واقعیت افزوده در گوشی‌های اندرویدی جذاب‌تر می‌شود

برای ماه‌ها، گوگل در حال بررسی قابلیت‌های عمیق‌یابی جدید برای گوشی‌های اندرویدی است که برای واقعیت افزوده استفاده می‌شوند. به لطف این الگوریتم های جدید، اشیاء مجازی را می توان در پشت موانع واقعی قرار داد. حالا پس از مدت ها انتظار، این قابلیت برای تعداد زیادی از گوشی های اندرویدی ارسال می شود.

این API به گوشی های اندرویدی اجازه می دهد تا بدون نیاز به سخت افزار خاصی نقشه های عمق میدان ایجاد کنند. نکته این است که شما فقط می توانید این کار را با دوربین اصلی انجام دهید. این نقشه برداری عمیق به برنامه های واقعیت افزوده اجازه می دهد تا اشیاء مجازی را پشت موانع واقعی قرار دهند. برای درک بهتر این موضوع می توانید GIF زیر را ببینید.

واقعیت افزوده

طبق Google API، همچنین به اشیاء دیجیتال اجازه می دهد از پله های واقعی بالا بروند، به دیوارها برخورد کنند و غیره. گوگل اپلیکیشن ARCore Depth Lab را در پلی استور راه اندازی کرده است تا این ویژگی های جدید را به نمایش بگذارد.

گوگل اعلام کرده که اسنپ شات از این فناوری برای فیلترهای خود استفاده خواهد کرد و در حال حاضر دو فیلتر جدید مبتنی بر این API در حال معرفی هستند. این ویژگی به‌عنوان به‌روزرسانی Google Play AR Services به گوشی‌های اندروید ارسال می‌شود.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا