و آنها ابراز امیدواری کردند که این ظرفیت به 10 میلیون دوز افزایش یابد. البته انتظار نمی رود که این واکسن خیلی زود به ایران برسد. رسیدن به ایران مطمئناً چندین ماه طول خواهد کشید ، زیرا در جدول توزیع واکسن ، شهروندان همان کشور تولید کننده معمولاً اولویت دارند.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%DB%B2%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%86%D8%AF/
تاریخ انتشار :
2020-10-01 04:00:06

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا