فناوری اطلاعات

وجود یک باگ در iOS 16.1 باعث اختلال عملکرد وای‌فای شده است

همانطور که به نظر می رسد آپدیت iOS 16.1 خالی از اشکال نیست چرا که اخیرا گزارشی مبنی بر اینکه برخی از کاربران پس از به روز رسانی به این نسخه مشکلات وای فای را گزارش کرده اند، منتشر شده است.

اپل با عرضه iOS 16 برای آیفون 8 به بالا ویژگی های خوبی را به آنها اضافه کرد اما این آپدیت دارای یک سری باگ های ریز و درشت نیز بود که باعث شد این شرکت آمریکایی به طور همزمان ویژگی های جدید دیگری را در نسخه ای به نام iOS 16.1 عرضه کند. رفع اکنون مشخص شده است که خود این به روز رسانی نیز دارای یک مشکل جدی است که باعث اختلال در سیستم Wi-Fi می شود.

به گفته وب سایت MacRumors، ظاهرا این مشکل باعث می شود که Wi-Fi به طور تصادفی خاموش و روشن شود. به عنوان مثال، وای فای 10 ثانیه بعد خاموش و دوباره روشن می شود، تکرار این روند در طول روز باعث سردرگمی کاربران می شود. این خبر نه تنها توسط کاربران آیفون در توییتر و ردیت، بلکه در فروم رسمی اپل نیز مورد توجه قرار گرفت و به نظر نمی رسد که تنها برای تعدادی از آنها اتفاق افتاده باشد.

به نظر می رسد این مشکل باعث قطع عمومی اینترنت نیز شده است. به عنوان مثال، برخی از کاربران گفتند که مرورگر آنها کار می کند، اما زوم یا Google Meet از کار افتادند و آنها را به تغییر به اینترنت 5G واداشت. یکی از کاربران گفت که حتی روتر را مجددا راه اندازی کرده و بررسی کرده که آیا ISP مشکلی دارد یا خیر، اما آیفون و آیپد او قابلیت دسترسی به اینترنت را از دست داده است.

ظاهراً این مشکل گریبان کاربرانی را که iPadOS 16.1 را نصب کرده‌اند گرفته است، اگرچه گزارش‌های زیادی وجود آن را در آیفون‌ها ذکر کرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد که راه‌حل‌هایی وجود دارد که کاربران می‌توانند از آنها برای تجربه اتصال Wi-Fi پایدارتر استفاده کنند تا زمانی که اپل تصمیم بگیرد مشکل را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزار برطرف کند.

از آنجایی که مشکل رفتار خاصی را نشان نمی دهد، نمی توان دقیقاً گفت که منشا آن چیست. اما به گفته برخی از کاربران، ظاهرا این مشکل نه تنها در نسخه بتا iOS 16.1 بلکه در نسخه قبلی یعنی. iOS 16، و اکنون در iOS 16.1 بدتر شده است. در نتیجه انتظار می رود اپل با اولویت بالایی به آن بپردازد. تا آن زمان می توانید از روش زیر برای بهبود موقت وضعیت استفاده کنید.

یکی از روش هایی که به عنوان یک راه حل موقت برای مشکل بی ثباتی وای فای در iOS 16.1 ذکر شده است، فراموش کردن شبکه وای فای و اضافه کردن مجدد آن است. برخی از کاربران می گویند که با این راه حل مشکل حل می شود، اما برخی دیگر می گویند که این راه حل تاثیر خاصی بر وضعیت مذکور نداشته است. با این حال، به نظر می رسد ارزش یک ضربه را داشته باشد. روش دیگر این است که به تنظیمات اصلی گوشی رفته و در قسمت Privacy & Security / Location Services / System Services گزینه Networking & Wireless را خاموش کنید. با این حال، درست مانند خود مشکل، راه حل ها پایدار نیستند و ممکن است اصلا کار نکنند یا ممکن است گوشی پس از مدتی دوباره با همان مشکل مواجه شود.

در حال حاضر مشخص نیست این مشکل چقدر جدی است و آیا باید نگران بود یا نه. اما همانطور که به نظر می رسد، مشکل نباید سخت افزاری باشد.

منبع: TechRadar

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا