اخبار مشتریان

وضعیت بحرانی کرونا در تهران/ تخت خالی نداریم | دکتر رضا غیاثوند

هاشمیان با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع تاج در تهران ، افزود: تقریباً تمام تخت های بیمارستانی به ویژه تخت های مراقبت ویژه برای بیماران کرونا در دسترس است و تخت های خالی بندرت در بیمارستان ها یافت می شوند.

وی از افزایش تعداد بیماران کرونر در بخش مراقبت های ویژه خبر داد و گفت: افزودن تخت های ICU در بیمارستان امکان پذیر نیست و متاسفانه با افزایش بیماران و تعداد مراجعه کنندگان روبرو هستیم.

هاشمیان افزود: تختخواب برای بیماران سخت و بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند در بیمارستان های تهران در حال تکمیل است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب در تهران گفت: متأسفانه پس از شیوع گسترده بیماری عروق کرونر قلب ، با افزایش تعداد مرگ و میرها نیز روبرو هستیم.

هاشمیان بی احترامی به مجالس بهداشتی ، رعایت نکردن فاصله اجتماعی و تراکم زیاد در تهران را از مهمترین دلایل شیوع تاجگذاری دانست و افزود: 19 مورد تغذیه شده.

متخصص ICU نسبت به استفاده از ماسک هشدار داد و گفت: “تا لحظه استفاده نکردن و برداشتن ماسک باعث بیماری عروق کرونر می شود”.

وی درمان دارویی و کمکی برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به شریان کرونر را یک مسئله بسیار جدی و مهم دانست و توضیح داد: “درمان بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب بسیار جدی است و مسئله محافظت و اکسیژن رسانی مهمترین مسئله است. “

هاشمیان تأمین اکسیژن به بیماران کرون را از مهمترین و مثرترین عوامل در درمان این افراد دانست و افزود: تأمین اکسیژن در بیماران مبتلا به Covid دارای 19 سطح مختلف است که باید با دقت انجام شود.

این متخصص ICU ادامه داد: علاوه بر سایر روش های درمانی ، بحث دارودرمانی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. دسته اول بیماری مربوط به عفونت های جدی باکتریایی است که درمان آنتی بیوتیکی برای این افراد انجام می شود ، اما در حال حاضر بحث در مورد درمان های ضد ویروسی نیز در حال بحث است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این س ofال که چه مقدار مصرف دارو می تواند میزان مرگ و میر را کاهش دهد ، گفت: “هیچ اطلاعات و تحقیق جامع و جامعی در مورد تأثیر دارو درمانی بر بیماری شریانی وجود ندارد. کرونر ، اما فقط ما نمی توانیم مرگ و میر را با دارو کاهش دهیم ، استفاده از داروهای ضد ویروسی همراه با اکسیژن درمانی می تواند مرگ و میر را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

هاشمیان تأکید کرد: در جدیدترین مجلات علمی و معتبر دنیا ثابت شده است که نیاز به 12٪ بیماران به ICU پس از استفاده از برخی از داروهای ضد ویروس کاهش یافته است ، این تعداد قابل توجه و امیدوار کننده است.

وی خواستار استفاده از تجربیات غنی و دانشگاهی توسط پزشکان و متخصصان کشور برای معالجه بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب شد و گفت: برای کنترل این بیماری برخی از محدودیت های درمانی خصوصاً در بخش های ICU می تواند چالش هایی ایجاد کند یا زمان درمان را افزایش دهد و زنده ماندن بیماران دار.

این متخصص ICU از وجود برخی داروها برای درمان یا بهبود وضعیت بیماری عروق کرونر قلب در بازار آزاد انتقاد کرد و هشدار داد: “این داروها در بازار آزاد خارجی هستند و می توانند قاچاق و تقلبی شوند و با قیمت های نجومی فروخته شوند. کسانی که در معالجه بیماران م effectiveثر هستند باید در پروتکل های درمانی بیمارستان گنجانده شوند و فقط با تشخیص پزشک متخصص در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی تجویز و مصرف شوند.

وی با بیان اینکه دانشمندان و شرکت های داروسازی برجسته دنیا در تلاشند داروها یا واکسن های موثری برای درمان ویروس کووید 19 تولید کنند ، اظهار داشت: کشورها می توانند با جدیدترین مشاوره و موفقیت علمی در کنترل ویروس موفق شوند. به او. بودن.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری اینکه واکسن کرونا در صورت ورود به بازار جهانی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت ، توضیح داد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، ایمنی جهانی در برابر این ویروس زمانی اتفاق می افتد که واکسیناسیون به صورت عمومی انجام شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک روش خوبی برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب و آنفلوانزا است ، ادامه داد: با رعایت نکات بهداشتی بیشتر ، می توان بار بیماری های عفونی و ویروسی شایع در فصل سرما را به میزان قابل توجهی کاهش داد ، در غیر این صورت کرونا و آنفولانزا همپوشانی دارند. ” آنفولانزا می تواند سیستم بهداشتی کشور را با چالش های جدی روبرو کند.

هاشمیان با بیان اینکه واکسیناسیون همه گروه ها در برابر آنفولانزا ضروری نیست ، تأکید کرد: گروه های پرخطر مانند زنان باردار ، افراد مسن و کودکان زیر 5 سال و کسانی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند باید از این واکسن استفاده کنند.

متخصص ICU با اشاره به اینکه واکسن آنفولانزا به زودی در مدار توزیع قرار خواهد گرفت ، گفت: گروه های در معرض نگرانی در مورد تأخیر در تزریق واکسن آنفلوانزا نیستند و فقط باید توصیه های بهداشتی را بیش از قبل از توزیع دنبال کنند. عمومی.

هاشمیان با بیان اینکه از دست دادن بو و چشایی هنوز یکی از مهمترین علائم و نشانه های تاج است ، اضافه کرد: زمان دقیق بازگشت بو و چشایی در افراد مختلف است ، اما احتمال از دست دادن طعم یا بو از طرف فرد به همیشه دست تقریباً صفر است.

وی گفت: تعطیلات در هفته های آینده نباید بهانه ای برای سفر در سطح شهر باشد. “مردم با رفتاری پرخطر و رفتاری در شهر از شهر به شهر دیگر سفر می کنند.” یا شهری منتظر رسیدن این موج به تهران است.

این متخصص ICU به بهبود بیشتر بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر اشاره کرد و افزود: “این بیماری اقلیتی را شامل می شود که شامل افراد مسن و گروه های پرخطر است ، بنابراین باید مراقب باشیم که یک ناقل سالم ، جوان و عروق کرونر بتواند باعث مرگ شود. دیگری با بیماری زمینه ای یا پیری.

۴۷۲۳۲

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%AF/
تاریخ انتشار :
2020-10-10 20:58:03

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا